Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércukorterhelés a járványidős...

Vércukorterhelés a járványidőszak közepén?

Figyelt kérdés
Kicsit elbizonytalanodtam, hogy elmenjek-e. A védőnő szerint minél hamarabb el kell menni, én 24h+4 napra kaptam időpontot az SZTK-ba, de kissé elriasztanak a járványügyi adatok attól, hogy ott üljek a labor várótermében két órán keresztül, miközben a rengeteg ember szintén ott nyüzsög. Ráadásul a fagypont körüli várható hőmérséklet túl hideg ahhoz, hogy ezt a két órát inkább az utcán töltsem.

2021. márc. 19. 21:15
A kérdező szavazást indított:
Mindenképp elmennék!
Kihagynám!
Egyéb (hozzászólásban)
55 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%

A cukorterhelés kötelező vizsgálat...

Nem is értem ezt a kérdést.

Vagy hogy szeretnéd ezt máshogy kivitelezni? Leveszed a vért otthon magadnak? Vagy nem is értem komolyan.....

Menj el akkor magánba.

2021. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%
Mégis mire számítottál, amikor úgy döntöttél, hogy gyereket szülsz egy világjárvány közepén?
2021. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
Én csütörtökön megyek. Annyi különbséggel hogy nekem lesz a 2 vérvétel között 1 uh is. Eszembe nem jutna nem elmenni bármelyiket is.
2021. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
53%
Nem opció, hogy keresel valakit helyben, aki házhoz megy és leveszi a vért? Helyi kismama Facebook csoportokban biztos tudnak ajánlani. A cukrot meg a gyógyszertárban meg tudod venni hozzá.
2021. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Itt Szegeden a kismamák el vannak különítve.
2021. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Cukrom már van a gyógyszertárból és otthon is szoktam méregetni vércukormérővel reggeli előtt/után, eddig nem volt kiugró érték.

A nőgyógyász szerint az egész várandósgondozás választható és azon belül is az egyes vizsgálatok azok, egyáltalán nem kötelező részt venni, szerinte senki nem kötelezhet erre és nem érhet miatta hátrányos megkülönböztetés, ha valamit kihagytam volna. Ezt még az elején elmondta, amikor megkérdeztem, hogy mik a kötelező vizsgálatok.

Örülök, hogy valaki meg tudja tervezni, hogy mikor szül, ez nálunk nem ment ilyen könnyen, sok évet vártunk rá és egy csoda, hogy megérkezett! Ha világjárvány közepén, akkor ez van. Rajtunk egyáltalán nem múlt, hogy ez pont most csúcsosodjon ki, önkéntesen visszafogjuk magunkat már egy éve - függetlenül attól, mikor mit kommunikáltak.

Először én is magánlaborokat néztem, de semmi időpont nem volt elérhető távolságban.

2021. márc. 19. 21:51
 7/33 anonim ***** válasza:
72%

Egy csomó városban van olyanehetoseg, hogy kimegy egy ápolónő házhoz és leveszi (nyilván plusz pénzért, de általában nem egy kifizethetetlen összeg). Keress rá, hátha nálatok is van ilyen.

Ha nem, és nagyon nem akarod megcsináltatni, akkor viszont ne néha mérd a cukrod, hanem reggel és minden étkezes után egy órával.

Ha az éhgyomri 5.3 alatti, az egy órás pedig 7 alatti, akkor nincs gond. De nyilván a terhesség során később is simán kialakulhat, szóval ebben az esetben nem elég, hogy mered egy hétig és helló...

2021. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
20%
Az otthoni mèrès simàn jò. Nem kockaztatnek màszkàlàssal, ez nam a XX. szàzad, hogy egy sima cukorterhelèsèrt kòrhàzba kène szaladgàlni.
2021. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
58%

Én egy mini faluban (900fő) lakom, itt heti 1x van vérvétel. Akkor simán meg tudom csináltatni. Nagyobb településen biztos több lehetőség van.


Illetve nálunk a védőnö is megcsinálja, vinni kell a cukros cuccot, ő meg cukormérővel méri elötte, utána.

2021. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
44%

Nálam 2 lehetőség volt,vagy az sztkba fél7re mennem kellett egy időpontra(heti 1x-2x van ilyen lehetőség) vagy a kórházban ahol szűlni tervezek bemegyek 7-fél8ra és soron kívűl levetetem a vért,igaz hogy ez fizetős de csak 1500ft.

Mivel én csúszásba voltam és 27.héten sikerült elmennem erre így választottam a kórházat.

Nem kellett bent üldögélnem,hanem kimehettem sétálni vagy a kocsiban is várhattam.

Ha közel laktam volna akkor még haza is mehettem volna és utána vissza a kórházba.

Ajánlott vizsgálat,mert kb az összes doki ezt a leletet kéri,így mondanám azt hogy kötelező,nem hagyhatod ki bármilyen járvány van épp.

Nálam is mondta a dokim hogy nem kötelező,de ajánlott vagy különben ő nem tudja e nélkül végig vinni a terhesgondozást,majdnem az összestől ezt kaptam.


Nem csak miattad de a baba miatt is fontos ez,mert terhesség folyamán bármikor lehetséges a terhességi cukrosság.

2021. márc. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!