Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segitseg? Terhessegi diabetesz...

Segitseg? Terhessegi diabetesz! Mit ehetek, mit nem?

Figyelt kérdés

28hetes (peteerestöl szamolva)Fr.o.ban elö kismama vagyok. A cukrom terhelesesen (50g cukrosviz)1oras verböl 10.77 mmol/l lett. Nem tudom itt mennyi a normal, dokit felhivtuk, magas, figyeljek a cukor, szh. bevitelre. Majd 2het mulva megyünk hozza!

Ha lehet, masoljatok mar be minta etrendet vagy irjatok le, Ti hogy etkeztek.

Telorol netezek, linket nem tudok megnezni.

Köszönöm a faradozasotokat.

Ja, es van itthon kukorica ill. teljes kiörlesü liszt, azokat hasznalhatom? Vagy tudok venni gesztenyelisztet, ha az jobb!?


2010. aug. 16. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit mondott az orvosod, elég a diéta? Mindenképpen vegyél vércukormérő készüléket, a világon bárhol lehet kapni és étkezés után mérd 1 órával, nem mehet 7,2 fölé, ez a határ a terhes nőknél. Legalább is itthon. És persze mindenképpen nem itt a neten kellene diéta után kutatnod, hanem elmenni egy dietetikushoz vagy diabetológushoz, ez nagyon fontos. És ez tényleg veszélyes a babára nézve. Ha diétával is magas lesz, akkor akár kórházba is befektethetnek.

Amúgy tilos a cukros ételek fogyasztása, minden, amiben van cukor. Illetve a szőlőt és a banánt is mellőzni kell, persze egyszer kipróbálhatod, mennyire megy föl utána a cukrod. Ezenkívül az orvos (és csak is az orvos, és nem net diéta) elő kell hogy írjon egy diétát, ő fogja meghatározni, hány gramm szénhidrátot ehetsz naponta. Kb. 150 g szoktak előírni (de orvostól függ), és elő lesz írva, hogy reggelire, tízóraira, ebédre, stb. pontosan hány g szénhidrátot ehetsz, oda kell figyelni, le kell mérni, mert ha kevesebbet eszel, akkor ketonos lehet a vizeleted, ami szintén nagyon veszélyes.

Napi ötszöri étkezés lesz, esetleg egy késői vacsi is meg lesz engedve és ami nagyon fontos, hogy mindig ugyanabban az időben kell étkezni.

Gondolom, 2 hét múlva a nőgyógyászodhoz mész, aki, ha normális orvos, úgyis elküld majd szakemberhez. És 2 hétig, ha elkezdesz vigyázni a szénhidrátokra, akkor lehet, hogy a kelleténél sokkal kevesebbet eszel majd, az nem jó.

Külföldön is van dietetikus, el tudsz menni hozzá, mert a baba egészsége a legfontosabb.

De megírom, végszükség esetére, hogy pl. a 150 grammos diétánál, hogy van a napi elosztás. Reggeli: 25 g, tízórai: 25 g, ebéd: 50 g, uzsonna: 20 g, vacsora: 30 g. Az időpontokat válaszd meg te, de akkor a következő étkezés 3 óra múlva legyen mindig és minden nap ugyanabban az időben. Nem nehéz követni, csak meg kell szokni.

És ezen a weboldalon találsz egy szénhidrát táblázatot, ha nincs még konyhai digitális mérleged, be kell szerezned egyet.

Remélem, tudtam segíteni! De orvoshoz mindenképpen menj el dietetikushoz vagy diabetológushoz.

