Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi magnézium ajánlott a...

Mennyi magnézium ajánlott a kismamáknak? Az orvos 3x1 magne b6-ot írt fel. Megnéztem nincs benne sok magnézium.

Figyelt kérdés
2017. dec. 27. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Hát abban valóban alig van.

Én az elején egy 250 mg Béres mg b6-ot egy nap, felet reggel, felet este, a vége fele már 3 db-ot is. Az orvos is azt mondta az egyre hogy kevés. Sokat keményedtem, azért emeltünk az adagon. A vádlim még így is begörcsölt néha.

2017. dec. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
én is azzal kezdtem de voltak is görcseim. váltottam a magnerotra az 500 mg reggel este szedem azóta semmi görcs nincs.
2017. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nemtudom mert ezt a semmit ero magne b6ot ajánlják drága es 3x2 se segít. Egy nagy ló...

Magnerot, magnesium citrici és magnosolv a legeslegjobbak!!!

En mg citricit szedek. Abból napi 1-2 eleg , ha kemenyedek vagy vmi fáj akkor 3x1 boven eleg

2017. dec. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi 6 is szedhető belőle.
2017. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, amúgy én is lecseréltem magnesii citricire. Napi 3-at szedtem de néha dupla adagot, mikor keményedtem.
2017. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Magnosolvot szedek, az is nagyon jó.
2017. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. dec. 28. 14:40
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Még jó, hogy a magnosolv jó, hiszen a felsoroltak közül (Magnerot, Béres, MagneB6, citrici) ebben van a legtöbb felszívódó magnézium.


Sokszor összekeverik - még orvosok és patikusok is - a vegyület tömegét a tényleges magnézium tömegével. Nem kéne!


A legdrasztikusabb példa erre a magnerot, amiben van 500 mg magnézium-orotát. Ez nem a magnézium tömege, hanem egy bonyolult vegyületé, amiben van egy csomó másik atom, hidrogén, oxigén stb. és csak egyetlen magnézium van benne, ami az egésznek csak 6%-a. Igen, az egy szem magnerotban csak 30 mg tiszta magnézium van!


Feltehetjük a kérdést, hogy miért vásárol egyáltalán valaki magnerotot? Az alábbi okai lehetnek:

- A különféle magnéziumvegyületek nem csak magnéziumtartalmukban különböznek, de még a felszívódásuk is más és más. A magnézium-orotáté pl. nagyon jó. Ezért a 30 mg-ból az összes felszívódik. De ha ez a 30 mg magnézium a magnézium-oxid vegyület része lenne, akkor maximum 1,2 mg szívódna fel belőle, mert a magnézium-oxidnak pocsék a felszívódása (nem véletlenül van multikban és olcsó készítményekben).

- A különféle magnéziumvegyületeket egyénenként máshogy toleráljuk. Van akinek egyes vegyületektől hasmenése vagy hányingere van. Van, akinek csak a magnerot jön be. Hát peches szegény, mert ez a készítmény a legdrágább, ha azt nézzük, mennyi magnéziumot nyerünk belőle.


Tehát hiába hasonlítgatjuk a különböző készítményeket, hogy miből hány darab használ, ezek nem összehasonlíthatók, hiszen más vegyületek vannak bennük, más magnéziumtartalommal és más felszívódással, ráadásul mindenki másmilyen... :)

Jó példa erre a #3 kismama, akinek nem segít 6 db MagneB6, ami 6×56=336 mg tiszta magnéziumot jelentene, viszont 2 db magnesii citrici a 110 mg tiszta magnéziumával megoldja a problémáját.


Csak tájékoztatásképp a legelterjedtebb vegyületek:


Mg-oxid: sikítva dobjuk el! A benne található magnézium 4%-a szívódik fel.


Mg-karbonát: pezsgőtablettákban gyakori (pl. Lidl, Aldi magnézium pezsgők), filléres cucc, közepes felszívódású, de mivel ebben a vegyületben elég sok a magnézium, így akár 60-70 mg is felszívódhat egy adag italból.


Mg-citrát: jó felszívódású és viszonylag olcsó cucc, sok készítményben van, a vegyület 11%-a magnézium, tehát 500 mg magnézium-citrátból 55 mg a tiszta magnézium.

Lóadag: dm magnesium-citrate italpor 400 mg magnéziummal vagy Magnosolv kb. 300 mg magnéziummal (ez azért bizonytalan, mert egy víz/citromsav reakcióra bízza, hogy magnézium-citráttá alakuljon a hatóanyag, de mivel a víz zavarossá válik, feltételezhető hogy nem alakul át az összes 365 mg-nyi magnézium jól felszívódó formára). A BioCo magne-citrátban 150 mg a tablettánkénti magnézium-adag, és egyébként olcsóbb a receptre felírt magnesii citrici-nél...


Mg-laktát: még jobb felszívódású (közel 100%-os) de kicsivel drágább cucc és kevesebb készítményben fordul elő, tiszta magnéziumtartalma 12% (500 mg-ból 60 mg). Ilyen van a magneB6-ban, de ezt is sikítva dobjuk el, mert duplaannyiba kerül a reklám miatt. Vegyük helyette ezeket: MGB6, Walmark bioperine magnézium, Innopharm magnézium-laktát és dr Chen magnézium forte pl.


Mg-orotát: szintén közel 100%-os felszívódású, miközben elemi magnéziumtartalma mindössze 6%, egy készítményben fordul elő és monopol helyzetéből fakadóan brutál drága, tehát sikítva dobjuk el... persze ha ez az egyetlen, ami bejön, akkor ne dobjuk el.


Remélem ez segítség annak megértéséhez, hogy mennyi magnéziumot szedünk valójában és segít megtalálni a nekünk legjobb vegyületet és készítményt.

2017. dec. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Rendszeresen lepontozzátok az utolsó válaszolót, pedig jókat ír.

Csak annyival egészíteném ki, hogy egyeseknél az egyszeri nagy dózis rosszabbul szívódik fel, mintha ugyanazt a mennyiséget 2-3 részletben viszi be. Én a magnosolvval jártam így, ment tőle a hasam, ami arra utal nem szívódik fel rendesen, így nem oldotta meg a gondom. Emiatt választottam jól felszívódó alacsony dózisút, a magnesii citricit.

2017. dec. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

(Igen, sokszor kiderül, hogy emberek még tudományos tényeket sem tudnak érzelmek nélkül kezelni. Talán bosszút akarnak állni rajtuk vagy azt hiszik, hogy ha leszavazzák, akkor megváltoznak a fizikai törvényszerűségek? Valaki elmagyarázhatná nekem az ilyen válaszokra küldött negatív szavazatok értelmét, "logikáját".)


Nekem is okozott hasmenést a magnosolv, de felettébb érdekes, hogy a DM-ben kapható magnézium-citrát italpor - ami még több magnéziumot tartalmaz - nem okozott. Lehet hogy az előbbiben a zavarosságot okozó, át nem alakult Mg-oxid hashajtó hatása érvényesül? Persze ez is egyénfüggő, több magnéziumvegyületnek van hashajtó hatása, de eltérően lehetünk erre érzékenyek.

2017. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!