Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként fogfájás?

Kismamaként fogfájás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Kis mama vagyok, első gyerek, még a terhességem előtt is volt egy problémás fogam, amit a fogorvos nem vállalt semmilyen körülmények között megcsinálni, a veszélyhelyzetre való tekintettel. Most hogy terhes vagyok és tellik az idő (19 hetes) azt érzem egyre rosszabb, alig tudok vele enni, éjszakákat vagyok fent vele... hiába szedek magnézium tablettát ami vízben oldódik 3-szor, most pedig még annyira sem vállalja.

Kérdésem az lenne hogy érzéstelenítőt kaphatok-e illetve mit lehetne kezdeni ezzel? Illetve rengeteg pattanásom van mióta állapotos vagyok meg míteszerem, és nem tünnek el, és hullik a hajam.


Valami praktikak?


:)


2021. ápr. 19. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A foggal mindenképp keresnék másik orvost. Kaphatsz érzéstelenítőt. Szólj a dokinak a babáról és ő tudja mit adhat.

A többi problémákra... 🤷 Ez ilyen. Lesz még más bajod is.

2021. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, nekem 2 fogamat is tömték terhesen, kaptam érzéstelenítőt, keress másik fogorvost! Ha benn marad egy gyulladt góc, az bajt is okozhat.
2021. ápr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elméletileg elvan halva elkezdeni eltudná de befejezni nem, vagy kikell húzni, vagy gyökérkezelni.


Kérdésem még az lenne ha elmegyek egy másik orvoshoz aki nem magánorvos de nemtartozok hozzá annál fizetnem kell?

2021. ápr. 19. 11:02
 4/13 anonim ***** válasza:

16hetes terhes vagyok, 2hete húzták ki a bölcsességfogam. Érzéstelenítővel. Most a másikon lesz a sor sajnos.


Fiammal míg terhes voltam, 2éves, vele gyökérkezelték az egyik fogam.


Terhesen veszélyes a fogbaj, egy gyulladás elvileg akár vetélést is okozhat.

Keress masik dokit.


Nekem is iszonyú pattanásos lett az arcom. Már a 3.szert próbálom, de csak kb rosszabb :/ ez ilyen sajnos 🤷‍♀️


Ja és magnézium fogfájásra?! A magnézium nem fájdalom csillapító. Az a hasi görcsökre van...

2021. ápr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elvileg csak a körzeti orvos láthat el, kivéve ha éppen szabadságon van és egy másik helyettesíti. Amikor első gyerekkel voltam terhes, pont akihez tartoztam szabizott. A helyettes megnézett és kitöltötte a kis könyvet, de nem látott el, mondta, menjen ahová tartozom, ha visszajön. Jobban jársz magánorvossal, még ha fizetni is kell.
2021. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

24 hetes vagyok, reméltem, hogy megúszom a fogorost terhesség alatt, de a héten muszáj lesz elmennem, mivel több darab is letört a tömött-gyökérkezelt fogból. Inkább húzzák ki, minthogy gond legyen.

Államiba csak olyanhoz mehetsz, akihez körzetileg tartozol. De ilyen nem csak egy van, és mint ahogy nőgyógyász is pl több rendel egy intézményben, úgy fogorvos is. Náunk vidéken, 4000 fős településen 3 fogorvos is van - attól, hogy én egyikhez szoktam járni, ugyanúgy járhatnék bármelyik másikhoz, aki ott rendel.

2021. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát én pl nem a körzeti dokimnál voltam, de nem fizettem semmit. Nem magán rendelés. Úgy tudom, már fogorvosnál is szabad orvosválasztás van.
2021. ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Pontatlanul fogalmaztam, szabad orvosválasztás van, mint ahogy háziorvost is választhatsz akárhol, de ha nem körzeteshez mész, mondhatja azt, hogy bocsi de nem fogad. Ha fogad, akkor ingyen van.
2021. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jó tudni... en egy 900fős kis faluba lakok, itt nincs fogorvos. Így egy városihoz tartozok(Gárdony). Ez egy ~11ezer fős település, mégis csak 1 fogorvos van.

Próbálkoztam az Agárdinál, az tőlünk ugyan az a táv, a 2város egybeér, az ottani doki azt mondta, nagyon szívesen segít, de vagy magánba, vagy nem tud. Mivel körzetileg nem hozzá tartozok.


3éve költöztünk ide, terhes voltam a fiammal. A régi dokihoz akartam menni (ez Székesfehérvár) azt mondta nem tud már segíteni, mert elköltöztem.

Minden doki a lakcímkártyával kezd....


Most 16hetes terhes vagyok, és inkább fizetek, mert a körzetis dokinkhoz inkább nem megyek. Frissen végzett talán 20on 1-2éves srác, kb mindenre azt mondja, jóvanazúgy.... ráadásul nem magyar, a felét nem értem amit mond.

2021. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Nekem 2015-ben terhesen 7000Ft-os érzéstelenítővel húzták ki a fogam. Külön ki kellett fizetni.
2021. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!