Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy jobban...

DDorkaa kérdése:

Mit tegyek, hogy jobban megéljem a várandósságom?

Figyelt kérdés

Nagyon rég óta vágytam egy gyermekre, készültem az érkezésére. Miután megfogant a baba teljesen kétségbe estem, hogy akkor hogyan tovább, biztos, hogy jól meggondoltam-e, felkészültem-e egy ekkora feladatra.

Ráadásul a terhességem eleje nagyon nehéz is volt, a családom rosszul fogadta a gyermek érkezését, emellett rosszullétek gyötörtek a 19.hétig, 8 kilót fogytam.

Most már a 26.héten vagyok, a családom megbékélt, nagyon várják a csöppség születését, sok támogatást kapok tőlük és szerencsére a rosszulléteim is teljesen elmúltak.

Viszont lelkileg nem vagyok jól továbbra sem. Szerettem volna a terhességem minden percét kiélvezni, hiszen ki tudja megadatik-e mégegyszer ez a csoda az életemben. Próbálok meditálni, sok könyvet olvasni, készülni a pici érkezésére, de mégis úgy érzem, hogy nem kötődöm hozzá, nem szeretem. És ez nagyon rossz érzés 😔

Hogyan tudnék ezen változtatni? Mit kéne tennem?



2021. jan. 24. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen valtoztatni nem nagyon tudsz, a kötődés idővel kialakul, nem szabad görcsösen erre koncentrálni hogy "márpedig nekem kötelező azonnal imádnom, oda kell hogy legyek érte, minden pillanatban rózsaszín felhő legyen". Ez nagyon rossz, hidd el. Főleg, ha majd szülés után jön a depi, lesznek mégrosszabb gondolataid, akkor mi lesz veled?

Én a terhességem alatt annyira ki voltam, hogy nem tudtam nyugisan elmenni sétálni, mert 10 perc után már pisilnem kellett, nem tudtam aludni, mert ő éjszaka bukfencezett mindig a hasamban, nem tudtam enni rendesen, vizesedtem meg ilyenek. Visszagondolva, viszont annyira nagyon hiányzik hogy ott ugráljon a pocakomban, nagyon szerettem terhesnek lenni, de akkor mégis másképp gondoltam :D fura ez.

Szóval csak nyugi, mindenhez idő kell, nyugodtan menj el babaruhákat nézegetni, kisszobát megtervezni, neveken gondolkozni, de ne erről szóljon minden perced, mert bele fogsz őrülni, hogy nem ugy van, ahogy előre elgondoltad.

2021. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem megy parancsszóra. Nem mindenki tud kötődni a magzathoz, nem ismered, nem tudsz róla semmit. Ez is normális, akár csak az, ha valaki rögtön földöntúli szeretet érez.

Én sem kötődtem kb semennyire a babához terhesen, pedig tervezett terhesség volt. Szerettem érezni ahogy mocorog odabent de ennyi. Aztán miután megszületett is idő kellett hogy kialakuljon, sokat emésztettem magam emiatt de mivel sokat olvastam a témában rájöttem, hogy minden normális amit érzek. Jött a szeretet magától anélkül, hogy észrevettem volna, akkor jöttem rá igazán mikor egy alkalommal nem volt velem, és úgy éreztem mintha hiányozna egy kezem.

2021. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem időre van szükséged. És ne görcsölj nagyon rá, az se jó..

