Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedhetem a b6 vitamint, ha...

Szedhetem a b6 vitamint, ha még nem voltam orvosál? Most vagyok 6+5 napos terhes és a héten megyek orvoshoz, de nagyon hányingerem van . Azt hallottam, hogy ez jo lehet.

Figyelt kérdés
2008. dec. 2. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szedhetsz. De azért ezzel vigyázz, mert nekem is Magne B6-ot írt fel a doki hányinger ellen, de ettől lett igazán hányingerem. Nem mindenkinek csillapítja, sőt.
2008. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 5 hetesen voltam először nőgyógyásznál, nekem is nagyon hányingerem volt és kimondottan ajánlotta is a MagneB6-ot, hogy attól jobb lesz. Illetve én amint pozitív lett a terhességi tesztem elkezdtem szedni az Elevitet. Erre azt mondta az orvos, hogy hagyjam abba, nem szükséges, ha kellően tápanyagdúsan és változatpsan étkezek, ugyanis ez is felerősíti az ilyen tüneteket, mint a hányinger. Akkor abba hagytam és tényleg jobb lett, kevésbé van hányingerem. Kicsit azért aggódom, hogy nem elég vitamin jut a szervezetembe, így heti 2-3-szor még beveszek egy tablettát:-) De már így is enyhült a rosszullétem.

2008. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sima B6-ot ha veszel a gyógytárba, akkor napi 3*2 szemet ( egy sem egyszeri beszedése nekem semmit nem ért) nyugiba szedhetsz.
2008. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én meg pont úgy hallottam, hogy a terhesvitaminoktól kevésbé jön ki a rosszullét. Viszont akkor már felesleges szedni, amikor kiderül a terhesség, mert már előtte minimum egy hónappal el kell kezdeni szedni a terhesvitaminokat, hogy hasson is. (gondolok itt a nyitott gerinc, velőcsőzáródás és hasonló problémákra.) Amúgy meg ha nem terhes az ember akkor se lesz semmi baja az ilyen vitaminoktól. Itt már csak az a kérdés, hogy bogyó, vagy gyümölcs, zöldség.
2008. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!