Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duphaston-tól vérzés? Inkább...

Duphaston-tól vérzés? Inkább Utrogestant kérjek? 7. hétben vagyok, barnázásra kaptam Duphaston-t, az első tabletta után 2 pötty vér jött, utána halvány rózsaszínes.

Figyelt kérdés

Aztán elkezdtem megint vérezni, darabos is volt, megemelték a Duphastont 3x2-re, de még mindig van a barnázás és enyhe vérzés. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez a Duphaston-tól van. Az Utrogestan jobb lehet ennél? Ja, és darabos vérzés után is szerencsére megvolt a babám. Mióta szedem, nehéznek érzem a méhemet. Nektek is volt ilyen mellékhatás?

Múlt héten éreztem, hogy fáj a bal oldalam is, az UH-os nő azt, mondta, hogy a petevezeték ki van egy kicsit tágulva, ami gyulladástól lehet, erre kaptam Canestent. Úgy tűnt, hogy elmúlik, de 2 napja megint fáj. Tippeket nem fogadnak jól az orvosok, de lehet, hogy valami ráhúzódott a petevezetékemre, és az okozta az elején is barnázást, a vérzést pedig a Duphaston. Lehet, hogy egy antibiotikum rendbe tenne mindent. Bocsi, hogy ilyen hosszan írtam, de már túl vagyunk egy méhen kívülin, ezért nagyon aggódom.


2010. aug. 21. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A Duphaston nem okoz vérzést, pont a barnázásra adják,de csak akkor hat ha sárgatestelégtelenséged van, viszont a barnázás még gyógyszer mellett sem tűnik el varázsütésre. Én az 5 héten kaptam Duphastont mert én is barnáztam ( előzményben missed ab. ) 3x2 szedtem még 5 napig barnáztam, majd elmúlt, és a 14 hétig szedtem a gyógyszert. Más probléma ezután nem volt a terhességem során.

Viszont ebben a korai időszakban elmehet a baba nemcsak a sárgatestelégtelenség miatt, hanem ferőzés miatt, és fejlődési rendellenesség miatt is megindulhat a vérzés, vagy a fenyegető vetésés.

A sárgatestelégtelenségre nagyon jól hat a Duphaston, csak a lényeg hogy szigorúan és folyamatosan kell szedni, majd a 12 hét után fokozatosan a dózis csökkentésével lehet elhagyni.

2010. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
de igen a duphaston okozhat vérzést a használatiba is bele van írva ha meg volt a baba akkor az jó hál'Istennek hat a bogyó és igen sajnos nem múlik el rögtön el tart pár napig nálam úgy volt hogy pár nap nem volt barnázás aztán mikor már azt hittem hogy most már nem is lesz bevéreztem a 11-ik héten én első perctől a 13-ik hétig 2x2-öt kellet szedjek aztán folyamatosan csökkent a 16-ik hétig tartott és most már a 37-ik hétben vagyunk ,petefészek fájdalom nekem is volt az én dokim azt mondta hogy azért mert termelődik a sárgatest hormon de viszont nem volt semmi eltérés az uh-án lehet hogy nálad az is közre játszik persze ezt a doki jobban tudja bízzál benne neked is jobb ha lelkileg nem azon parázol hogy segít-e a doki biztos segít ami tőle telik meg tesz a többit a természet eldönti szóval csak pozitívan minden ok lesz sokat pihenj az is nagyon sokat segít hidd el szorítok hogy minden jó legyen és szép baba várást kívánok
2010. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltatok!

Én is azt hittem, hogy elmúlik, aztán jött a vérzés, de legalább tudom, hogy mással is előfordult az ilyen.

Boldog babavárást és babázást Nektek is!

2010. aug. 21. 21:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


12+6 hetes vagyok. Én 3*1 Duphastont szedek. Én is barnázásra kaptam, és nekem is volt kis vér, meg rózsaszínes folyás is. Két hét után mulasztotta el. Amikor a 12. hetet betöltöttem csak úgy abba kellett hagynom, de akkor nagyon fájt a hasam, így most még egy heti adagot felírtak.

Szerintem nagyon jó gyógyszer. Nekem csak gyomorégést okozott, de az akár a baba is lehetett.

Ne aggódj.

2010. aug. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!