Gratulálok! 😊

2021. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindekinek olyan a terhessége mint a filmekben. A terhességet én sehogy sem éltem meg, anynira nem is érdekelt, volt, hogy el is feledkeztem róla, amíg nem lett akkora a hasam, hogy ha akartam se tudtam volna elfelejteni. :D Én egészen egy éves koráig nem igazán tudtam szeretni, utána indult be a kötődés. Most már imádom. Ilyen is van, elítélendő sokak szerint de ez van. Nem ismered még, nem tudod ki ő, mi ő.
2021. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem egy halállal végződő terhesség után született. Én szerintem vele akartam pótolni az elvesztett gyereket, de nem tudtam kiélvezni a terhességet, mert marhára féltem attól, hogy őt is el fogjuk veszíteni és sokszor gondoltam rá, hogy lehet, hogy nem kellett volna teherbe esnem, miért kellett, mert csak szenvedés és aggódás az egész. Azért persze vártam őt is, de valahogy egész más volt, mint ahogy az első terhességem alatt vártam a gyereket. Kicsit úgy éreztem, hogy vele egyedül lettem hagyva . Talán mindenki félt a környezetemben, hogy ő is meghal és be voltak feszülve. Nem mertek igazán örülni. Aztán szerencsére időre, egészségesen született és egy csodaszép, boldog kisbaba. Eleinte csak úgy volt, hogy oké itt van, ha tisztába teszem és enni adok neki akkor baja nem lehet. Aztán ahogy elkezdett mosolyogni, érdeklődni irántam, ahogy örült, amikor reggel rájött, hogy én ki vagyok és amikor odabújt és megnyugodott az ölelésemben akkor kezdtem el igazán szeretni. Amikor már nem csak egy állandóan alvó baba hanem lehet kicsit gyúrni és biztos az is sokat nyom a latba, hogy egy nagyon nyugodt, alig síró baba. Ne félj, szeretni fogod te is a babádat.
2021. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam az első terhessegemmel. Sőt, mikor megszuletett sem volt meg a kötődés, csak ellattam. KB. 4honap után fokozatosan alakult ki a kötődés.

Most várom a 2.babam,es ég és föld a kettő. 13 hetes múltam és folyton beteg vagyok, mivel az első szülöttem minden nyavajat hazahoz a bölcsiből. De, nagyon várom most a picit, örülök az egész terhességnek. Valószínű amit elrontottam a nagyobbnal, azt a kicsinel ki szeretném javítani.

2021. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így érzem magam, bár meg csak a 16. héten vagyok. Tervezett baba volt, örülünk is neki, de nem érzem azt a rajongást iránta, amit más kismamák szoktak.

Minden esetre megnyugtatóak az itteni válaszok, mert komolyan azt hittem valami baj van velem, főleg anyukám miatt, aki egy tipikus ősanya, és már most gügyög a hasamnak, ha látogatóba jön, aztán megszól amiért én nem csinálom. :/ nekem valahogy nem jönnek ezek a mézesmázas mamikás érzések. Kaptam kismamanaplót is egy barátnőmtől, abban vannak ilyen “levél a kisbabának” részek, de valahogy nem látom értelmét, hogy egy magzattal levelezzek.

Minden esetre megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül ezzel. :)

2021. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok neked semmilyen tanácsot adni, de nem vagy egyedül. Jó volt olvasni amiket írtak itt, megnyugtatóak vagytok! A különböző facebook csoportokban és itt-ott az emberre zúduló ősanya beszámolók után... De valahogy a szorongásom ezzel kapcsolatban nem múlik, és szeretnék máshogy érezni, és rosszul vagyok a gondolattól, hogy még esetleg szülés után hónapokba fog telni, hogy kialakuljon az a fajta kapcsolat, amilyet elképzeltem. 34 hetes vagyok, az elején folyton azon aggódtam, h egészséges-e, megmarad-e. Aztán a tél folyamán, amikor viszonylag könnyű volt a terhesség, akkor a szokásos szezonális depresszió és munkahelyi stressz számlájára írom, h továbbra sem tudtam élvezni az egészet. És megérkeztem a 3.trimeszterbe, kezdett felfutni a járvány, ez újabb stresszforrás lett, és terhes lett a terhesség is, és ahogy közeledek a végéhez, egyre jobban azt érzem, hogy semennyire nem készültem fel erre az egészre és hogy semmit sem tudok. A férjem támogatását sem érzem. És nem mellesleg egész terhesség alatt szörnyen alszom,ami szerintem nagyban hozzájárul ahhoz, hogy így érzek. A legnagyobb félelmem, hogy a babára, a jövőjére mindezek milyen hatással lesznek.
2021. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azóta megszületett a kismanó :-)

Ahogy először a karomban fogtam megváltozott minden!

Rajongásig imádom, nem tudok betelni vele. Csak ránézek és sírok. El sem tudtam képzelni, hogy ilyen erős érzelmek léteznek <3


Kívánom, hogy mindenki élje át ezt <3

2021. máj. 12. 12:19
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülök nektek, sok boldogságot! ☺️
2021. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!