Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vészeltétek át a terhessé...

Hogy vészeltétek át a terhességet?

Figyelt kérdés
Igazából csak a tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Milyen volt? Voltak-e esetleg komplikációk a szülésnél, milyen volt a szülés, mi volt az ami segített bizonyos dolgokban (például: görcsöles, hányás, hányinger, étvágytalanság, kivanossag stb). Én jelenleg 11 hetes terhes vagyok. Gyakran van hányingerem (szinte mindentől, ételekből, utazástól) és gyakran görcsölök. Hányni eddig csak 2x hánytam, egyszer december közepen meg 1x múltheten. Nektek milyen volt a terhesség mind érzelmileg, miben változtatok sokat, milyen komplikációk akadtak, és mi volt az ami nagyon sokat segít a terhesség alatt. Első sorban leginkább az érdekelne hogy mi a véleményetek a terhes vitaminrol? Valóban szükséges szedni vagy elég csak azokat ami feltétlenul szükséges a terhesség alatt (pl.magnezium, vas, kalcium stb) mennyi ideig tudtatok dolgozni? És milyen körülmények között lehet dolgozni? Esetleg akad munkahely akik tolerálják pár hónapig hogy egy terhes nő az alkalmazottjuk?

2021. jan. 11. 09:46
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
13as. Nekem annyit tanácsoltak, hogy tartsam mindig szárazon ne áztassam, és figyeljek oda ha a baba már ne szopik csak alszik, akkor vegyem el, hogy ne áztassa ki. Plusz, hogy ha szoptatás közben fáj már akkor tegyem át a másikra, ne foglalkozzak vele melyik cici a soros. Ha marad benne azt fejjem le. Így csináltam és pár nap alatt rendbe jött. :) 5ös
2021. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
21es. Na az szuper :) Köszönöm :)
2021. jan. 11. 10:49
 23/38 A kérdező kommentje:

Közben eszembe jutott még egy kérdés😂


Ha nől a babanak a haja (vagy éppen csak hosszú neki) attol tényleg gyakori a gyomorégés?

2021. jan. 11. 10:50
 24/38 anonim ***** válasza:
23. Nekem égett a gyomrom, és a fiam 4cm hajjal született. Megkérdeztem még egyből ott a dokit, hogy ez mennyire legenda. Azt mondta nincs valóság alapja, csak mende monda :)
2021. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Kedves 24! Kis hajas baba🥰. Állítólag csillapítja a gyomorégést a tej annak van valami valóság alapja? :)
2021. jan. 11. 10:57
 26/38 anonim ***** válasza:
25. Igen az volt és nem is hullott ki neki, pumuklinak hivja az apja néha 🤦‍♀️😅😍 na ezt nem tudom ugyanis laktóz érzékeny vagyok, sima tejet nem iszok, laktóz menteset is csak elvétve 😅 de nekem a gyógyszerész azt mondta, hogy Renie-t lehet enni terhesen is.
2021. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
26. Istenkém. Nagyon aranyos lehet😄😍.
2021. jan. 11. 11:05
 28/38 anonim ***** válasza:
27. Az 😍😊
2021. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
En az elejen veszes hanyassal kuszkodtem,ugy 4 hetig tartott "csak" halistennek. Onnantol semmi kellemetlenseg nem volt. 😊 Vagyis a legvegen az utokso 3-4 hetben kellemetlen volt picit az alvas,mert ahogy vizszintesbe kerultem,a fiam felkuszott kb a mellemig. Szulesem szerintem kifejezetten konnyu volt. Reggeltol voltak fajasaim,amik meg nagyon enyhek voltak,igazan fajdalmasak olyan delutan 4-5 korul kezdodtek, este 6kor burkot repesztettek,es 9kor szuletett meg. Nem kaptam semmilyen erzestelenitot. Terhesvitamint en az elso trimeszterben,illetve masodik elejen szedtem egy dobozzal. Elevitet szedtem. Azutan kicsit mar sokalltam erte azt a penzt,es csak c,d vitamint, magneziumot es folsavat szedtem. Nem volt baj a verkepemmel egyaltalan.
2021. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Semmi nem volt. Még émelygés sem. Szerencsére. 20.hétig fogytam, nem is híztam szinte semmit.
2021. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!