Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem veszélyes az ultrahang...

Nem veszélyes az ultrahang ilyen sokszor?

Figyelt kérdés

Két hete is voltam,és most kedden is.Plusz jövőhét csütörtökön is akar ultrahangozni a nőgyógyász.

Még fiatal terhességről van szó,kb 5 hetes lehetek.


2010. aug. 21. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Az ultrahangban az a csodálatos, hogy semmilyen hatása nincsen az emberi szervezetre. Nem úgy, mint a röntgen :)
2010. aug. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem értek egyet az első válaszolóval. Igenis nem ajánlott a sok ultrahang, csak nagyon indokolt esetben.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2010. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi!Igen,pont a röntgen miatt aggódtam.De akkor az UH nem ugyanolyan :)

Köszi mégegyszer!

2010. aug. 21. 13:16
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Kedves második, csak nem neked van a svájci barátnőd? Gratulálok. Két országgal odébb mész és megint nem tartják károsnak az UH-t. Ennyit erről.
2010. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is!
2010. aug. 21. 13:21
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A terhességem alatt 3külömböző helyen 3 orvos ultrahangozott!!mindegyik azt mondta hogy ha olyan káros lenne nem is használnák!!és még egy beteg gyerekről sem tudnak aki e miatt lett beteg!!és hogy a baba szinte semmit nem érez ebből!!csak minimális rezgéseket hall a magzatvíz miatt!!
2010. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Második vagyok!!

Nem nekem van svájcban barátnőm, nekem Mo-on van nőgyógyászom és az én párom orvos, belgyógyász!Egyik sem ajánlja a túl sok ultrahangot.

De ha mindkettő diplomáját kétségbe akarod vonni, ám tedd!!

2010. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Bátyám orvos, én szülésznő és csecsemőápoló hallgató vagyok, napi kapcsolatban nőgyógyász kollégákkal. Igen, kétségbe vonom a szavukat (Nem, nem a diplomájukat, de egy doktor szava nekem nem döntő)
2010. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor neked sem okoz majd gondot, ha több évi tanulás és több évtizedes munka után, valaki a Te szavadat is kétségbe vonja majd, (mondjuk olyan, akinek kicsit kevesebb tapasztalata van az adott dologról)

Persze mindenki véleményét illik tiszteletben tartani és én a Tiédet tiszteletben tartom.

Csupán a második hozzászólásodban a gratulációd a másik véleményével szemben nekem kicsit arrogánsnak tűnt.


Mindenesetre jó tanulást és szép szakmai éveket Neked!

Üdv


30 hetes km

2010. aug. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem értem minek a te esetedben ez a sok ultrahang. Akár káros akár nem, szerintem nincs rá szükség ilyen gyakran.

És igen, tényleg vannak olyan nézetek, hogy a babának nem tesz jót, én azt hallottam, hogy túl zajos.

Régen is volt egy csomó minden amit kikiáltottak "nem károsnak" aztán ahogy fejlődött az orvostudomány rájöttek, hogy mégis az. Szerintem feleslegesen nem kell ultrahangozni a babát.

Németországban élünk, itt is nagyon jól felszerelt rendelők, kórházak vannak, de nem ultrahangoznak agyon téged a babával.

2010. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!