Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van mostanában ennyi...

Miért van mostanában ennyi cukor/inzulin problémás kismama?

Figyelt kérdés
2021. febr. 11. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Mert zabálnak össze-vissza, mint a disznók, tök egészségtelen ételeket.
2021. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Pontos statisztikád van a mostani és a régiről?
2021. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak kismama, hanem ember. Az éelmiszeripari változások és a megváltozott ékezési szokások miatt. tele vannak a polcok a génmódosított alapanyagokból előállított, agyonfinomított termékekkel. A népesség kb. 80%-a érintett lhet, csak aki nem vizsgáltatja ki magát, annál nem derül ki időben.
2021. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen is volt, internet nem volt.
2021. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincs pontos statisztikám, de hogy legalább 10 barátnőm érintett az elég durva, és a többség köztük vékony (tehát nem zabál össze vissza).
2021. febr. 11. 11:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van inzulin rezisztenciám, amióta tudom, mire kell figyelni az étkezésnél, igazából lenyűgöz, hogy a boltokban kapható élelmiszerek 90%a kuka ilyen szempontból. A legtöbb kaja cukorral és mindenféle adalékanyaggal teletömött szemét. Ebbe a látszólag ártalmatlan élelmiszerek is beletartoznak.


Régen valószínűleg azért volt kevesebb beteg ember, mert nem műanyag szeméttel etették az embereket. Nagyszüleim hiába ettek pl zsíros kenyeret, ha a zsírt a szabadon tartott kacsából nyerték, a kenyeret pedig maga sütötte alapanyagból.

2021. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan, a zsír az zsír, mindegy, hogy a kacsát kertben tartották-e vagy nagyüzemben. Inkább a finomított cukor megjelenése volt jelentős. Az emberi/állati agy arra van programozva, hogy keresse meg a lehető legtáplálóbb élelmiszereket, és ha épp sok van belőle, akkor azt falja fel, mielőtt a.) más riválisok is szemet vetnek a forrásra, b.) mielőtt megromlik. Amikor gyorsan felszívódó szénhidrátból (aka. cukor) kb. csak a mézre és a gyümölcsökre korlátozódott, és ezek sem voltak olyan egyszerűen és bármikor hozzáférhetőek, ez a faljuk-fel-késztetés még evolúciósan tök hasznos volt. Aztán jött a cukorrépa, cukornád és kukoricatermelés iparosítása, nagy mennyiségben áll rendelkezésre a finomított cukor, de igazából az összes többi típusú élelmiszer is, viszont az evolúciós késztetésekből fakadó viselkedésünk nem változik ilyen gyorsan. És igen, persze, a legtöbben igyekeznek észből felülbírálni a falánkságot, de ez egyrészt nem mindig sikerül, főleg, ha beüt valami másfajta válság is, amivel foglalkozni kell (ebből lesz pl. az érzelmi evés), másrészt pedig nem mindenki számára hozzáférhetőek az egészségesebb alternatívák.
2021. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Az hogy vékony valaki, nem jelenti hogy nem zabál. Én tudok olyat aki 2szer annyit eszik mint én, mégis sovány én meg duci. 🤷 Meg ha nem is zabál, attól még csomó cukrot bevihet
2021. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

1, van rá szűrővizsgálat, így kiderül tünetmentes esetben is

2, több az idősebb terhes, akiknél nagyobb eséllyel alakul ki

3, mozgásszegény életmód (jobban számít mint akár a taplalkozas)

4, több asszisztált reprodukcioval fogant baba, ahol a hormonstimulalasok miatt más zavarok is kialakulhatnak

2021. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Az hogy vékony nem jelenti hogy nem zabál.


Konkrétan 3 nő kolleganőm van aki megeszik egy szatyor édességet a napi kajája mellé, plusz napi több cukros kávé, kóla, napi 4000-5000 kcal bevisznek, sport 0, és 50 kg-ot nem érik el..Kettő 46 kg körül van, a harmadik 38..


Én meg napi 1500 kcal, 150 g ch, + 1.5 ora edzes mellett vagyok 75 kg, és nem azért mert hú de izmos lennék.


Mind alacsonyak vagyunk..160 cm körül


Úgyhogy ebben ne legyél biztos, hogy az nem zabál aki vékony..

2021. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!