Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hülye kérdést teszek...

Lehet hülye kérdést teszek fel, de rettegek a toxoplazmától!? 24 hetes vagyok és 17 hetesen már voltam szűrésen negatív lett.

Figyelt kérdés
Nekem nincs macskám de a párom szüleinek sajnos igen,ki-be járkál a lakásba! fölmegy az ágyra stb. mindenhol ott van!A kérdésem az hogy ha esetleg az állat fertőzött én így elkaphatom ha mondjuk ülök az ágyon természetesen a kezem is leteszem az ágyra és netán elfelejtek kezet mosni aztán ennék pl. egy sütit? Mert ez nemrég előfordult. Aztán későn kapcsoltam, mert hát macskaszőr az van bőven! Tényleg bocs ha bután hangzik de félek ráadásul kiderült hogy most v.mi baja van a macskának beteg de nem tudom pontosan. Aki jártas ebben írjon köszönöm!
2008. dec. 5. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már túlestél a fertőzésen régebb nem lehet baj.
2008. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem estem át rajta terhesség előtt,17 hetesen kiderült pont ez a baj!
2008. dec. 5. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok mást mondani,ha félsz,akkor kerüld a macskákat.Ne menj az anyosékhoz.A családunkban nálunk is van akinek van macskája és megérti,hogy ezért nem megyek hozzájuk.Ugy tudom az ürülékeik veszélyesek.Kerüld az almot,és sűrűn moss kezet.Ne simogasd őket.
2008. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát, simogatni nem simogatom, az biztos! Nem szeretem a macskát!
2008. dec. 5. 14:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak igaza van!!!Kerüld a macskákat.Vagy kérd meg anyósodékat hogy melőzék amig te oda jársz .Ne engedjék be.Lehetnének tekintettel az állapotodra!
2008. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igaz, én nem vizsgáltattam magam, de én is félek egy kicsit. Próbálj meg esetleg most kevesebbet járni az anyósodékhoz, és moss sürün kezet. Egyébként a neten olvastam, hogy a legnagyobb veszélyforrás, ha te tartod tisztán a cica illemhelyét. Tehát ha valaki terhes, azért még nem kell rögtön leadni a saját cicusát.

Egy másik veszélyforrás lehet, ha nyers húst fogyasztunk, sajnos több szalámi fajta is tartalmazhat részben nyers húst.

Szóval ilyenekre kell figyelni, s hidd el ha megsimogatsz egy cicust, akkor még biztosan nem lesz semmi baj.

Egy szintén 24 hetes kismama

2008. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj, nem lesz semmi baj! A macskaalomhoz ne nyúljál, az a lényeg!!!

Nekem is negatív lett, pedig azt hittem, hogy már túlestem rajta, mert nekem van egy halom tengerimalacom, ők szintén terjeszthetik a toxoplazmát. Én ugyanúgy simogatom őket, mint eddig, csak most odafigyelek, hogy rögtön menjek utána kezet mosni. Illetve ha takarítom a forgácsukat, azt gumikesztyűben csinálom, vagy pedig a férjem. Így nem lehet baj! A babám jól van!

Figyelj oda, ha zöldséget-gyümit eszel, jól mosd meg, bárhol veszed is, illetve kerüld a nyers húst!!!

Üdv, 39hetes.

2008. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom meg se csináltatta a vizsgálatot velem,hiába említettem hogy van macskám.Azt mondta a toxoplazmózis korai szakaszban vetélést okoz,így már nem lehet semmi baj.Ha benti cicák,nem kell tőlük félned.
2008. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem benti macska, inkább kint,van de bent eszik, és alszik. Végülis ha akar kint, van ha akar, bent van a lakásban.
2008. dec. 5. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!