Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig fogja még ezt csinálni...

Meddig fogja még ezt csinálni a barátnőm? És ezt direkt csinálja?

Figyelt kérdés

Minden éjszaka fel ébred és olyat kér enni ami pont nincs itthon. És éjszaka már nem lehet kimenni ő meg nem érti meg. Addig hisztizik meg nem szerzek neki valahonnan.

Tegnap pl joghurtot kért de nem is ette sosem, mindig azt mondta hogy nem szereti.


2021. ápr. 27. 22:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Ez így van, ahogy a többiek mondják. Nekem az orvos is megmondta, hogy ez egy babona hogy ha nem kap rögtön a kismama amit kíván, baja lesz a babának. Ki kéne birja reggelig. Én tél derekán cseresznyét kívántam. De nagyon. Tudod mikor ettem?Kb 5 honapra rá, és láss csodát semmi bajunk nem lett.

Ezek után ha még hisztizik, mond neki hogy menjen veled. Majd csak leszokik igy az éjszakai sétakról. 😜

2021. ápr. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

Én egyszer kibuszoztam Sóstóra 2015-ben (Nyíregyházán lakok).


Egy hotdogot kívántam meg, de nem volt nálam készpénz, csak kártya. És nem adtak sehol kártyával!!


Nagyon rossz érzés volt a gyomromban hazafelé. Nem lettem rosszul természetesen, de piszok rossz érzés volt. Baromira megkívántam!


De így is hazajutottam 20 perc buszozással, plusz utána séta.


Szóval nem igaz, hogy nem bírja ki a párod!!

2021. ápr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk ilyen már csak azért sincs, mert a férjemnek fogalma sincs, mi van a hűtőben. :D Én tudom, mi van itthon, nyilván nem akarok olyat, ami nincs, majd beszerzem másnap.

Viszont az igaz, hogy a terhességem alatt rendszeresen olyan dolgokat kívántam, amiket már akár sok éve nem ettem. Pl. évek óta nem eszek cukrot, tejtermékeket és könnyen felszívódó szénhidrátokat, terhesség alatt viszont kétpofára csokit, nutellát, palacsintát, jégkrémet, sütiket stb. Vagy virslit mustárral - talán egy évtizedig nem ettem, aztán az első trimeszterben kb. minden reggel. De én gondoskodtam az utánpótlásról és ha épp nem volt, ez van. Döbbenet, hogy mikre nem álltam rá, és akkor annyira szerettem volna olyat enni, hogy a legbénább, legegyszerűbb kaják megvonása is nagyon kellemetlenül érintett és nagy öröm volt, ha végre megkaptam.

Amúgy ha éjjel leküzdhetetlen éhségre ébred a barátnőd, ott lehet hogy van valami probléma a vércukrával, érdemes lenne nézegetni akár egy otthoni vércukormérővel, akár soron kívül kérni egy terhelést.

Ha csak arról szól a dolog, hogy valami olyat kérjen, amit lehetetlen teljesíteni, akkor el kéne vele beszélgetni, mert lehet hogy ez egy pszichés probléma, hogy attól érzi magát érzelmileg biztonságban, ha próbatételek elé állítja a párját és látja, hogy az megteszi ezeket érte. Emögött lehet súlyos önértékelési probléma, hogy nem hiszi el, hogy a másik segítene neki, ha rászorulna, ezért folyamatosan teszteli. Vagy lehet hogy gyerekkorában látott valami hasonlót, hogy az apja nem törődött az anyjával, amikor kellett volna és ez a magárautaltságtól való félelem ivódott az agyába. A terhesség egy eléggé kiszolgáltatott helyzet sok édesanya számára, különösen az első, hiszen még nincs tapasztalat, meg sokszor az a kommunikáció róla, hogy ez valami veszélyes és rendellenes állapot, miközben nem. Szóval érdemes lenne elbeszélgetned vele, hogy mi motiválja ezekre. Pusztán éhes vagy megnyugtatják ezek az éjszakai események, biztonságot ad neki, ha beszerzed a kért dolgot? Mondd el neki, hogy ez mennyire lefáraszt, esetleg megvan a veszélye, hogy már nem tudod majd elég komolyan venni, ha komolyabb kérdésben lesz szüksége a támogatásodra. Ha pusztán éhes, tegyen oda magának kekszet és rágcsálja el, ha éhségre ébred. Ha ez nem elégíti ki és nem érzi át, hogy ez mennyire megterhelő neked, akkor ott lesz valami pszichés kényszer mögötte, érdemes lenne pszichológust felkeresni, akár perinatális pszichológust, akik kifejezetten képben vannak a terhesség indukálta félelmekről és furcsa viselkedésmódokról.

2021. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

Na én most úgy írom ezt a választ kismamaként,hogy amiket leírtatok ide joghurttól kezdve a cseresznyén át,mindent megkívántam

Plusz egy kis mekit illetve pizzát is ennék (de ezeken általában túllendülök,mert azért nem mindent eszek meg,amit megkívánok ugyanis akkor már az első trimeszterbe 10 kilót híztam volna)

Egyik sincs itthon... a férjem dolgozik

Magamnak kell szereznem😃

Egyébként, a facebookon terjedt egy videó pár éve,hogy a csajszi terhesen olíva bogyót kívánt persze az éjszaka közepén és a férje mindent bejárt kocsival majd nem talált és eszébe jutott,hogy a pizzán van és vett egy pizzát és leszedte róla😃 lehet innen jött az ihlet

Minden esetre szerintem elég tiszteletlen dolog valakit felverni ezért az éjszaka

A terhesség nem betegség,hanem állapot 😊

Szerintem kedvesen jelezd neki, beszéljétek meg és kellemes babavárást, sok boldogságot

2021. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
2021. ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
90%

Még nappal oké,hogy te rohangálsz a kajáért,de hogy éjszaka ráadásul zárt boltok mellett..Térjen már észhez a kis királylány.Hol küldtem volna már éjszaka a páromat bármiért is. :D

Nappal,ha épp nincs semmi dolgod és megkér az egy dolog,de nem kötelességed körülötte ugrálni.Én még 7-8 hónapos terhesen dolgoztam és kiszolgáltam magam,kétlem hogy ő ne tudná megtenni ugyan ezt.Ha nincsenek fájdalmai,nincs oka lustálkodni akkor ne is tegye.Terhes nem pedig súlyos beteg..

2021. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!