Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes kismama vagyok....

11 hetes kismama vagyok. Barnazas lehet a progeszteron abbahagyása miatt? 9 héten kellett szedjem egy hétig. Abba hagytam 5 napja, ma megint erős barnazással keltem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Ezelőtti terhességem missed ab-bal végződött :( kb 2 hete amikor 9 hetes voltam nagyon enyhe barnazasom volt. Kaptam progeszteront egy hetig aztán abba hagytam(nem fokozatosan mert az orvos nem mondta, hogy úgy kell, azóta olvastam, hogy fokozatosan szokták) nem volt semmi panaszom máig. Kb 5 napja nem szedem a progeszteront. Vajon ettől lehet vagy újra veteles lesz ? Tapasztalatokat írjatok kérlek :)

2021. jan. 28. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vérből nem nézték a progeszteron szintet? Nekem barnazas sem volt csak korábbi vetélés, első pillanattól kell szednem és szó sincs róla, hogy abba kellene hagynom,mi több, 2 havi adagot fel is írt a dokim. Most vagyok a 12. Hétben. Az alacsony progeszteron szint okozhat vetélést, a hirtelen abbahagyása is, mi több, a vérzés sem normális a terhesség során, szerintem mielőbb menj el ügyeletre.
2021. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, közben sikerült beszélnem az orvosommal...azt mondta szedjem napi 3x a progeszteron kupot, már reggel tettem is be még mielőtt beszéltem vele. Azóta elállt a barnázás...nagyon felek hogy megint missed abom van...vajon a progeszteron képes késleltetni a vetelest vagy ha már nem el a baba úgyis elmegy ha szedem a gyógyszert ? Sajnos csak jövő héten tud fogadni az orvos :( remelem hogy jól van a baba és tényleg csak a hormon hiány miatt barnaztam.
2021. jan. 28. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De miért kellett abbahagyni? Nekem nem volt progeszteron hiányom az orvosom mégis 2x1 szedette velem a 12. hétig, utána felezni 10 napig. Remélem megmarad a baba! 12. hét után fokozatosan hagyd el!
2021. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kellett elhagyni, így mondta az orvosom, hogy egy hétig vegyem csak. Abba hagytam és 5 napig rendben is volt minden. Köszi a választ :) neked is jó baba várást kívánok!
2021. jan. 28. 21:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha még valaki ide tévedne egy kis bátorításnak leírom, hogy a barnázások ellenére a babánk jól van, lassan 13 hetes lesz. Hala az Úrnak szépen fejlődik. Az orvosom azt mondja, hogy a barnazas nem jelent rosszat(általában) persze a legjobb ha nincs az sem de nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, ami ebben a helyzetben amúgy nagyon nehéz :)
2021. febr. 4. 19:06
 6/6 picihasim ***** válasza:

En is ugyan ebbe vagyok. Barnaztam, ket napot nem, most megint. Lombikos kismama vagyok, 4szer1 duphastont es 2 cyclogest kúpot használok. Mondtak az is kimarhatja a nyalkahartyat.

Borzalom aggódok. Szombat doki.

2021. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!