Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 vèna 1 artèria a köldökzsinó...

1 vèna 1 artèria a köldökzsinórnál. Kell aggódnom?

Figyelt kérdés
18 hetes UH-n három èr helyett kettőt látták a köldökzsinórnál. Más szervi eltèrès nincs, szív jó illetve a vese is normális. Javasoltak egy intèzmènyt, ahol viszont ha nincs szervi eltèrès akkor az időpontos hölgy nem adhat időpontot csak magán ellátásba. Volt másoknál is ilyen eltèrès? Mennyire kell aggódnom? Olvastam hogy rendellenessèggel jár, illetve kicsi születèsi súllyal. Nagyon aggódom 🥺
2021. jan. 11. 13:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Akkor kérj időpontot magánellátásra.
2021. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, hasznos válasz volt...

Nem mindenkinek van pénze magánellátásra, különben már ott ülnék és csinálnám a sokadik felesleges vizsgálatot.

2021. jan. 11. 13:22
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Én feküdtem terhespatológian,ahol volt egy anyuka így. Hát nagyon kicsi volt a gyerek,két hónappal volt kisebb a kelleténél. :( De közel se biztos hogy nálad így lesz. Arra készülj lelkileg,hogy lehet bent fekvés lesz,de az biztos hogy állandóan uh n kell nézni,hogy fejlődik. Mit mond az orvos? Mekkora a baba?
2021. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj meg, de tíz-húszezer forintokról lehet szó maximum, ha magánellátásról van szó. Elhiszem, hogy ez sok neked most. De gyereked lesz, muszáj hogy legyen ennyid tartalékban, az ő érdekében is. Itt a gyakorin nem fog tudni segíteni senki sem. Ha meg jön egy megnyugtató válasz mégis, akkor hátradőlsz, és fellélegzel?!
2021. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A baba súlya jelenleg a 18. hét végén 250g. Azt mondta az orvos, hogy ez ennyi idős korban teljesen normális.
2021. jan. 11. 13:30
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Pedig igaza van az 1 valaszolónak, hogy ha így lehet utána járni akkor nem sok más lehetőség van, mint megfizetni az árát.Kiveve ha tb alapon is kivizsgalhato (és nyilván igen) kérdezz utánna, vagy utaljon be az orvos hogy tudjátok mi a helyzet kell e aggódni,mire lehet számítani.Olyan biztos nincs hogy csak fizetosen mennek utána egy rendellenességnek.
2021. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm kisfiánál a terhesség vége felé vették észre, hogy csak 2 verőér működik. Azonnal befektették és programozott császárt kellett végezni. Én inkább kifizetnék egy magán orvost, szerintem ez nem játék. Tudom, hogy nem mindenki teheti meg, nekem sem volt fogadott orvosom egyik terhességnél sem, de a második gyerekkel inkább magánba mentem 12 hetes genetikai vizsgálatra. Azt az egy alkalmat nem sajnáltam a gyermekem érdekében. A gyerekvállalás amúgy is adódhat váratlan kiadásokkal, erre jobb felkészülni.
2021. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ahova utaltak volna ott augusztustól csak azoknál néznek magzati szívultrahangot, ahol nem csak a köldökzsinór ér a kevés hanem egyéb szervi eltérés is van. Mivel nálam nincs ilyen, ezért hivatalosan nem indokolt a szívultrahang. A genetikus hölgy meg azt mondta, hogy esélytelen hogy ennyi idő alatt állami intézményben időpontot kapjak. A szív UH max 20 hetes korig ad értékelhető eredményt, én most vagyok majdnem 19 hetes.
2021. jan. 11. 13:35
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Hát a szív uh magánban felénk 26000 ft.Most nem mondom, hogy ez nem pénz, de előkaparnám a helyedbe akárhogyan is.VAGY felhívnám a kórházat és kihisztizném akárhogyan is, amúgy az ellátások ugyanúgy mennek, ez olyan eltérés amivel államiba is kell hogy fogadjanak, még akkor is ha próbálnak pillanatnyilag a magánellátásba terelni.
2021. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem is értelek. A gyereked egészsege a kérdés ( bar javítani nem tudnak rajta) es agyalsz, hogy elmennj dokihoz, pár ezer forint miatt?
2021. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!