Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Braxton hicks vagy keményedés...

Braxton hicks vagy keményedés vagy valami más?

Figyelt kérdés
Néhány órával ezelőtt ültem a székben és egy hátradőlő mozdulat után éles fájdalmat éreztem a méhem jobb oldalán, azóta is fáj, de nem ott, hanem már az alja, húzódik. Többször is vettem be magnéziumot, nem vettem észre hogy enyhítené. Ha ülök vagy fekszem, akkor csak nagyon tompán érződik, de ahogy felállok elkezd húzódni az egész, kiegyenesedni is alig bírok. 23. hétben vagyok, teljesen lefeküdni csak 5 óra után tudok majd. Pár hete volt hasonló, de akkor ennyire nem fájt. Talán a fronttól van?

2021. febr. 16. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Méhszalag lehet. Nem vagyok orvos, de az, ami tipikusan hirtelenebb mozdulatra fájdul be élesen alul egy oldalon, amikor összehúzásból kinyújtod, mint ülésből vagy összegömbölyödve fekvésből felállás vagy fordulás vagy nyújtózás, aztán meg órákig tompán sajog. Ezt kb. ugyanúgy meg lehet rántani, mint máshol, pl. a nyakadat. És minél nagyobb a hasad, annál inkább elege lesz abból, hogy tartsa. Viszont legalább a babához nincs köze, csak neked fáj. Többször nyújtózkodj kisebbeket, és kalciumot is szedj, valamikor legmesszebbi időpontban a magnéziumtól, mert akadályozzák egymás felszívódását.
2021. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Méhszalag. Nekem is ilyen körül 2x is fájt, 5 nap volt mire elmúlt kb.
2021. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is ilyesmi lehet. De nem ott fáj, ahol korábban az éles fájdalom először jelentkezett, hanem már a méhem alja, ha tusszentek vagy köhögök fáj az egész alhasam/méhem. Elég kellemetlen.
2021. febr. 16. 16:15
 4/11 A kérdező kommentje:
5 nap?! Atyaég
2021. febr. 16. 16:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, 5 nap. Felkelni is alig bírtam. Nagyon megijedtem, még dokihoz is elmentem miatta. Csak kuncogott rajtam. Utána még egyszer megismétlődött, azóta szerencsére nem.

36hkm

2021. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Méhszalag. Szintén a 23. héten járok, és már napok óta fáj. Ülve egész oké, de hasizomból semmit nem tudok csinálni, a bal lábamat szinte ahhoz is alig tudom megemelni, hogy belebújjak a nadrág szárába. Remélem, hamarosan enyhül, mert elég bosszantó
2021. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Az 5 nap nem is olyan rossz. Nekem ez 23 hetesen kezdődött és onnantól szinte végig feszült és húzódott a hasam, csak pihenésre múlt el mindig kis időre.
2021. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon rosszul hangzik. Szerencsére nekem mára nagyjából elmúlt, kicsit kellemetlen még, de most már nem akadályoz semmiben. Tegnap még aggódtam, mert ami infót találtam a kerek méhszalag fájdalomról a neten, az alapján pisilés közbeni fájdalom jelentkezése esetén pl azonnal orvoshoz kell fordulni, és nekem ez megvolt, illetve este a szemeremajkamon belül egy vagy két kis csomót is találtam. De a vizelés közbeni fájdalmat szerintem az okozta, hogy úgymond leeresztett a párna, ami támasztotta a méhet, és így ismét húzódott a szalag. A csomók meg valszeg ettől az egésztől függetlenek. Hétfőn megyek a dokimhoz, addigra az is elmúlik remélem.
2021. febr. 17. 14:12
 9/11 anonim ***** válasza:
A csomók lehetnek visszerek, mindenképp mutasd meg dokinak! Most még jó eséllyel kezelhető, de ha később veszik észre, akkor csak császár jöhet szóba.
2021. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp megmutatom, de amúgy szerintem csak Bartholin mirigyek begyulladt vagy valami, máskor is volt ilyen, amikor nem voltam még terhes, elmúlt magától. Az is lehet szőrtüsző. De majd megnezem tükörrel is...
2021. febr. 17. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!