Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11. Hétben vagyok. Kicsit...

11. Hétben vagyok. Kicsit magas a vérnyomásom 140 körül van. Ez megbele fér? Alap esetben sosem volt vérnyomás gondom. 110 körül volt mindig

Figyelt kérdés
Jelenleg vérnyomás naplót vezetek a háziorvos utasításaira, estelég valakinek volt kicsit megemelkedett értéke?
2021. febr. 4. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszélni kell a védönövel és a nögyogyásszal. 140/90 a határérték, oda kell rá figyelni, mert a terhesség során egyre feljebb tud menni, terhességi toxémia lehet a vége, ami mindkettőtök életét veszélyezteti. Van rá gyógyszer, kezelhető, de mindenképp szólj a nőgyógyásznak.
2021. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11 hetesen egy kicsit talán sok. Biztos megfelelően mérsz? Szóval nem lépcsőzés, mosogatás, séta, kávé, stb. után, hanem legalább öt percnyi nyugiban ücsörgés után. Az otthoni vérnyomásmérődet érdemes elvinni a védőnőhöz, ott mér egyet ő a saját, megbízható felkarosával, aztán egyet te a sajátoddal, ebből látszik az is, ha valamiért nem pontos a mérő. Az enyém pl. csuklós, és emiatt kb. egy tizessel lejjebb mér, mint a normál felkaros. Ha ezek mind kipipálva, akkor vsz. gyógyszert fog írni rá az orvos.
2021. febr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ébredés utan is 135 volt ma reggel. Most talán jobb van amikor 120 de van hogy 140 et mér. Igen el fogom vinni a mérőnket összehasonlítjuk.
2021. febr. 5. 08:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező mi a helyzet veled azóta? Hasonló cipőben járok, 12 hetesen hasonló értékeket mérek. Neked írtaj fel valami gyógyszert ra?
2021. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia. Nem írták semmit,de nekem halistennek helyreállt. Azóta nincs gondom vele. De ellenőrzom sűrűn.
2021. ápr. 15. 11:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Nekem eddig a max 132/75 volt szóval nem vészes csak terhesség előtt nekem 110 volt a max ezért is ijedtem meg 🤷‍♀️ mindenesetre örülök, hogy neked magától helyre állt mert akkor erre is van esély.
2021. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!