Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt koronavírus?

Terhesség alatt koronavírus?

Figyelt kérdés
Ugy néz ki elkaptam ezt a vírust múlt héten a férjem volt benne ö már jól van vége a karanténnak is. Viszont ma délután óta lázas vagyok neki is így kezdődött. Orvost holnap hivom.Személyes tapasztalatok érdekelnének akik terhesség alatt kapták el hogy viselték milyen tüneteik voltak? Vagy esetleg akik már megszültek és voltak koronásak náluk a baba hogy van volt e valami gond?

2021. márc. 29. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, en a 30.heten kaptam el, nagyon gyenge fej es torokfajasom volt,meg ugy ereztem mintha hoemelkedesem lenne de nem volt..

Par nap alatt ezek is elmultak

2021. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. 25hetes vagyok nekem is hőemelkedésem van egyenlőre mást nem érzek. De nagyon félek nehogy valami baja legyen a babának vagy koraszülés legyen.
2021. márc. 29. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan tesztelve nem voltam,de gyanus,hogy az volt. 3 hetig borzalmas levert voltam, gyenge,mint a harmat. Fejem irtozatosan fajt, szagokat,izeket kb 3 hetig nem ereztem,es 2 heten keresztul minden este hoemelkedesem volt. Estere mindig total kikeszultem,akkor kezdett el extran fajni a fejem,es a hoemelkedes is leszivott,aludni sem birtam.
2021. márc. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Nem saját tapasztalat, de babatervezéskor utánaolvastam.


A legfontosabb, hogy ha lázad van, vegyél be paracetamolt. Ha nem akar bevenni, akkor pedig telefonálj az ügyeletre, és kérdezd meg, mi legyen.


Ezen kívül szellőztess sokat, pihenj, érdemes légzőtornát is végezni (keress rá), ez csökkenti a tüdőgyulladás esélyét.


Ha nem válik súlyossá a covid, valószínűleg nem lesz baja a babának. A magzatba elvileg nem jut át a fertőzés, csak a láz, oxigénhiány stb. a veszélyes rá. Ha súlyosbodnál, akkor szerezz egy pulzoximétert, nem drága, párezer forint. Ha 90% alattit mérsz, hívd fel az orvost/ügyeletet, hogy mi legyen. A tartós oxigénhiány káros a babára, és a kórházban tudnak oxigént adni, amitől javulsz.


Azt sajnos nem lehet elhallgatni, hogy ha súlyossá alakul a fertőzés, abból lehet baj. Fejlődési rendellenességről nem tudok, de vetélést biztosan okozhat. Ez ellen a legtöbb, amit tenni tudsz, hogy támogatod az immunrendszered és pihensz. Ne legyen bűntudatod, gondolom te sem szándékosan fertőződtél meg.

2021. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

28 éves, 16 hét + 6 napos kismama vagyok és PCR igazolt pozitiv.


Első tünetes napomon rossz közérzet, hasmenés. Második, harmadik napon reggel torokfájás, fejfájás, hőemelkedés. Napközben szinte panaszmentes. Jelenleg ez a hatodik napom, semmi panasz, talán ötödik nap egy kis étvágytalanság jelentkezett.


Nőgyógyászom paracetamol tartalmú lázcsillapitót javasolt, de 38 C fok alatt nem érdemes beszedni. Sok folyadék! Pihenéés, mégha tünetmenetes is vagy.

Egyébként állandóan szellőztetek itthon, wc,fürdő napi többször fertőtlenitem, napi többször szájvizzel öblögetek, nem tudom segit-e, de talán csökkenti a szájüregben a koronavirus koncentrációját, ártani,nem árt. És vasalok minden textiliát, amit csak birok, azt olvastam, hogy 150-200 fok már tönkreteszi a virust.

Egyébként férjemmel együtt teszteltünk, neki negativ lett, azóta semmi panasza nincs -bár már lehet elkapta,csak tünetmentes.



Sajnos olvastam, hogy sokaknál később vált rosszabbá.

2021. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!