Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandóan fáradt vagyok és...

Állandóan fáradt vagyok és alszok. Mennyire normális?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok és kb 2-3 hete borzalmas fáradt vagyok egész nap... Itthon vagyok 8. hét óta mert veszélyes a munkám a babára nézve, de csak most kezdődött ez az időszak, hogy akármennyit aludni tudnék de sose kelek kipihenten. Alszok is délután amint végeztem a teendőkkel itthon, de akkor sem jobb, friss levegőn sétálni is szoktam, de mégjobban lefáraszt. Mit tegyek, hogy ne legyek állandóan fáradt és ne aludjak állandóan? Felkelek, 3-4 óra alatt elvégzem a dolgom itthon, majd alszok, utána ha a párom hazaér megint fennvagyok 4-5 órát, majd alszok 2-t utána este elalvásig eltelik pár óra és dőlök is vissza aludni. Úgy érzem hogy ez nem normális.

2021. febr. 10. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Vashiány?
2021. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vércukor rendben? (első is én voltam).
2021. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét terhessegemnel volt ilyen idoszakom. Végig tökéletes volt a verkepem/cukrom.

Kell a szervezezednek a pihenés és energia, ennyi. Nekem nem maradt végig így.

2021. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

(Első, második is én voltam)


Én annyit tudok, hogy a melatonintermelődéstől(alváshormon) függ a növekedési hormon termelődése is, de a mozgáshiány a vércukorszint és a vérsűrűséged (folyadékhiány) vagy a vashiányosság is okozhat ilyesmit.


Több dolgot meg kellene figyelned magadon, hogy legyen miből kiindulni.


- vérnyomást

- vércukrot

- véralvadást

- folyadékpótlás megfelelő e

- magnézium, vas, kálium, kálcium elegendő e.



Pihentető-e az alvásod, vagy például nem tudsz róla, de végighorkolod, végigdolgozod az éjszakát az ágyban.


Mikor ébredsz fel reggel, mikor leszel álmos, mennyire növekszik a súlyod (a szívnek fel kell vennie a többletterhelést).

2021. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elvileg a vérem rendben van, legalábbis az első trimeszteri vérvételen mindent rendben találtak. Illetve szedek vitaminokat is, a kismamavitaminban amit szedek van vas. Magnéziumot meg a görcsökre külön írtak fel nekem.
2021. febr. 10. 17:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Fizikai aktivitással mi a helyzet?


Kismama Aerobic, terhestorna?


Csinálsz valamit a teendőkön kívül ami fokozná a sejtlégzést?

2021. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen volt végig most a 3.terhességem és most szülés után is megmaradt.

Nem vagyok se vas se vérszegény.

Magasvérnyomásos vagyok, szedem a dopegitet.

A cukrom is jó.

2 hós a kicsi, nagyon jó baba. Még is úgy érzem mintha teljesen le lennék merülve és nem tudok töltödni

🤷‍♀️

2021. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nemtom..vitaminhiány..
2021. febr. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!