2010. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jaj, a weboldal címe lemaradt:)

[link]

2010. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy linket nem tudsz megnézni, nagyon kár, mert elég hosszú, és ide nem lehet bemásolni. Próbálj meg egy táblázatot beszerezni valahogy, az az alapja az egésznek, ott tudod megnézni, miben hány szénhidrát van.
2010. aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hat a doki nem aggodott tulsagosan, a francia forumokat nézve elvileg itt 10alatt jo, de ismerjük a forumokat... De mivel a doki is csak annyit mondott, amit mar fent leirtam, hat nem tudom. Azert köszönöm, tapanyag tablazatom van, akkor csinalom amit leirtal, azt hatha lejebb megy. Köszönöm valaszod!
2010. aug. 16. 15:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy egy kajálásra kell a 150 g szénhidrát és nem egész napra elosztva. Rosszul tudom? mert ha tényleg így van akkor éhen fogok halni!!!
2010. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért nem tudom, mennyire gáz ez a 10 fölötti érték, mert itthon 2 óra múlva mérik és nem lehet 7,8-nál több. Ezt a laborban meg kellett volna mondaniuk vagy jelölniük, hogy mennyi a határérték és így tudnád.

Igen, egyébként egy napra szoktak előírni 140-160 grammos diétát. Ez ki van számolva, hogy ennyit kell ennie a kismamának, ha emelkedett a cukra. Ennyi szénhidrátot ehetsz, de mellé ugye ehetsz húst, abban nnincs szénhidrát, viszont akkor is sok minden mással vigyázni kell a koleszterinszint miatt. Ezeket mind el fogja mondani az orvos. Amúgy, mint írtam is, az ember hozzászokik, és ha az orvos engedi még egy plusz kései vacsit is be lehet iktatni.

2010. aug. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

:) 15:59-es az durva lenne, ha egy étkezésre tolnál be 150 g ch-ot és ezt napi 6!-szor :)

Igazából ahogy az első válaszoló leírta, az a korrekt. Nálunk az értéktől függően van többféle, de a napi 150-es vagy 180-as a leggyakoribb.

A étkezés után 1 órás mérésnek kell 7 alatt lenni, a terhelésesnél (cukros lötyi ivás után) max 7,8 lehet..nálunk M.o.

Nekem ma csinálták a terheléses, még nem tudom az eredmény, de mert az étkezés utánim pont 7 lett, ezért elkezdtem a 180 g-os diétát. Kb így néz ki:

Reggeli: 1 vagy 2 szelet graham kenyér, vagy pirítós sovány felvágottal, egy kis tejes kávé, ez kb 30 g

Tízórai: 1 kefír+ 1 kétszersült, kb 20g

Ebéd: Grill csirke+pároltzöldségköret, kb 30-40g mennyiségtől függően

Uzsonna: háát ezt nem nagyon szoktam :S, de pl: 1 szelet rozskenyér margarinnal 20g

Vacsi: ugyanaz mint a reggeli, picit nagyobb mennyiségben kb 40 g

Hát kb ennyi, a fontos az, hogy napi 5-6 szori legyen az étkezés...de ha van rá módod, próbálj meg egy dietetikussal tanácskozni, hogy egyénre szabja neked.

25 hkm

2010. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jah és elfelejtettem: kcal.hu.....ha hozzájutsz internethez..nagyon nagy segítség, hogy miben mennyi szénhidrát van.

Jó babavárást ;)

2010. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, így van. De nálunk a terheléses cukorvizsgálaton 2 óra múlva mérnek újra és nem szabad 7,8 felettinek lennie. A kérdező meg írta, hogy neki 1 óra múlva mértek.

Amúgy az étkezés után 1 órával én úgy tudtam, hogy 7,2 a határérték, vagy mennyire biztos ez a 7, amit írtál?

2010. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat! Reggelizni kapasbol elfelejtettem :-( igy ettem egy almat nem reg, mindjart tizoraizom valamicsket. Amugy ez a 3orankenti eves muszaly? Mert mi del-fel1kor ebedelünk, de akkor 6kor kellenne reggeliznem! Ne maaaar :-) Vagy gaz ha 8kor reggeli, delben ebed, 3kor uzsi, 6kor vacsi!? Az ebedidö tutifix. :-)
2010. aug. 17. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!