Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Roaccutan szedése után évekkel...

Roaccutan szedése után évekkel később születhet egészséges gyermekem?

Figyelt kérdés
Jelenleg 18 éves vagyok, két hónapja szedek napi 30mg Roaccutant. A jövőben mindenképpen szeretnék gyermeket, viszont most eléggé megijedtem, hogy valamilyen rendellenességgel születne. Természetesen még nem szeretnék gyermeket, csak majd 25-26 éves korom körül. Az lenne a kérdésem, hogy okozhat-e bármilyen rendellenességet évekkel később a magzatra nézve a Roaccutan vagy egyéb isotretinoin tartalmú gyógyszer?

2021. ápr. 9. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, én is szedtem pár hónapig a Roacuttant, az aknéim miatt. Valóban, engem is figyelmeztetett a bőrgyógyász, hogy amíg szedem, addig nem szabad teherbe esni, de utána kiürül a szervezetből. Ezt a gyógyszert nem lehet évekig szedni, ahhoz túl erős a vértisztító hatása. Ha majd abbahagyod, vársz amíg kiürül, aztán utána vállalhattok gyereket, ettől nem lesz semmi baja.
2021. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ez megnyugtatott. Neked született már gyermeked a gyógyszer szedése óta? :)
2021. ápr. 9. 22:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak közben nem szabad teherbe esni. Nem is értem, hogy merült fel benned a kérdés, de legalább látni, törődsz a leendő gyerekeddel :) Ez nem egy olyan komoly dolog, hogy akinek valaha volt durva pattanása, annak haláláig marad is az, vagy pedig soha nem lehet gyereke. Jó éjt!
2021. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztatást és a kedves szavakat! Valóban minden álmom a jövőben egy család. Jó éjt neked is! :)
2021. ápr. 9. 22:20
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia! 2013ban szedtem, 2020ban szuletett a lanyom, semmi gond nincs vele.


Off: roa helyett probaltad tejmentes/cukormentes etkezest sok vizzel? Nekem 20eves ragyassagot szuntette meg az etkezesen valo valtoztatas. Roa csak addig hatott amig szedtem.

2021. ápr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Laktóz érzékeny vagyok, cukorból is a lehető legkevesebbet próbálok fogyasztani, de nálam valószínűleg nem (csak) az étkezéssel van probléma. Jártam nőgyógyásznál is, a PCOS esélye kizárva.
2021. ápr. 10. 07:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
elsö válaszoló vagyok, igen, van már kislányom, most várom a második babámat.
2021. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szívből gratulálok! Jó egészséget kívánok! :)
2021. ápr. 10. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Én közel 20 évvel ezelőtt szedtem, még tinédzserként, gyermeknőgyógyász adott mellé fogamzásgátlót is, hiába esküdöztem, hogy nem voltam még fiúval, és nem is áll szándékomban. Úgy emlékszem, legalább fél évig szedtem, nagyon durván nézett ki az arcom. 27 évesen derült ki, hogy hormonális problémáim vannak, 6 év próbálkozás alatt 3x sikerült csak teherbe esnem, de mindegyik elment még nagyon korán. Most 6 év után a negyedik terhességemmel már a harmadik trimeszterben járok, és egészséges babának tűnik.

Azt nem tudom, hogy a Roaccutan és a teherbeesési problémáim között van-e bármilyen kapcsolat, de nagyon mérges voltam anyámra, mikor rájöttem, hogy ez a gyógyszer ennyire durva. (Egy véradás előtt olvasgattam a tiltólistás gyógyszereket unalmamban, akkor láttam, hogy Roaccutan után fél évig tilos a véradás.)

2021. ápr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én szűz vagyok még, nem élek nemi életet. Ezt az én bőrgyógyászom tudomásul vette és nem erőltette a fogamzásgátló szedését (elkötelezetten odafigyelek erre, csak házasság után szeretnék nemi életet élni). Viszont azt tudom, hogy a hormonális problémák, mint például a PCOS mellett sajnos nehezebb a teherbeesés. Nekem is van ilyen ismerősöm, akinek a hormonjaival van gond és csak több évnyi tervezés után jött össze nekik a baba. Voltam nőgyógyászati vizsgálaton, ahol a hormonális problémákat a doktornő kizárta. A fenti válaszok engem megnyugtattak, beszéltem a szüleimmel is, akik szintén úgy gondolják, hogy nincs mitől félnem. Könnyű szülést, jó egészséget, boldog babavárást kívánok! :)
2021. ápr. 10. 23:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!