Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szedett Progesterone...

Aki szedett Progesterone Exeltist 200mg, milyen gyakorisággal szedte?

Figyelt kérdés

"Barnázásra" írták fel az ügyeleten de az adagolást nem mondták el, csak kiírták és elküldtek. Jelenleg 7 hetes kismama vagyok. Csak a patikus írta rá hogy 1x1.

Nem igazán tudom, hogy szedjem. Sokaknál olvastam, hogy reggel és este szedték, mikor náluk barnázás fordult elő, utána került csökkentésre az adag. De az orvoshoz csak szerdára van időpontom, az még csak 3 nap. Az ünnep miatt nem is tudom elérni.


Nem tudom, hogy nagy kárt okoznék-e azzal, hogy ha napi 2x1-et szednék reggel és este, az 1x1 helyett, ameddig eljutok az orvoshoz. Kicsit keveslem így az elején a napi 1-et. A patikus is mondta orvos függő, hogy ki hogyan szabályozza, ez az általános, hogy 1x1.Van olyan hogy, progeszteron túl adagolás? Olvastam azt is, hogy sokkal nagyobb baj lehet abból, ha alacsony marad a progeszteron szint,mintha magasabb. Ti mit ajánlanátok?


Válaszokat előre is köszönöm.



2021. ápr. 4. 15:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
Semmi bajod nem lesz 2-től se. De hüvelyben használd, úgy többet ér, mint szájon át és a mellékhatása is kevesebb.
2021. ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Annyira a Covid oltással voltak elfoglva, hogy nem is igazán foglalkoztak velem. Csak felrakta a "felhőbe" a gyógyszert és ennyi. Ezért vagyok egy kicsit összezavarodva, hogy melyik mennyiség lenne a legjobb, csak azt se szeretném, ha baba emiatt menne el, mert 1-et szedtem/szedek és az nem volt elég, mert ugyan úgy alacsony maradt a progeszteron szintem.
2021. ápr. 4. 16:19
 3/23 anonim ***** válasza:
24%
Ne agonizálj már rajta ennyit :D használd 2x1esevel hüvelybe oszt kész. Ha ennek ellenére elvetelsz, akkor 5x ennyi progi se mentette volna meg.
2021. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én reggel-este szedtem szájon át, pedig nem is barnáztam. Mellékhatása nincs, feltétlen 2x1 szedd!
2021. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor nem aggódom és szedem 2x1.


Utolsó válaszoló neked is 200mg-osat kellett 2x1 szedned?

2021. ápr. 4. 18:09
 6/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat,most látom, hogy a kérdésben kiírtam, hogy 200mg-osról kérdezek.
2021. ápr. 4. 18:11
 7/23 anonim ***** válasza:
2x1-et szedtem a 37.hétig
2021. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, én sem barnáztam.
2021. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Éreztem, hogy ez a mennyiség kevés (1x1).


Sokan csak akkor szedtek 1x1 mikor fokozatosan csökkentették a progeszteron mennyiségét.


Remélem,2x1 adaggal hamar elmúlik a barnázás, szerdán már úgy is fogad az orvosom, ő majd mondja hogyan tovább.

2021. ápr. 4. 18:27
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2x1-et kellett szednem.
2021. ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!