Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vészeltétek át a terhessé...

Hogy vészeltétek át a terhességet?

Figyelt kérdés
Igazából csak a tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Milyen volt? Voltak-e esetleg komplikációk a szülésnél, milyen volt a szülés, mi volt az ami segített bizonyos dolgokban (például: görcsöles, hányás, hányinger, étvágytalanság, kivanossag stb). Én jelenleg 11 hetes terhes vagyok. Gyakran van hányingerem (szinte mindentől, ételekből, utazástól) és gyakran görcsölök. Hányni eddig csak 2x hánytam, egyszer december közepen meg 1x múltheten. Nektek milyen volt a terhesség mind érzelmileg, miben változtatok sokat, milyen komplikációk akadtak, és mi volt az ami nagyon sokat segít a terhesség alatt. Első sorban leginkább az érdekelne hogy mi a véleményetek a terhes vitaminrol? Valóban szükséges szedni vagy elég csak azokat ami feltétlenul szükséges a terhesség alatt (pl.magnezium, vas, kalcium stb) mennyi ideig tudtatok dolgozni? És milyen körülmények között lehet dolgozni? Esetleg akad munkahely akik tolerálják pár hónapig hogy egy terhes nő az alkalmazottjuk?

2021. jan. 11. 09:46
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsésnek mondhatom magam, mert nekem nem átvészelni kellett, én imádtam minden pillanatát, és most hogy próbálkozunk a kistesóval, alig várom már, hogy megint átélhessem. Nem voltam sosem rosszul, nem hánytam meg semmi. Az utolsó 1-2 hónap volt nekem a nehéz, amikor brutálisan vizesedtem, olyanok voltak a lábaim, mint 2 fatörzs, meg nagyon nehezen mozogtam már, óriási hasam volt. A szülés is gyors és könnyű volt, komplikációk nélkül, gátvédelemmel. 8 óra vajúdás, 1,5 óra kitolás. 4500 grammos lett a kisfiam.
2021. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Meg ami még érdekelne hogy milyen a szoptatás? Nektek anyukáknak az egyébként fájdalmas? Szopizott a gyermeketek vagy sem? Párotok tudott nektek segíteni valamiben? Milyen volt a babával az össze szokas? Voltak-e nehézségek, mi az amit fontosnak tartotok tudni a csecsemokrol (pl. Mit kell csinálni ha a hasfajos?). Ne haragudjatok a sok kérdés miatt, furdal a kíváncsisag mellesleg túl időm van amióta megbontottak a munkahelyemen a szerződésemet mert az üzem orvosnak (állítólag) hozzáferese van a leleteimhez és látta hogy babát várok. Nekem legalább is ezt mondták bent... Ezzel egy kellemes ám de hasznos beszélgetést szeretnék indítani szóval ha kérdeztek, természetesen én is válaszolok. :) szép napot nektek! Csodálatos baba varast a kismamáknak, a szülőknek meg sok türelmet a gyermek(ek)hez és legyen gyönyörű napjuk! :)
2021. jan. 11. 09:55
 3/38 A kérdező kommentje:
Ennek nagyon örülök! :) Drukkolok nektek a kistesohoz és remélem legalább hasonlóan jó tapasztalataid lesznek vele is! :) A vizesedes ellen egyebkent lehet tenni valamit, vagy az majd adja magát?
2021. jan. 11. 09:58
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is hasonló volt az első terhességem, alig vártam, hogy végre szüljek mert rosszul voltam az elejétől a végéig, a szülés komplikáció mentes és gyors volt, most a másodikkal vagyok 13 hetes, ugyan olyan rosszul vagyok mint az elsővel (én kb minden második reggelt hányással kezdek). Én nem szedek terhes vitamint, mert rosszul vagyok attól is. Nekem csak magnéziumot, folsavat, d vitamint és vasat írt fel a doki, meg szedek c-vitamint. Az elsővel is ezeket szedtem és minden oké volt.
2021. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szoptatás eleje nehéz volt mert nagyon kisebesedtem és rettenetesen fájt, de aztán meggyógyult és jó lett. Férjem ebben nem igazán tudott segíteni, de minden másban segít mai napig. Nekem hamar sikerült össze szokni a babával. Hasfájásra nekünk édeskömény teát javasoltak.
2021. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Szia! Hát a terhességem viszonylag problémamentes, most vagyok a 30. hétben. Az első trimeszterben voltak émelygések, de nem hánytam, csak nagyon ritkán. Azt javasolták, hogy tartsak az ágy mellett valami nassolnivalót, pl. kekszet, és egyek belőle rögtön ébredés után. Ez többnyire segített az émelygésen. A fáradékonyság/álmosság volt az, ami még megnehezítette a napokat az első időszakban, főként a munkában (tanár vagyok), de ez a 12. hét után kimaradt. A második trimeszter tényleg egy élvezhető időszak, nem volt semmi kellemetlenség. Most, a harmadik trimeszter elején viszont már érzem a derék- és hátfájást, nehezen mozgok, hatalmas lettem. Nagyon sok plusz kiló szaladt fel rám, és bár figyeltem az egészséges táplálkozásra, már 15 kg-nál járok, ami lelkileg és fizikailag is megvisel kissé. Mindezek ellenére azonban életem legizgalmasabb, legcsodálatosabb időszaka a mostani. Még mindig meghatódom, amikor érzem a babám mozgását. :) Kész érzelmi hullámvasút vagyok, de nagyon élvezem. Egyébként még két hetet dolgozom, és bár nem érzem megterhelőnek a munkám, várom, hogy kizárólag magamra és a pocaklakóra fókuszáljak. :)
2021. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Kedves 4es. Hát sajnálom a rosszul léteket. És gratulálok a gyerekekhez! A hányást azt tudod valamivel korrigálni? Nekem mindig B6-ot mondd az orvos de eddig egyszer sem vettem mert nem éreztem akkora szükségét.
2021. jan. 11. 10:06
 8/38 anonim ***** válasza:

