Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25+4 idős kismamának 6.66mmol/...

25+4 idős kismamának 6.66mmol/l éhgyomorra vércukorszint?

Figyelt kérdés

Ma voltam első cukormérésen,éhgyomorra az értek 6.66mmol/l lett azaz 120mg/dl.

Glükóz után 9mmol/l lett,vagyis 162mg/dl.

Ezek az értékek elég nagyok,szerdán újra megyek.

Ha ott normál érték közé esik akkor cukornak számitják vagy...?

Éjjel elég rosszul aludtam és idegeskedtem is az előtt,előtte nap ettem 5cikk csokit is,ez mennyire befolyásolja?

Esetleg ha következő is nagy lesz muszáj mennem további dokikhoz? Mármint úgy értem,hogy itthol nyugodt körülmények között méregetném minden reggel és annak alapján döntenék hogy mennem kell további orvashoz.



2021. febr. 8. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez terhessegi cukorbetegseg,kuldeni fognak diabetologiara es dietaznod kell a magzat erdekeben.
2021. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha a következő megfelelő lesz akkor is?
2021. febr. 8. 15:43
 3/7 A kérdező kommentje:

Az egy órás glükóz után én úgy olvastam hogy megfelelő.

2 órás meg nem volt mérve.

2021. febr. 8. 15:53
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Erre az éhomi mértékre jobb helyeken nem is terhelnének. Éhominak ideális esetben 5 alatt kéne lennie, 1 órás meg 7 alatt. Ez mindenképpen magas, én nem engedném az újabb terhelést (minek? Mitől lenne jobb? A stressz ronthat rajta, de ha nincs baj amúgy a cukoranyagcseréddel, akkor ennyit nem számít, ahogyan az előző napi csoki sem), hanem mennék egyből diabetológushoz és dietetikushoz.

Nekem is terhességi cukorbetegségem volt, nem a világ vége. Rendesen diétával kordában tudtam tartani ugyan, de ha inzulin kellett volna se lett volna semmi. Cserébe a babám egészséges és remélhetőleg az is marad.

2021. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Németországban élünk,itt ez az eljárás.


Persze nem is kérdés,hogy a kisbabám egészsége érdekében ez a legkevesebb,hogy le kell mondani pár dologról.


Az a baj,hogy most ha kapnék is időpontot bármelyk orvoshoz az is max 2 vagy 3 hét.Itt mindent előre terveznek,még ezt is.

2021. febr. 8. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 attól még elkezdhetsz diétázni, van támogató FB-csoport (terhességi cukorbetegség, csatlakozz nyugodtan), rengeteg infóval, ami segíthet az indulásban. Amúgy Németországban sem hiszem, hogy ha nem egyezel bele egy (teljesen felesleges és potenciálisan káros) vizsgálatba, akkor kikényszerítik. Én a második terhességemnél már el se mentem cukorterhelésre, eleve a próbálkozás alatt is már tartottam a 160 grammos CH diétát, többet ártok azzal, ha terhelgetek meg várom, hogy múljon az idő, mert az orvosok így-úgy, mintha elkezdek magamtól ésszerűen diétázni.
2021. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csatlakozom mindenféle képpen,sokat olvasgatok a neten is.Már ma odafigyelek mit eszem és mennyit,bár eddig se zabáltam,3 kilót híztam eddig.Édesség,rágcsa,fehér kenyér,sütik kilőve teljesen mától.

Nem kényszerítenek persze,de ha egyszer azt mondták vissza kell menni akkor vissza mész,nem kérdeztem meg hogy miért kell újra.

2021. febr. 8. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!