Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A barátnőim babaváró bulit...

A barátnőim babaváró bulit szerveznének nekem a 37. héten, 11-en lennénk gyerekekkel együtt. Bevállalnátok (vírus miatt)?

Figyelt kérdés

Szóval én nem félek különösebben a vírustól, nem zárkózom el, ugyanúgy találkozom a családtagjaimmal, a nagyobb gyerekkel játszóterezünk, vásárolni járok, egészen múlt hétig (35. hétig) dolgoztam is, részben itthon, részben irodában. A barátnőimmel is találkoztam parkban, játszótéren, sétálgatva, Duna-partra kiülve, kirándulva, stb.


Viszont most közölte egyik barátnőm, hogy szeretnének "meglepni" egy babaváró bulival, jövő héten (37. héten) lenne, az egyik barátnőm lakásán. Rajtam kívül 6 barátnőm lenne ott, plusz négy kisgyerek is (az én kislányom és három barátnőm gyereke).

Bevallom, kicsit elbizonytalanodtam, mert most tényleg sok a COVID fertőzés, több közeli ismerősöm is az utóbbi hetekben lett érintett, és hát 2-3 héttel a szülés előtt én nem szeretném elkapni, ha már eddig sikeresen megúsztam. Tudom, hogy elvileg a magzatra nem veszélyes, és arra is kevés az esély, hogy nekem komoly bajom lenne, de akkor is, nem lenne jó covidosan végigcsinálni az utolsó heteket és a szülést, úgy hallottam, pozitív teszttel nem is nagyon csinálnak vizsgálatokat, kb. csak szülésre fogadnának.


Viszont a barátnőimet sem szeretném megsérteni, de a 6 lányból 3-nak a férje forgalmas helyen dolgozik, ők maguk is eljárogatnak mindenhova, sok emberrel találkoznak maszk nélkül is.


Ti a barátnőim helyében megsértődnétek? Elmennétek egy ilyen buliba a 37. héten a jelenlegi helyzetben?


2021. márc. 15. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem, semmiképpen. Ez már nem az a covid, ami régen volt és a babára is veszélyes.
2021. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Biztos nem engedném.

Várj még negyed évet és akkor nem babaváró hanem baba üdvözlöm bulit tudtok tartani

Remélhetőleg arra már vissza áll minden a normális kerékvágásba.

2021. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Most mar arra se vegyel merget, hogy rad vagy a gyerekre nem lenne veszelyes. Tobb fiatal ismeros van korhazban miatta.
2021. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Mond hogy nem érzed jól magad és pihenned kell és így nem bántod meg őket és nem lesz buli sem
2021. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem a vírus miatt, hanem mert szerintem felesleges, azért nem mennék el.
2021. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
17%
Én nem, de én gyereket sem vállalnék egy világjárvány közepén és terhesség nélkül sem járkálok boltba, nem találkozom másokkal. Itthon dolgozunk, tanulunk és mindent rendelünk. Mondjuk nekem már 2 kollégám meghalt, 1 lélegeztetőgépen van, 3 kórházban, többen pedig otthon agonizálnak. Talán így könnyebb elhinni, mi a valós helyzet.
2021. márc. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindenki ér rá várakozni a vírus végéig mert nem leszünk újra 20 éves szuper termékeny egyedek,ez van
2021. márc. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Ja és ki tudja mikor ér véget ez a ciriburi az meg a másik
2021. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem tartanék bulit most, és meg is mondanám, hogy a járvány miatt. Aki ezen megsértődik, az annyit ért.
2021. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Vennék egy otthoni antitesttesztet (2000 Ft+szállítás itt: [link] , de patikában is kapsz, csak valószínűleg drágább). Ha pozitív, mehet a buli, hiszen valószínűleg úgyis védett vagyok már. Egyébként nem vállalnám be, mert ha már eddig megúsztam, nem szeretném az utolsó pillanatban elkapni.
2021. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!