Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vészeltétek át a terhessé...

Hogy vészeltétek át a terhességet?

Figyelt kérdés
Igazából csak a tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Milyen volt? Voltak-e esetleg komplikációk a szülésnél, milyen volt a szülés, mi volt az ami segített bizonyos dolgokban (például: görcsöles, hányás, hányinger, étvágytalanság, kivanossag stb). Én jelenleg 11 hetes terhes vagyok. Gyakran van hányingerem (szinte mindentől, ételekből, utazástól) és gyakran görcsölök. Hányni eddig csak 2x hánytam, egyszer december közepen meg 1x múltheten. Nektek milyen volt a terhesség mind érzelmileg, miben változtatok sokat, milyen komplikációk akadtak, és mi volt az ami nagyon sokat segít a terhesség alatt. Első sorban leginkább az érdekelne hogy mi a véleményetek a terhes vitaminrol? Valóban szükséges szedni vagy elég csak azokat ami feltétlenul szükséges a terhesség alatt (pl.magnezium, vas, kalcium stb) mennyi ideig tudtatok dolgozni? És milyen körülmények között lehet dolgozni? Esetleg akad munkahely akik tolerálják pár hónapig hogy egy terhes nő az alkalmazottjuk?

2021. jan. 11. 09:46
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
68%

Én is alig vártam, hogy érezzem a mozgását (17 hetesen kezdtem, de akkor napi egy picit éreztem), most pedig alig hagy aludni éjszaka, olyan bulikat tart, de legalább tudom, hogy minden rendben odabent. 😅

27 hkm

2021. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

A szoptatás eleje nekem is nehéz volt, a kórházban rosszul tapadt rá a baba, egyből kisebesedtek a bimbik, de pár hét alatt meggyógyultak, a lányom is és én is megtanultuk, hogy kell jól csinálni, és azóta nem fáj egyáltalán. Kizárólagosan szoptatom egyelőre, de nemsokára fél éves lesz, akkor majd elkezdjük a kóstoltatást, és majd ahogy alakul, idővel lassanként áttérünk a szilárd kajákra. Már persze, ha erre nyitott lesz a gyerek :D

A férjem abszolút segítőkész, a szoptatást leszámítva mindenből maximálisan kiveszi a részét. Ő is itthonról dolgozik, szóval most nonstop együtt vagyunk, rengeteget segít, nekünk a babázás így abszolút mesébe illő. Az összeszokás a babával sima ügy volt, igazából tényleg csak oda kell rá figyelni és hallgatni az ösztöneidre. Nekem legalábbis ez működött. A hasfájásról nem tudok nyilatkozni, nekünk nem volt ilyen problémánk, viszont azt mondják, a hordozott babáknál ritkábban fordul elő- mivel a lányom refluxos volt, ezért kb egész nap rám volt kötve, amíg nem kezdett el forgolódni és mozogni, és hát tény, hogy így azért elég kényelmes volt a mindennapi teendőket végezni, semmiben nem akadályozott.


Ha valóban ezt mondták neked, hogy azért bontották meg a szerződésed, mert az üzemorvos meglátta, hogy babát vársz, akkor nagyon nyugodtan mehetsz a munkaügyi bíróságra, vagy csak simán ha van, akkor a HR-es/személyzetis emberrel beszélgetni, mert ez konkrétan törvénytelen. NEM rúghatnak ki azért, mert babát vársz. Más bullshitet kitalálhatnak, de akkor azt nagyon alaposan meg kell indokolniuk és alá kell támasztaniuk, hogy indokolt a kirúgásod, de ha normálisan végezted a munkád, semmi probléma nem volt veled előtte, nem volt részed megrovásban, írásbeli figyelmeztetésben, akkor nem lett volna szabad kirúgniuk és neked ebbe nem lenne szabad ilyen nyugodtan beletörődnöd.


#8 voltam.

2021. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! A kisebesedett mellre tudtál valamit használni ami korrigálta vagy ez egyáltalán nem lehetséges?
2021. jan. 11. 10:19
 14/38 A kérdező kommentje:

Kedves 8as! Örülök hogy probléma mentes volt! Az állandó alvás ismerős téma nalunk is! 😅 Reggel átlagban 9-10 között kelünk újabban este meg már 19-20 felé tesszük el magunkat a másnapra. Cserébe egész éjjel vizelesre ébredünk elég gyakran. Nyugosebb napokon van mikor napközben is szunditok egy rövidet bár ez inkább az időjárás változásnál fordul elő. Az valamiért megvisel egy kicsit. :)


Munkahelyekkel kapcsolatban meg sajnos hiába kötelezik őket, egy-kettő magasról lesz@rja (már bocsánat a kifejezésért). Sajnos nem én voltam az egyetlen akit elbocsajtottak a terhesség miatt. :/

2021. jan. 11. 10:25
 15/38 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es. Ennek nagyon örülök! :) Irigyellek! :D
2021. jan. 11. 10:28
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Ezt rosszul tudod, egyáltalán nem tehetik meg, hogy kirúgjanak. Pontosabban megtehetik ha hagyod és aláírod a közös megegyezést. De a törvény nagyon védi a terhes nőket. Ismerősömet is kirúgták, de feljelentette őket és 10 milliót kellett a cégnek fizetni (az ismerősömnek fizették).
2021. jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
67%

Gyorsan eltelik ez a pár hét nyugi és fog bulizni a te kicsid is. 😃

11-es voltam 🙂

2021. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

8as! Szerencsések vagytok hogy így együtt vagytok! :)


Az baj hogy nekem az egy új munkahely volt. (mikor váltottam fogalmam sem volt még arról hogy terhes vagyok) mikor váltottam rá kb 2 hétre csináltam tesztet mert nem volt mensim, biztos ami biztos alapon, három más-más fajtát is csináltam, mindegyik pozitív lett hol erősebb, hol halványabb csíkokkal. Rá 1 hetre már mehettem is a nőgyógyászhoz, meg is állapította a terhességet akkor voltam 7 hetes. És december 21en telefonáltak hogy nem kérnek a munkámból menjek be másnap és megbonjuk a szerződest. Ugye mivel próbaidős voltam indoklás nélkül meglehet bontani, meg csak nem is HResek vagy a főnök mondta el, hanem ott lett gyanús a dolog mikor mentem az uzemorvoshoz (cégen belül volt az orvos, ott is papírt kellett rendezni) ő Mondta hogy gratulál a terhességhez, aztán mivel rövid idő alatt jóban lettem bent sok mindenkivel így apránként sikerült megtudni a kirugas miért-jét. (egy benti Hr-s ismerősnek koszonhetoen aki utána érdeklődött a dolgoknak januar 4.én)

2021. jan. 11. 10:42
 19/38 A kérdező kommentje:
Kedves 16os! Az nem semmi 😮
2021. jan. 11. 10:44
 20/38 anonim ***** válasza:
Ez így más, próbaidőben sajnos valóban megtehetik.
2021. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!