Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szivhang figyelot hogyan...

Szivhang figyelot hogyan hasznaljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

15+5 hkm vagyok ma vettem egy magzati szivhang figyelot a bababoltba.

Van hasznalati utasitas meg tudom, hogy a szemeremcsontnal kell keresni a babat viszont azt nemtudom,hogy ranyomni mennyire kell?

Vagy csak eleg ha rateszem a hallgatot?

Es hogy 15+5h mennyire ajanlott hasznalni, valoszinu, hogy megtalalom mar a kicsi hangjat?


2021. márc. 4. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég odatenni. Ha ügyes vagy már megtalálhatod. A saját szívverésed is hallhatod, szóval a nagyon gyorsat keresd, az lesz a baba.
2021. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak odateszed, és egy helyben lassan "billegteted" kicsit. Ha ott nem találsz semmit, akkor lehet picit arrébb mozdítani és ott is billegtetni egy kicsit. A gyors kattogós hang (patakopogáshoz hasonló) a baba szíve, az ugyanolyan gyors, de suppogósabb pedig a köldökzsinór artériája. Ha lassabb suppogósabb hangot találsz, akkor valamelyik saját artériádat találtad meg. A folyamatos, szélsüvítéshez hasonló hang vénából jön (a vénákban folyamatos áramlás van, nincs bennük pulzus). Ezt hallhatod méhen belül (a köldökzsinórban egy véna van) és kívül is (valamelyik saját véna), a hangjuk egyforma.
2021. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ne keseredj el, ha nincs meg elsőre, időbe telik, mire ráérez az ember. És lehet, hogy később sem találod meg, mert épp áthelyezkedett és emiatt nem jó helyen keresgélsz, vagy folyamatosan mocorog, és nem éred utol. Alapvetően semmi rosszra nem utal, ha nem sikerül megtalálni a szívhangot, mint ahogy az sem garancia rá, hogy minden rendben van a babával, ha megtalálod. Szóval otthoni öndiagnosztizálásra nem alkalmas.
2021. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hat en nem talalom.

Nagyon lenn kell keresni?

2021. márc. 4. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Legyen kellően nedvesítve (olaj, testápoló). Szépen feküdj le teljesen hanyatt. Azért nyomj rá, persze érzéssel. Én sokáig egészen a szeméremdomb közelében találtam meg, enyhén balra.
2021. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most hallgattam egy helyre raktam es nem mozditottam a figyelot es jott egy gyors sziveresses hang egyre egyre hangosabban aztan szepen lassan elcsillapodott es eltunt mint ami eluszott.

Az szerintetek a baba volt vagy az en szivhangom lehetett?

2021. márc. 4. 14:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Es enis bal oldalon talaltam aztan eltunt es utanna mar nen talaltam meg
2021. márc. 4. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen nálam is így volt :).
2021. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jajj dejooo ❤❤❤❤❤❤
2021. márc. 4. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!