Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terheseket nem olthatják...

Ha a terheseket nem olthatják be Covid ellen, védettségi igazolást sem kaphatnak. Ez nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés
Aki jelenleg várandós, az maradjon a fenekén, míg mindenki más mehet majd az oltás után szórakozni, nyaralni, külföldre? Vagy szerintetek ezt hogy fogják megoldani? Elég nagy csoportot érint...

2021. márc. 20. 10:54
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%
És a bungee jumping is tilos számodra. Ilyen kirekesztő világban élünk, sajnos.
2021. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
94%

Én is ezen gondolkodtam, hogy nem hiszem hogy túl sok dolgot tudnak majd oltási igazolványhoz kötni úgy, hogy ne legyen kirekesztő.

Terhességen kívül biztos vannak olyan betegségek, gyógyszeres kezelések ami mellett nem lehet beadatni az oltást, nem lehet így diszkriminálni azokat, akik nem saját döntésükből nem adatják be. Ez olyan mintha valakit azért nem engednénk be mondjuk egy étterembe, mert vak vagy kerekesszékes.


Amúgy szerintem itt a külföldre utazás a legkisebb probléma, szerintem kismamaként/olyan betegként hogy nem kaphat az ember oltást amúgy se pattog az ember hogy nyaralni mehessen, inkább az lesz gáz, ha mondjuk este után nem léphetsz ki a lakásodból, boltba, étterembe, kávézóba sem lehet menni igazolvány nélkül vagy nem ülhetsz mondjuk tömegközlekedési eszközre sem... Szerintem ilyet nem csinálhatnak.

2021. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
16%

2!


A betegség nem saját döntés. A terhesség igen. Előtte, utána lehet oltani.

2021. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
68%

Aki most terhes az még nem tudott dönteni az oltásról, mivel még nem létezett, ahogy oltási igazolvány se létezett, amikor teherbe esett, tehát nem döntés kérdése.


(ráadásul nincs 100%-os fogamzásgátlási módszer, és aki szeretne teherbe esni nagyrészt azoknál se úgy működik, hogy csettintek és terhes vagyok, szóval rohadtul nem döntés kérdése, hogy mikor terhes valaki vagy mikor nem.

Ez olyan mintha egy kerekesszékest aki ittas vezetés miatti balesetben bénult le azt mondanád neki, hogy a "te döntésed volt, szívjál")

2021. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
16%

4,


Hja, nyilván az se tűnt fel neki, hogy világjárvány van, ugye. Az se, hogy a hirek folyamatosan azzal voltak tele, hogy dolgoznak az oltáson.


Az ittas vezető valóban megérdemli. Inkább ő, mint a vétlen

2021. márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
6%

"ráadásul nincs 100%-os fogamzásgátlási módszer, és aki szeretne teherbe esni nagyrészt azoknál se úgy működik, hogy csettintek és terhes vagyok, szóval rohadtul nem döntés kérdése, hogy mikor terhes valaki vagy mikor nem."


De, döntés kérdése hogy megtartja e azt a terhességet, ami ellen elvileg minden módszerrel vedekezik vagy sem

2021. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
90%
Jaaaaj mar ne haragudj 5-os de most akkor mindenki varjon eveket a babavallalassal, mert most itt a covid? A 30 felwttieknek pl mar nincs idejuk varni honapokat az oltasra majd utana ismet szuneteltetni az oltas miatt.....ne butaskodjunk mar...nehogy mar a kismamakat hibaztassuk...
2021. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
88%
Ok, tehát szerinted amíg nincs beoltva mindenki addig egyetlen egy gyereknek sem kellene születnie, akinek mégis összejön azt rögtön abortuszra kellene küldeni, aki pedig nem megy abortuszra azt be kellene zárni 9 hónapra, mert nem kaphat oltást? Ilyen világot szeretnél?
2021. márc. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
33%

7,8!


Nem írtam ilyet. A kérdés az volt, diszkrimináció e. Nem az. A terhesség saját döntés. Senkit nem hibáztattam amúgy. Terhes? Oke. Akarta? Ok. Ül a popsikajan amíg nem oktathat. Kulfoldi ut nélkül simán eltelhet egy terhesség, máshoz meg úgysem kell oltási igazolvány.

2021. márc. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 5-ös, látom te nem szenvedtél azon évekig, hogy gyermeked lehessen! (Ha van egyáltalán)

Fogalmad sincs, hogy az ember miken megy keresztül ilyenkor ezek szerint!

Kívánom is, hogy ne legyen ilyen gondod, mert egyből nem lenne ilyen borzalmas a véleményed a dologról.

Szerintem egyébként biztosan ki fognak találni erre valami megoldást, pláne ha az a cél, hogy mindenki oltva legyen. Egyelőre pedig úgy tűnik még egy jó darabig nem kell olyanokon törnünk a buksinkat, hogy külföldre mehessünk, vagy étterembe, moziba stb, szerintem ez még hónapokig elhúzodik :(

2021. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!