Problémamentes terhességem és szülésem volt. Én szerettem terhes lenni :) Az első trimesztert mondjuk nem annyira, én minden reggel hánytam és étvágytalan voltam és borzasztóan émelyegtem folyton, plusz kb állva el tudtam volna aludni, napi 15-16 órákat aludtam, szóval az nem volt a legjobb időszaka az életemnek :D De ez csak a 14. hétig tartott, onnantól kezdve már tényleg nagyon élveztem. A végét is. A szülés is jó élmény volt nekem- nyilván fájt, de őszintén szólva, sokkal rosszabbra számítottam, háborítatlan szülésem volt, a férjem is bent lehetett velem (nyáron szültem, pont a két hullám között, ez is tiszta mázli volt), gyorsan is megvoltunk, szóval csak jókat tudok mondani róla. Az meg hát nyilván, mikor először kézbe vehettem a kislányom, hát arra nincsenek szavak, az nagyon katartikus élmény volt :)


A hányinger/hányás ellen nekem semmi sem hatott. Túl kellett élni. Ittam tonnaszám a gyömbéres limonádét meg a mindenféle csodaszereket, de csak többet pisiltem tőlük, a B6 vitamint javasolják még rosszullétre, hát nekem semmit sem ért. De elmúlt ez az időszak is, onnantól tényleg nem volt semmi para.

A görcsökre/húzódásokra magnéziumot érdemes szedni, ha nagyon intenzív, egy magnosolv nekem mindig megoldotta a gondot percek alatt.

Én már babatervezés alatt is szedtem Femibiont, a folsav miatt, elvileg az a legfontosabb a 12. hétig, minden más max az anyai szervezetnek jó, nincs igazolt hatása a baba egészségére nézve. De azért én csak úgy megszokásból még szoptatás alatt is szedtem a Femibion aktuális vitaminjait, ártani ne árthat alapon.

32. hétig dolgoztam, bírtam volna tovább is, de hamar megtalálták a helyettesem, gyorsan be is tanult, így olyan feleslegesnek éreztem magam a munkahelyemen, akkor már inkább eljöttem szabira, hogy lelkifurdalás meg alkalmankénti zavarás nélkül tudjak filmezni meg babacuccokat rendelni. Én a 19. héttől kezdve itthonról dolgoztam, egyrészt mert alapból volt home office lehetőség a cégnél, másrészt meg akkor kezdődött itthon a vírus és amúgy is mindenkit hazaküldtek.

A legtöbb munkahelyen azért tolerálják a terhes nőket, még ha nem is mindenhol rajonganak értük. A törvény ugyanis kötelezi őket.

2021. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
7. Köszönöm szépen! :) szoktam B6-ot bevenni de sajna nem mindig használ az sem. Néha iszok egy kis kólát, hogy megbüfögtessen, olyankor van, hogy elmúlik de van, hogy nem. Jó babavárást kívánok neked 🙂 4es.
2021. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Kedves 6os! Ez nagyon aranyos! Könnyű szülést kívánok neked! Mióta érzed a babád mozgását? :) Alig várom hogy érezhessem :D
2021. jan. 11. 10:14
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!