Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes vagyok, a családban...

Ketteske kérdése:

10 hetes vagyok, a családban mindenki várja a babát, engem körülrajonganak (föleg anyós és férj), de én valahogy nem vagyok felhötlenül boldog. Éreztétek igy magatokat, vagy én vagyok más, mint a többi?

Figyelt kérdés
Még igazán fel sem fogtam, hogy mi történik velem, kicsit közönyösen viszonyulok (most még ehez az egész terhességhez). Meg fog ez változni? Ugye ezek csak a hormonok játéka? Akartuk a babát, nincsenek anyagi gondjaink se, ami miatt aggódnom kéne, csak valahogy nem tudok úgy örülni ennek az egész babavárásnak, mint ahogy gondoltam, hogy fogok. El fog ez múlni? Más is érzett már igy? Irjatok!
2008. dec. 5. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Én a 12. hétben vagyok és hasonlóképp érzek. Már nekem is eszembe jutott, hogy nem vagyok normális... Mindenki örvend (anyósjelölt még sírva is fakadt......), én meg csak 'úgy vagyok'. Szerintem még fel sem fogtam egyáltalán. Mielőtt sikerült, úgy gondoltam, hogy életem egyik legszebb és legromantikusabb /:))/ időszaka lesz, erre meg... De én is reménykedem, hogy ahogy nő a baba, úgy változik ez az egész, szépen elhiszem és tudok majd neki tényleg, igazán örülni.
2008. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De jó, hogy irtál! Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel. Már kezdtem azt gondolni, hogy meghülyültem. Akkor várok, hátha jön az a mindent elsöprő érzés.

Minden jót Neked is!

2008. dec. 5. 14:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az életben nagyobb örörm egy babánál.Majd ha elkezd nőni a poci,meg érzitek a kisbabát,ez megfog változni.Semmi baj nics veletek.Szerintem a nők 70% igy van vele az elején.Boldog babavárást!
2008. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nyugodj meg, teljesen normális, amit érzel. Hasonlóképp voltam én is, pedig tervezett baba a mienk. Folyamatosan az járt a fejemben, hogy biztos, hogy helyesen döntöttünk-e, jó anya leszek-e, mennyi lemondással fog járni, ha a pici megszületik, stb. De aztán ahogy teltek a hetek, ez megváltozott, most már semmit sem akarok jobban, mint ezt a kisbabát a pocimban. Hány hetes vagy, mert csak egy nulla látszódik a kérdésedben? Boldog babvárást! 16 hetes kismami
2008. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Ugyan, ezért is van 9 hónapunk:)

Én is falra mászom a rózsaszín mázas "életem legszebb időszaka", csodálatos, felemelő, stb. érzésektől. Ilyet én nem érzek, de ez semmiben sem befolyásolja azt, hogy milyen anyák leszünk.

Apám szerint amíg nem érzi az ember, hogy mozog a lurkó, addig nem is terhes. Persze addigra már minden eldől odabent, tehát tudatosan figyelni kell sok mindenre, de az érzések nem parancsszóra jönnek.

Ha netán később még hányós leszel/rosszul leszel/szédülsz akármi, akkor pláne nehéz happy kismamát játszani.

Egyik családi röffeneten, ahogy sorban mindenki elköszönt mézes mosollyal sokatmondó "vigyázz magatokra"-val, azt hittem a végén, hogy mindjárt sikítok. De megálltam:)

2008. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Egyből jobban is érzem magam.
2008. dec. 5. 15:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves 14:52, 10 hetes vagyok.
2008. dec. 5. 15:44
 8/11 anonim ***** válasza:

NEm vagy egyedul! En 26 hetes terhes vagyok, mar a pocim is eleg nagy. Mi is akartuk a babat, de eddig en is kozonyosen alltam az egeszhez. olyan, mintha ez az egesz nem is velem tortenne, es nem ertem masok miert reagaljak tul, folyton a terhessegrol kerdezgetnek, ami engem idegesit.

Azt kellene ereznem, hogy "hu de boldog vagyok" es megsem.........

Remelem ez valtozni fog idovel. Vagy csak ha megszuletik a baba? Es ha akkor sem?

2008. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy nem vagyok egyedül ezzel a pánikrohamos dologgal...nálunk is tervezett volt a baba, szeptemberben megbeszéltük, hogy mivel a lakásfelújítást befejeztük, akár jöhet is a bébi, így októbertől már nem védekeztünk. Nem görcsöltünk rá a dologra, hülyeségnek tartom, hogy ha valakinek éppen nincs kedve, fáradt, akkor is együtt legyen a párjával, mondván, csak most lehet összehozni a babát. Szóval, mi nyugisan csináltuk, és gyakorlatilag "ezüst lövés" történt, novemberben összejött a baba.

Ahogy kimutatta a gyors teszt bepánikoltam. Hirtelen elkezdtem aggódni, hogy mi lesz velünk, ha majd hárman leszünk? Búcsút kell inteni a fiatalos, lazább életvitelnek? Vajon a bébi után is olyan harmonikus pár leszünk, mint eddig? El fogok-e hízni? stb. Azóta is ilyen kérdések kavarognak a fejemben, kicsit szorongok ez miatt, 2 hétig szinte naponta sírtam...persze a férjem nagyon boldog, és próbál megnyugtatni, hogy attól köztünk nem változik meg semmi, sőt, inkább szorosabb lesz a kapcsolatunk a kicsivel. Így 6 hetesen, az első ultrahangos vizsgálat után könnyebb, de azt hisze, még mindig nem fogtam fel, hogy terhes vagyok. Persze próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, mert gondolom a túl sok aggódás, szorongás nem tesz jót a baba fejlődésének, és egy vetélést nem hiszem, hogy könnyebben fel lehetne dolgozni. Mi a véleményetek?

2008. dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Vetélésre ne is gondolj! Szerintem idövel majd hozzászokunk a gondolathoz. Látom, hogy sokan vagyunk igy ezzel az érzéssel, úgyhogy valószinüleg ez normális. Amikor meg már a kezünkben tartjuk a picit, már ő lesz a fontos.
2008. dec. 6. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!