Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi volt az első terhességre...

Mi volt az első terhességre utaló tünetetek, és mikor jelentkeztek? A nem várt előtt is éreztétek már hogy baba van a dologban?

Figyelt kérdés

2021. márc. 13. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
A 13. dpo-n éreztem először. Húzódó érzés volt az alhasamban. Aznap délután pozitív lett a teszt.
2021. márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

De miért kell ezt szó szerint napinta megkérdezni?

Mièrt nem lehet a keresőt használni?!

2021. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
2: nem is kell a keresőt használni, kérdés kiírásakor a hasonló kérdéseket feldobja...
2021. márc. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Egy nappal azelőtt, hogy még kellett volna jönnie a kocsiban egyik pillanatról a másikra annyira rosszul lettem, mint még azelőtt soha, meg is kellett állnunk miatta. Következő nap reggel csináltam kíváncsiságból egy tesztet és pozitív lett. Persze akkor még elég bizonytalan volt a dolog, nem is mertem elhinni vagy beleélni magam, csak már egy hete késett és még mindig pozitív volt a tesztem.


Visszagondolva az első két hétre egyébként ami még talán tünet lehetett, hogy állandóan úgy éreztem, hogy aludnom kell. A párom még viccelődött is vele, hogy biztos azért van, mert sikerült összehoznunk végre a babát.


Az első "igazi" tünetek a kikaradt menstruáció mellett természetesen csak kb. 7 hetesen jöttek, akkor kezdődtek a tényleges reggeli rosszullétek.


Amit leírtam az csak az én tapasztalatom volt, ezt ne vedd készpénznek és ne is gondold azt, hogy majd esetleg nálad is így lesz.


Igazából az a helyzet, hogy ez mindenkinél változó szerintem. Van olyan nő, akinek semmi tünete, de még émelygése sincsen, van aki pedig azt mondja, hogy egy nap felkelt és egyszerűen tudta, hogy megfogant benne a baba pedig még jópár nap volt neki hátra a menstruációig. Sok nő, aki már régóta vár a babára legtöbb esetben a szimpla pms tüneteket is képes terhesség jeleként azonosítani, vagy addig keresni magán a tüneteket, mígnem talál valamit, amit aztán a remény fényében terhességnek tud be és csak még nagyobb a csalódás benne, mikor később mégis megjön a havi vérzése. És vannak emellett szép számmal olyanok is, akik utólag mindent is képesek tünetként azonosítani.


Bem vagyunk egyformák 🤷‍♀️

2021. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
81%

Egy héttel azelőtt, hogy megjött volna, beágyazódási vérzésem volt. Ez nagyon enyhe, egy-két csepp lehetett, kb másfél napig volt jelen. Onnantól egész héten folyamatosan enyhén görcsölt a hasam, a mellem pedig majd lerobbant a helyéről, sose éreztem még ennyire őket, és a bimbóim is rendkívül érzékenyek lettek.


Estére mindig nagyon elfáradtam. Eredetileg bagoly típus vagyok, tehát simán éber vagyok éjfélig, egyig is, hát innentől nem. Munkából hazaestem, kb ettem, és kipurcanva befordultam az ágyban 6-7 körül. ( ez azóta is így van, néha rosszabb)

Nagyon felpuffadt a hasam, és a szédülés is jellemző volt már akkor. Folyamatosan pisilni jártam.

És tényleg jellemző a mindjárt megjön érzés.


Ezek egy jó része olyan, hogy sajnos bemagyarázhatod magadnak, illetve sok minden jellemző lehet a pms-re is. Korábban nekem is voltak bemagyarázásaim, de mikor ezeket a tüneteket VALÓBAN észleltem magamon, akkor tudtam hogy ez más. Főleg a beágyazódási vérzéssel, és a furcsa nagyon-nagyon enyhe mensis görcsöléssel, ami tényleg már onnantól jelen volt.


A párom is észlelte a változást már akkor, de nem ismerte fel, csak utólag jött rá. A testhőmérsékletünk ilyenkor megnő kicsit. Mikor hozzámbújt, észlelte, hogy olyan szokatlanul meleg a testem, nem lázas, csak melegebb.

Azóta néha cukin csak keltetőnek hív 😀

Érdemes hőmérővel figyelned az ébredési hőmérsékletedet, mindennap. Ha ez most mégsem sikerült nektek, (de adja az ég hogy igen!) akkor is ez támpontot adhat neked már azelőtt, hogy megjönne.


7 hkm 🙂

2021. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!