Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelésnél néznek...

Cukorterhelésnél néznek sülyedést is? Nektek magas volt a sülyedés terhesen?

Figyelt kérdés
2018. máj. 4. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, néznek általános vérképet. Az emelkedett vérsüllyedés értéknormális a terhesség alatt.
2018. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1 hónapja csináltattam egy teljes vérképet. A sülyedésem elég magas lett, 59. Meg még mellé pár érték.

A háziorvos azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, terhesség alatt normális. Egy magán belgyógyász viszont azt mondta, ez már túl magas, további kivizsgálást igényel.

Nem tudom kinek higyjek.

2018. máj. 4. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:
A belgyógyásznak.Nem bántom a háziorvosokat, de a képzettségük általános, nem terjed ki átfogóan mindenre.Mondjuk a cukrom nekem se volt teljesen rendben de
2018. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire kórházfüggő de nálunk az általános vérképben nincs benne, külön kell x-el jelölni az orvosnak, de nekem nem tette terhesen. Egyszer volt megnézve, amikor a synlab-nál csináltattam a vérképet, akkor magas volt. De ez normális terhesen. Konkrét értékre nem emlékszem.
2018. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy CRP volt? Ahhoz van viszonyítási alapom jobban. 3 a felső határ de a 21-re is legyintenek.
2018. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Volt crp is, az csak simán a felső határon volt.

Amúgy a háziorvosom is belgyógyász, csak már öreg. Ha fiatalabb lenne és jobban foglalkozna velem, neki hinnék. A magán doki miatt csak azért vannak kételyeim, hogy nem azért csinálja-e, hogy még több vizsgálat legyen, ezáltal még többet fizessek 😕

2018. máj. 4. 20:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor nincs gyulladás. Akkor a CRP is magas lenne. (Viszonyításképp, vesemedence gyulladás nekem 2000-es CRP-t csinált, a leletben meg megadnak 3-at felső határnak. A kisfiam volt, akinek 21 lett a CRP hasmenéses vírus esetén és legyintett a doki, hogy az vírus.) Persze a süllyedés mástól is lehet magasabb, kóros vérszegénység vagy vesebetegség, de ezek is kiderülnek a vérképből. Sok dolognál megadnak 1-2 számjegyű felső határt, közben 1000 körülivel kezdenek el foglalkozni.

Amúgy nekem 38 volt a süllyedés, megnéztem. 25 hetesen voltam.

Én nem is csodállom, hogy nem feltétlen nézik. Kismamáknál úgyis magasabb, aztán csak az aggódás van miatta.

Engem a fehérvérsejttel ijesztgetett a házidoki 1. babámmal, 11 helyett volt 15, ez is normális pl terhesen, amúgy 1. terhességem alatt egyszer sem volt süllyedés nézve.

Süllyedésre visszatérve, egy minimális nátha, ínygyulladás is meglátszik az eredményen.

Nézd, talán ez megnyugtat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2018. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!