Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is szenved napi sokszori...

Más is szenved napi sokszori keményedéssel 31 hetesen? Állítólag napi 10 még oké,de nekem a kezdetektől több van.

Figyelt kérdés

2020. nov. 17. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Védőnő/orvos mit mond?
2020. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 20. héttől vannak keményedések. Kezdetben napi 1-2, most 29 hetesen már 4-5. Természetesen egyből mondtam a dokinak, megemelték duplájára a magnéziumot, de nem mondanám, hogy jobb lett tőle. Méhszáj azóta is 3000.

Egyébként a görcs nélküli keményedés természetes a második trimesztertől.

2020. nov. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is sokkal több volt. Főleg az utolsó két hónapban. Rengeteg front volt. 3x2 magnézium és pihenés.
2020. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én a kezdetektől 3000mg magnéziumot szedek pont emiatt. Mondtam a dokinak,hogy ez van,de mivel zárt volt a méhszájam, nem is rövidült a méhnyak, így nem adott izomlazítót. Viszont azért ijesztő, mert most már brutál módon tud húzódni a hasam. Legszívesebben hetente nézném a méhszájam, csak az nem annyira kivitelezhető. Érdekelne,mennyire vagyok egyedül ezzel a problémával.
2020. nov. 18. 11:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy vele egyedül. Én a 25 héttől már-már kórosan keményedtem. Az az igazi erőteljes keményedés. Ahogy nőtt a pocak egyre rosszabb volt mert olyankor a mellkasomban is éreztem egy furcsa érzést, mintha nehezebb lenne levegőt venni.

A normál 10-12 db-ot én lazán meghaladtam. Ha feküdtem és nem csináltam semmit, zabáltam a magnéziumokat (4 fajtát is próbáltam) akkor is jöttek. Elég volt ha megfordultam az ágyban, ha felkeltem, lehajoltam, bármitől. Volt hogy nyugisabb időszak következett, aztán megint rosszabb.


Én emiatt extrán parás kismamának számítottam, az orvosok nem tudtak mit kezdeni velem, mivel a méhszájat szerencsére nem nyitotta. De a második trimesztert végig rettegtem a keményedések miatt.

Számoltam a heteket, kitűztem magunknak dátumokat, hogy csak jussunk el odáig épségben.


Most már a 37. hétben járok. Pár hete már alig van keményedés, pedig mostmár normálisnak is számítana. Érdekes :D. Kitartást kívánok neked, van olyan aki hajlamosabb keményedni másoknak meg egyáltalán nincs. Tudom milyen rossz de ahogy telnek a hetek úgy fogsz te is egyre jobban megnyugodni, hiszen csökken az esélye hogy nagy baj legyen belőle.

2020. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!