Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesgondozás fogadott orvos...

Terhesgondozás fogadott orvos nélkül. Hova menjek, hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Nincs fogadott orvosom, 7 hetes vagyok, kicsit problémás vagyok a vérzés, barnázás miatt. Az Áek-ben voltam többször UH-on, doki mindig más volt, épp aki ambulált. Az utolsó azt mondta, hogy lassan el kell kezdeni a terhesgondozást, de neki csak magánrendelője van. Most nem biztos, hogy szeretnék dokit fogadni, (a fiamnál volt dokim, de ő azóta magánklinikán vezeti a szüléseket, ami nekünk megfizethetetlen), de viszont el kéne kezdenem a kötelező vizsgálatokat. Vérvétel, stb...menjek a szakrendelőbe, ott mondjam, hogy terhesgondozásra jöttem, vagy mi a menete fogadott doki nélkül? A védőnőhöz kell valami papírt vinnem a dokitól, hogy terhes vagyok?
2010. aug. 22. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sztk-ba járok.

Ugyanahoz a dokihoz. Minden papírt ő ad ki. Vérvétel, kenetvétel, háziorvoshoz, ekgra, stb.

És amikor végzek, visszamegyek az sztk rendelésére.

Védőnőhöz a leletekkel mentem, amikor már mindent elintéztem.

2010. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is az sztk-ba jártam, előtte mindig megkérdeztem telefonon, hogy mikor rendel az a doki, akihez szeretnék menni. Így mindig ugyanahhoz mentem, olyan volt, mintha fogadott lenne:)
2010. aug. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a védőnőhöz az uh papír kell, ami igazolja, hogy terhes vagy. Eztán ő kiadja a terhesgondozási kiskönyvet, amit majd az orvos is vezet. Mindíg ugyan annak az orvosnak a rendelésére mentem. 5 hónapos koromig nem volt fogadott orvosom. Mikor pedig lett, az uh ot akkor is mindíg más orvos készítette el.
2010. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden kórházban van terhesgondozó, oda telefonálj be, mondd el a szülésznpknek, hogy mi a helyzet. a vérvételeket, kombinált tesztet, AFP-vizsgálatot mind nővérek végzik el, valójában semmihez nem kell választott nőgyógyász. az UH-kat ultrahangos orvosok végzik ott, ahová én járok.

az én taktikám a következő ( :-) )

van egy nem válasaztott orvosom, akit majd a szüléshez nem fogok felkérni, ám hozzá járok magánrendelésre. voltam nála a 12. hét után (először) és most megyek a 19. heti uh után majd jövő héten. nem szeretnék fizetni, megbízom az ügyeletes orvosban, ha majd oda kerül a sor, eddig köztünk még nem is került szóba, hogy fel kéne őt bérelnem. ha mégis ő lesz akkor véletlenül az ügyeletes, annak nagyon fogok örülni, de pont azért választottam kisebb kórházat, hogy ne legyen nagy a dömping és minden orvost legalább egyszer lássak előtte.

mehetsz sima nőgyógyászatra, a szülészeti ambulanciára, ott hivatalból rendelnek a szülészek ugyanúgy, mint a sima nőgyógyászaton, ellátnak, csak valószínűleg nem olyan intenzitással, mint a magánrendelésen, de ezt is orvosa válogatja

én úgy vélem, ha nincs komoly baj, nem áll fenn a császár veszélye már az elején, nincs gond sem a babával, sem veled, akkor felesleges fizetni azért, ami a világ legtermészetesebb dolga


jó egészséget kívánok nektek!

2010. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat!

Jövőhéten elkezdem.

2010. aug. 23. 11:04
 6/6 anonim válasza:
Nekem sincs fogadott orvosom. Az sztk-s nőgyógyász megállapította a terhességet, adott egy telefonszámot a kórházba, hogy kérjek időpontot ultrahangra. Ott is megállapították a terhességet, új időpontot kaptam a 12. hétre, majd ezután kellett a terhesgondozóba menni, ott megmondták ki lesz a védőnőm. Azóta vele és a kórházi orvosok valamelyikével találkozom havonta, aki a kórházban vizsgál. A védőnő mindent elmond.
2010. aug. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!