Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ülőmunkát végző kismamák, ti...

Ülőmunkát végző kismamák, ti meddig dolgozatok?

Figyelt kérdés

23 hetes vagyok épp, eredetileg a 30. hétig szerettem volna dolgozni, de egyre többször megfordul a fejemben, hogy nem kéne..

Kezdek faradekonyabb lenni, nem tudok 100%-osan koncentrálni és mostanában rendszeresen gyomorégésem van, ami lássuk be nem túl jó. :(


2021. jan. 21. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
32 hetesen elmentem 2 hét szabira, majd onnan táppénzre, akkor már sok volt a napi kb. 90 km utazás és gép előtti ülés.
2021. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Gyomorégésre én kaptam ludeat, mert már savat hánytam, viszont 25 hetesen elkezdtem vizesedni, estére már úgy bedagadt a lábam, kezem, hogy az orvos nem javasolta a munkát. Sok pihenés felpolcolt lábakkal, sószegény és fehérjedús étrendet kell tartanom, jobb lett sokkal.

28 hkm

2021. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Első babával 29. hétig, nem akartam eddig, de anyagi okok miatt muszáj volt, ill. nagyon nehezen találtak a helyemre embert, és őt is be kellett még tanítanom.

A másodikkal (nem ugyan azon a munkahelyen) 36. hétig. Akkor már szinte elzavartak, hogy ne menjek már, es pihenjek,hangolódjak a babázásra, ha rajtam múlik az íróasztal mellől megyek szülni. Nagyon unatkoztam otthon, így az utolsó hetekben még home officeban dolgoztam.

2021. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
36 hetes koromig. Végig szerettem volna de jött a Karacsonyi szünet és a főnököm mondta, hogy már ne menjek vissza januárban 1-2 hétre, pihenjek rá. (Ugye a 38. heten úgyis elmentem volna) De amúgy januárban már valószínű nem birtam volna visszamenni, mert a gyerek rátelepedett egy idegre, úgyhogy nem tudtam rendesen járni vagy vezetni.
2021. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
34. hétig. Bár, én még felajánlottam, hogy ha kell, bemegyek segíteni. Utólag kicsi sajnálom, hogy eddig maradtam, mert a gyerekem a 37. hétre megszületett, abban a pár hétben meg rengeteg elintézni valónk volt (esküvőnk, lakásfelújítás, költözés), és még így sem értünk mindennek a végére (nem tudtunk átköltözni teljesen, irataimat átíratni). Kb 2 napot tudtam össz-vissz pihenni. Szòval szerintem jól gondold meg, nem ijesztegetni szeretnélek, de pl. én sem gondoltam volna, hogy ennyivel hamarabb jön a baba, pedig jó egy kicsit pihenni a szülés előtt, utána úgysem tudsz egy jó darabig.
2021. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
20.hétig. Jött az influenza járvány, meg a covid. Sok emberrel találkozom egy nap az irodában, nem szerettem volna kockáztatni.
2021. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
38.Hétig
2021. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Elsôvel 34, másodikkal 36. hétig.
2021. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
25. hétig.. 32.-ig terveztem, de vezető beosztásban dolgoztam és olyan szinten stresszes volt a munka, hogy folyamatosan keményedtem. A legdurvább időszakban a lakásból nem tudtam kimenni, ez tartott úgy 2 hétig. Már a 18. héttől egyre többet dolgoztam otthonról, aztán megbeszéltük a főnökömmel, hogy sürgősen átadom a feladataimat, én pedig szépen pihenek otthon. Kb 2-3 hét alatt elmúlt a keményedés aztán élveztem a terhességem utolsó harmadát. :)
2021. jan. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Savra én is ludeát szedtem. Én is savat hánytam, annyi volt.


38.hétig dolgoztam, de akkor is csak azért hagytam ott az irodát, mert összevesztem a főnökasszonyommal.


Könyvelő iroda, főnökömmel 2en vittük. Mikor 3hós terhes voltam, főnököm meghalt. A huga vette át az irodát, akinek köze nem volt hozzá. Én csináltam 2 ember munkáját onnan. Mivel szerettem, az ügyfelekkel is jóban voltam, nem akartam velük kitolni, így bevállaltam. Nem nagyon volt amúgysem más választásom. Csak aztán a főnökasszony ezt nem tudta értékelni, kifizetni sem akart már a végén, így a 38.héten feladtam. Mi is pénzből élünk, meg nem keveset idegeskedtem ezen, ami ugye nem jó terhesen.

2021. jan. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!