Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van bármi tudományos cikk,...

Van bármi tudományos cikk, ahol egyértelműen kijelentik, hogy a babának 100% hogy nem lehet semmi baja a covid oltástól sem a terhesség alatt, sem később?

Figyelt kérdés
Nagyon tépelődök, mit kellene tennem, de akárhol olvasom, mindenhol azt írják, hogy a tapasztalatok alapján valószínűleg nem árt a magzatnak. De ez a valószínűleg nekem nem elég meggyőző. Illetve valóban alá kell írni valami felelősségvállalási nyilatkozatot, vagy ha mégis probléma lenne, a gyártó vállalja a felelősséget?
2021. máj. 4. 18:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
98%
9: az hogy oltás után elvetél valaki, az nem egyenlő azzal hogy az oltás miatt. Az eddig kijött tanulmányok szerint nem volt több terhességi veszteség, mint ami a populációban oltás nélkül is előfordul. Ugyanannyi koraszülés, komplikáció volt. Nyilván biztosat akkor lehet mondani, ha több millió terhes nő adatait kielemzik, mivel a nagyon ritka mellékhatások csak akkor derülhetnek ki.
2021. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

Az oltásnak nagyon nagy valoszinűséggel nincs káros hatása a magzatra. A covidnak viszont bizonyítottan van.

Nekem nem akkora dilemma, hogy eldontsem, melyik a jobb: a nagy valószínűséggel nem okoz bajt és a bizonyítottan bajt okozhat között.

2021. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%
Lehet baja a gyereknek vàrandòssàg alatti oltàstòl. Az egyik ismerősöm gyerekènek tartòs idegrendszeri kàrosodàsa lett tőle (nem covid oltàs volt)
2021. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy tudnának egy pár hónapos vakcina hatásairól életöltőnyi időre nyilatkozni?

Épp hogy születnek babák, akiknek az anyját terhesen oltották, honnan lenne arra tapasztalat, hogy sem most sem később?

2021. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

12-es. Viszont a covidot lehet el sem kapod. Ha elkapod, lehet átmegy rajtad gond nélkül. (Rajtam már egyszer úgy ment át)

Az oltást viszont ha beadatom, akkor az már ott van a szervezetemben.


6-os. A gyerekeknek adott kötelező oltások kicsit más téma. Azokat évtizedek óta adják gond nélkül. Rengeteg gyerek megkapta, van bőven adat róla. A covid oltás nagyon új, kismamákat sok országban nem is oltanak vele. Nálunk is csak 1-2 hónapja. Maga a technológia is nagyon új. Ha jól tudom ez az első eset, ahol használják. Kismamákon legalábbis.


Nekem több orvos sem ajánlotta vagy pedig a száraz tényeket elmondta, de nem nyilvánított véleményt, hogy szerinte érdemes-e beadatni vagy sem. És itt gondoltam konkrétan a felelősségvállalásra. Hogy még az orvosok annyira sem mernek kiállni az oltás mellett, hogy azt mondanák "anyuka, szerintem érdemes beadatni"

2021. máj. 5. 07:04
 16/19 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem úgyis mindenki érzi merre fele hajlik. Ha hiszel az oltásban, vedd fel. Ha nem, akkor meg ne. Egyik változat sem 100% hogy jó lesz neked, vagy a gyereknek. Ez majd idővel derül csak ki.
2021. máj. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%

"Viszont a covidot lehet el sem kapod. Ha elkapod, lehet átmegy rajtad gond nélkül. (Rajtam már egyszer úgy ment át)


Az oltást viszont ha beadatom, akkor az már ott van a szervezetemben."


Az mRNS vakcina is nagyon gyorsan kiürül a szervezetedből. Pár nap azt hiszem. Csak az antitestek meg az immunrendszer emlékezete marad utána. És nem tudom, milyen életmódot folytatsz pontosan, hány emberrel találkozol (meg a férjed hánnyal találkozik), de én úgy általában nem alapoznék arra, hogy hátha nem kapom el. Még mindig bárhol el lehet kapni ezt a nyavalyát. Akkor is, ha normális maszkot hordasz meg minden.


Értem az érvelésedet, de sajnos túl nagy a kockázata, hogy elkapod és nagy baj lesz. Szerintem ezt nem szabad bevállalni. A betegség hatása annyira szerteágazó a szervezetben, hogy azt is meg merném kockáztatni, kevésbé alaposan ismerjük a hatását, mint a vakcinának. Az utóbbi egy egész kicsi, lokális hatás.

2021. máj. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azokat évtizedek óta adják gond nélkül"


Bármilyen hihetetlen, azok is voltak egyszer újak. Azok sem úgy kerültek ám használatba, hogy előtte évig nézték, hogy van-e hosszútávú szövődmény.


Sokféle oltás van, terheseknek csak élő, gyengített kórokozót tartalmazó vakcinát nem javasolnak, de még ott is az az álláspont, hogy ez óvatoskodás, ha mégis teherbe esik vagy nem tud róla, hogy terhes, nem kell megszakítani a terhességet. És a tapasztalatok szerint nem történik az égvilágon semmi.


Ha nem akarod, akkor ne oltasd be magad, a te dolgod. Én simán oltatnám magam terhesen is, ahogy a belgyógyász barátnőm is alig várta, hogy terhesen megkapja.

2021. máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
előtte 10 évig nézték*
2021. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!