Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismamáknak hány mg...

20 hetes kismamáknak hány mg magnezium az ajánlott?

Figyelt kérdés

Elevit 2 vitamint szedek plusz magnesii citricii magneziumbol napi 1 szemet azaz 500mg


Szerintetek elég?

Ti mennyit szedtetek?


2021. febr. 1. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szedtem egyáltalán , csak amikor kemenyedett a hasam.
2021. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Nekem problémás terhességem volt. Magnesii Citricii-ből 4x2-t szedtem kb. a 8. héttől (orvosi utasításra). Rosszabb napokon még +1g-ra volt 'engedélyem'. Kritikus esetben a kórházban emellett még infúzióban is adták 24 órán át.

Egészséges, okos kislányom van.

Az orvos azt mondta, hogy 4x2-t gyakran ajánlanak, ha sok a keményedés.

Nálam azért kellett több, mert nem csak keményedtem, hanem többször beindultak a rendes fájások is, még a 24. hét előtt.

Amikor aggódtam, hogy mi lesz ennyi gyógyszer mellett a babámmal, hogy nem árt-e Neki; egy nővér azt mondta, hogy 'a Mg-tól csak az idegrendszere érik'.

Hogy ettől-e, vagy sem; de a kislányom mind beszédben, mind logikai gondolkodásban, memóriában, dolgok megtanulásában magasan kilóg a kortársai közül.

2021. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyikkel sem szedtem semennyit.
2021. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!