Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS-ajánlanátok valamit...

SOS-ajánlanátok valamit farkcsont fájdalom ellen?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban kétszer eltört. Ez a második terhességem, az elsőnél is fájt, de most elviselhetetlen.

Alig bírok mozogni, feküdni is kínszenvedés.

És még csak 25 hetes vagyok.Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 18. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is voltam emiatt reumatológusnál. Nekem első baba, és nagyon aggódtam, hogy milyen pozícióban van most az eltört farkcsont, fog-e galibát okozni szülésnél. (Nálad nem jelentett problémát?) Megvizsgált, és azt mondta, nem lesz baj, mert nem nagyon lóg rossz helyre. Nekem nem is kifejezetten a farkcsontom fáj, hanem ez okoz keresztcsont környéki panaszokat: nem tudok felülni, fektemben megfordulni, mert akkor úgy a lábamba cikázik a fájdalom, hogy csillagokat látok.

Elküldött egy gyógytornászhoz, aki az s93 ülőgyűrűt javasolta üléshez: Támasz boltokban beszerezhető. Illetve a homorítást adta tornafeladatul. Akár hason fektedben kinyomod magad, de ha már nagy a pocid, akkor álltodban teszed ugyanezt a hátrahajlást. Egy orvosbarátném pedig azt javasolta, hogy négykézláb mossam fel a konyhát, mert neki rengeteget segített. :)

Első körben ezeket mondanám, de azért elmennék reumatológushoz és/vagy gyógytornászhoz mindenképp!!

Jobbulást!

2010. aug. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Az első szülésnél nem okozott problémát szerencsére, de most jobban fáj, mint ahogy írtad, én se tudok megmozdulni fekvésből és néha ülésből se. Kipróbálom amit javasoltál. Még egyszer köszönöm!

2010. aug. 19. 12:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2010. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem sajnos a 12. héttől kegyetlenül fájt.és semmi nem segített rajta,vagyis de:a szülés.
2010. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!