Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó hetekben lévő kismamák,...

Utolsó hetekben lévő kismamák, ti mennyire vigyáztok a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Én alapból nem sok emberrel találkozom napi szinten, mert itthon vagyok gyesen a 2,5 éves kislányommal, de nem zárkóztunk el, a tágabb családdal és a barátokkal is gond nélkül találkoztunk, beltéren is maszk nélkül. A szabályokat mindig betartottuk, az idős rokonokra is figyeltünk, de magunkat nem igazán féltettük.

Most viszont 35 hetes vagyok, és elkezdtem kicsit parázni, most sem amiatt, hogy milyen beteg leszek, ha elkapom, hanem amiatt, hogy ha pozitív tesztem lenne, akkor nem járhatnék normálisan vizsgálatokra az utolsó hetekben, sőt ha a szülés idején lennék pozitív, akkor nem szülhetnék a választott kórházban, nem lehetne apás szülés, valószínűleg automatikusan programcsászár lenne, stb, stb... Szóval míg eddig találkoztunk ismerősökkel, mert úgy voltam vele, hogy élni kell, ha elkapom elkapom, jó eséllyel komolyabb gondok nélkül túl leszek rajta, de most már nagyobb a tét, mert egy pozitív teszt az utolsó hetek vizsgálatait és magát a szülést is nagy mértékben befolyásolná, amit meg nagyon nem szeretnék.


Szóval közöltem a barátokkal és a távolabbi rokonokkal, hogy az utolsó 5 hétben már szeretném kerülni a látogatásokat, szabadtéren találkozhatunk, maszkban beszélgethetünk, de nem szeretnék senkit a lakásán meglátogatni, vagy hogy ők idejöjjenek hozzánk. Még ha mi maszkban vagyunk is meg fertőtlenítünk, kicsi gyerekeink vannak, akik ilyenkor ugyanazokkal a játékokkal játszanak, nyalják-falják-ölelgetik egymást. Szóval az utolsó hónapban már nem szeretném ezt a plusz kockázatot.

Persze tudom, hogy egy boltban is simán elkaphatjuk, de azért ott maszkban mégis kisebb az esély, mintha heti rendszerességgel órákig egy légtérben, maszk nélkül lennék az ismerőseimmel, akik közül többen dolgoznak, BKV-znak, mindenféle elővigyázatosság nélkül élik az életüket. Mi most próbáljuk csökkenteni a kockázatot, a férjem is itthonról dolgozik.


Na, az egyik barátnőm már meg is sértődött emiatt, nem érti, hogy ha eddig találkoztam vele lakásban (egykorúak a gyerekeink, heti egyszer tartottunk felváltva egymás lakásán egy játszós délelőttöt), akkor most miért nem, hirtelen miért félek a vírustól, biztos csak haragszom rá és nem akarom mondani... hiába magyaráztam el, hogy nem magától a betegségtől kezdtem el hirtelen félni, hanem hogy milyen következményei lennének a terhességeim utolsó heteire, a szülésemre, mert bizony nem nagyon foglalkoznak a covidos kismamákkal.


Nektek mi a véleményetek erről? Ti találkoztok beltéren barátokkal, ismerősökkel az utolsó hetekben? Mennyire vigyáztok magatokra?



2021. márc. 15. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha covidos lennék külön szoba járna a kórházban én ezzel vigasztalom magam :) 38 hetes vagyok, nem zarkoztunk bunkerba.
2021. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Egy hete szültem, 38+6-ra. Az utolsó hetekben én is jobban féltem a covidtóo, hogy nehogy emiatt hátrányos megkülönböztetés érjen a kórházban, ne vigyék el tőlem a picit stb.

Attól, hogy volt bennem egy egészséges félelem, mindent ugyanúgy csináltam, előtte nap még 5 órás bevásárlótúrán voltunk, hogy beszerezzünk mindent, ami hiányzik.

2021. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Nekem már megszületett a fiam, de azt gondolom ez csakis a te dontesed, amibe senkinek nincs joga beleszólni. Ha te így latod jónak, legyen így. Nekem nem volt fontos a hüvelyi szules, szóval a csaszar nem hat meg. De ha neked fontos, akkor ez egy nagyon is racionális indok.
2021. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Bunkerba mi sem zárkózunk. :D Minden nap legalább 3 órát kint vagyok a kisfiammal a szabadban, boltba is járunk rendszeresen, közeli rokonokkal továbbra is találkozunk, és a szabadban továbbra is tervezek találkozni a kisgyerekes barátnőimmel is. Az egyedüli dolog, amit az utolsó hetekben máshogy csinálnék, az a lakáson belüli, maszk nélküli találkozás a barátokkal, távolabbi ismerősökkel.

De barátnőm szerint már ez is túlzás és pánikolás, ezért voltam kíváncsi, hogy ti hogy álltok ehhez a dologhoz.

2021. márc. 15. 18:18
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is igyekezz elkerülni a covid-ot, pár hét kibírható, főleg nagyon terhesen. A barátnődet meg gondolom nem az eszéért szereted. Hamar elfelejti majd, hogy besértődött.
2021. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Én megértelek. Most leszek 36 hetes, és én sem szeretném, ha a szülés előtti Covid-tesztem pozitív lenne, mert akkor nem engedik be az apukát a szülésre.


Nem jártam eddig se direkt tömegbe, de nem is kerültem el, ha éppen nagybevásárolni mentünk, viszont most már igen. Nem zárkózom el teljesen, anyósékkal/sógornőékkel találkozom, de másokkal már inkább csak szabadban, barátokat már nem hívunk el.

2021. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Jól teszed, hogy óvatosabbá váltál! Az én környezetemben két kismama is covidos lett, csaszaroztak őket , és lelegeztogepen is voltak. Az egyik 30 hetesen, a másikat nem tudom. Valószínűleg iskolás korú gyerekeik vihettek nekik haza. Ezek az új mutansok veszelyesebbek a fiatalabb korosztalyra, úgy tűnik lehet így a kismamakra is. Szóval szerintem jobb félni, mint megijedni!
2021. márc. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is most lettem óvatosabb, hogy már a tágabb családban, barátok közül sokan, de még a szomszédunk is covidos. Eddig is ritkán találkoztunk a szűk családdal, kb. havonta egyszer, a barátokkal egyáltalán nem. Home office-ban vagyunk (én már 2 hónapja nem is dolgozom), tényleg csak vásárlás, ügyintézés, orvos maradt. Máshova nem járunk. Pont amiatt, amiket említettél: nekem fontos, hogy apás szülés legyen, és ha nem indokolt, akkor nem császár.

Nálunk szerencsére mindenki megértő, még anyósom magától fújta le a közös vásárlást, mert úgy volt, hogy együtt vesszük meg a kiságyat. De felajánlotta, hogy inkább átutalja a pénzt és vegyük meg nélküle. Pedig nagyon lelkes ha vásárlásról van szó, de ő is félt minket meg az unokáját.

Teljesen normális, ha valaki most óvatosabb. Emiatt ne érezd rosszul magad.


31 hkm

2021. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!