Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes vagyok, de úgy érzem...

9 hetes vagyok, de úgy érzem magam, mintha nem is lennék terhes. Volt még így valaki? Ez így rendben van?

Figyelt kérdés
4-8 hétig volt enyhe émelygés, néha fáradtság, de már nincs. Fáradtság van még néha, de ennyi
2021. márc. 10. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem se igazán voltak tüneteim ennyi idősen, de a baba rendben volt
2021. márc. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ezen paráztam, hogy biztos valami gond van velem, mert én ugyanúgy érzem magam, mint előtte. Szerintem a hülye amcsi filmek miatt van, ahol mindenki a "halálán" van terhesen. Alig volt tünetem, de a babával minden rendben volt. Nyugodj meg, teljesen normális vagy! Örülj neki, hogy jól vagy és élvezd!
2021. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én pont holnap töltöm a 9 hetet és 2 napja nem érzek semmit, kis fáradság de az se valami hűha.

Előtte voltak rosszulléteim.

2021. márc. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi tünetem nem volt, a 13. hét körül kezdett el nőni a hasam, de ennyi. A baba rendben volt, csak én aggódtam magam betegre emiatt.
2021. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 gyerek, nulla tünet. 😊
2021. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt semmi tünetem, én élveztem a várandósságot.


Ez a hormonoktól függ, hogy ki hogyan éli meg a terhesdéget. De ezek a tünetek megléte/nem megléte nem utal a baba állapotára (általában mondva) és sokszor jönnek, mennek.

Szóval, próbálj meg nem izgulni és élvezd ki a csodás hónapokat! (+Örülni, hogy nincs tünet.)

Örömteli babavárást!

2021. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én pont egy héttel járhatok utánad. :)

Nekem most fog kezdődni a 9. hét, te voltál már dokinál? Mikor és mit látott?


Nekem 6. héttől volt üres gyomorral enyhe émelygés kicsit, szagérzékenység. De nem durva meg nem hányok. Ezentúl reggel ahogy ébredek eszem pár falatot, és akkor semmi bajom. Régen délig sem ettem semmit, most ébredés után korog hasam és ha nem eszem akkor viszont rosszul érzem magam. Főleg este vacsinál érzem azt,hogy semmit se kívánok enni, bár nincs hányingerem és semmi bajom, de semmi se ízlik. De nálam a tünetek jönnek-mennek és mindig ijedezem, hogy ez rosszat jelent. Eddig pl gyönyörű volt bőrőm, szebb mint valaha, most két napja tele lett gyulladt sebes pattanással, még hátam is...az egyetlen fix ami megvan sajnos az a borzalmas puffadás estére, nekem sajna nem tökéletes az emésztésem alapjáraton sem, jellemző ráma puffadás, hát most mióta terhes vagyok hetek óta akármit eszem vagy nem eszem mint egy lufi, egész este meg éjjel szenvedek. A puffadást leszámítva (ami meg sokszor volt amúgy is, és hormon függő is volt nálam sajnos korábban is és IBS-es vagyok azért van) vannak napok amikor semmit nem érzek. 6-7 héten feszült, görcsölgetett az alhasam, kellett magnézium de pl. az elmúlt napokban ez is elmúlt teljesen. Pl. mellem nem feszül meg fáj, teltebb kb olyan mint régen ovuláció után de semmilyen kellemetlen érzésem. Összeségében így 8. hét végén úgy érzem enyhülni kezdtek most ezek az enyhe tünetek is. De teljesen átérzem, amit érzel, én is sokszor akkor nyugszom meg ha rosszul vagyok XD Pedig anyukám két terhesség alatt nem érzett soha még ennyit se az elején, mint én. Lehet genetika is, vagy csak mázli.

Én pl. elmentem 6.héten hcg, progeszteront nézetni vérből, mert úgy gondoltam biztos tök alacsony ha nekem semmi bajom, és nem hogy nem volt alacsony de baromi magas volt a hcg, először meg is ijedtem, aztán láttam hogy ez még normál határérték, a progeszteron is tök jó volt. Úgyhogy szerintem ez semmivel se függ össze, csak hogy az ember szervezete hogyan tolerálja a hormonok emelkedését, ingadozását.

2021. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!