Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség előtt nem ittam túl...

Terhesség előtt nem ittam túl gyakran Coca Colát, de most szinte naponta iszom minimum fél iltert. Nagyon ártalmas a Bébikének?

Figyelt kérdés
26 hetes kismama vagyok. Egyszerűen nem tudok lemondani a Coca Coláról. Annyira kívánom, őrült késztetést érzek érte :(
2007. dec. 22. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a szénsavasat kerülni kell terhesség alatt, másrészt a colában lévő összetevők kivonják a szervezetből a kalciumot, ami egyébként is több kellene most, hiszen kellene a babának is, szóval kerülnöd kellene... Próbáld meg kideríteni, hogy melyik alkotóelemét kívánod,pl cukor vagy koffein, és helyettesítsd más termék fogyasztásával. (süti vagy tea vagy 1-2 csésze kávé? Azért ezek csak jobbak mint a cola...)
2007. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hááát,nem túl jó dolog.

1,Teli van cukorral,és ilyenkor úgyis mind hízun veszettül.

2,A fent említett kálciumos balhé.

3,Nem tudom,h mi van benne,de az én gyomrom eléggé érzékeny a műanyag dolgokra,a 1-2 deci kólától órákig fáj,utána meg úgy kivagyok száradva,mintha egy átmulatott este után kelnék fel.

Amúgy tényleg az lenne a jó,ha talánlnál helyette valami mást,amiben megvan mindaz,amit kívánsz,de nem cola.Meghízni meg egy dobostortától is megtudsz,nem kell ahhoz kóla:):):):)

Kellemes babázást!

2007. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz,és hozzáteszek még valamit.

Két barátnőm ivott a terhessége alatt végig sok colát,mindkettőnek elég eleven csemetéje született.A doki azt mondta,hogy a sok koffein miatt,szerintem ha lecsökkented az adagot,nem lesz baj.

2007. dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is nagyon kívántam a colát terheség alatt,de próbáltam minimálisra csökkenteni.

inkább csak a hideg szénsavasat kívántam mert égett a gyomrom.

tényleg nagyon kivonja a kalciumot a csontokból.

2007. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Én is szoktam inni. De én nem kávézok és inkább iszok minden nap 1pohár colát, a vérnyomásomat rendbe rakja és bajom sincs tőle. Mértékkel lehet.
2007. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nem javasolnám én sem a foszforsav miatt. Láttam már melóst, aki csavarlazítónak használta...
2007. dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kóla csökkenti a hányingerérzetet. Dr javaslatára iszogatom a sok b6 helyett, de persze csak mértékkel, a napi fél liter kicsit sokacska. :o(
2007. dec. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Hú, hát szerintem terhesen megvan mindenkinek a maga dilije, én állandóan a citromos Nestea-t ittam, napi 2(!) litert. Az sem valami vitaminbomba (bár a kólánál talán egy fokkal jobb), de a babának semmi baja nem lett (most 2 hónapos, időben született, normál súllyal, semmi allergia, semmi vitaminhiány, minden 100% rendben van vele), bár azt azért tudnám javasolni, hogy csökkentsd le a kóla-dózist napi egy pohárra, mert tényleg árt a babának. A másik probléma meg az vele, hogy neked is árt. Egyrészt hízol tőle, másrészt a szénsav tönkreteszi a fogaidat, amik terhesen amúgy is romlékonyabbak, mint máskor. Nem tudom mennyi idős vagy, de biztos nem túl öreg, nyilván nem szeretnél ennyi idősen protkót, meg nem is akarsz a gyerekednek egy fogatlan, szuvas fogú anyucit :)
2007. dec. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 16 hetes terhes vagyok és a 2 gyereket várom. Én is pont ugyanebben a cpőben járok... A védőnőm és a dokim szerint semmi gond nem lehet belőle. és 6 hét alatt nem híztam egy kilót sem. Én a terhesség előtt napi 2-3 kávét ittam, most rá sem tudok gondolni. De délután és este aztán jöhet a cola...A fogászok szerint pedig a terhességnek semmi köze a fogromláshoz. Ha eddig fogyasztottál kálciumtartalmú ételeket italokat a terhesség előtt és nem volt hajlamod a fogromlásra ezután sem lesz. Ha viszont eddig sem tömted magad tele kálciummal és tönkrementek a fogaid akkor sem a terhesség volt az okozója. Tényleg ne igyál azért colát colával de amit megkívánsz azt igenis fogyaszd el. Ha minden evés előtt bekapsz egy darab/cikk/szelet gyümölcsöt nem fogsz annyit hízni mint egyébként és ihatsz colát is.
2007. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!