Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyenkor ez így működik?

Ilyenkor ez így működik?

Figyelt kérdés
Hematómával pihenek ithon, ma voltam orvosnál ahol a babával minden rendben szépen ürül a hematóma ezért az orvosom megírta a papírt, hogy elintézhetem a terhesgondozót a védőnőt és a többit, hívtam a háziorvosomat aki a mai nappal megírta a táppénz végét és holnap már mehetek is a terhesgondozóba! Kérdeztem, hogy nembaj ha ilyenkor megyek és mondta az orvosom, hogy nem! De hisz veszélyeztetett terhes vagyok vagy ez nemszámít ezt mindenképpen el kell intéznem?
2021. máj. 13. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy hematomad van, nem kell egész nap azagyban feküdni. Nyugodtan elmehetsz a védőnőhöz. Az egész napos fekvés semmivel nem csökkenti a vetélés kockázatát..
2021. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hematóma, jelentkezett minimális rózsaszín folyás. Két orvos látott, egy az ügyeleten, egy pedig a saját orvosom. Mindkettő a lelkemre kötötte, hogy pihenjek sokat, DE ne állandóan, csináljam azért a dolgom (nyilván nem fizikai munka v sport). Én is veszélyeztetettként kerültem táppénzre emiatt, de attól még mennem kellett intézni a dolgokat, orvos, védőnő stb.

Amúgy nem vagyok egy szaki, de ha veszélyeztetettként vettek táppénzre, azt csak úgy nem szüntethetik meg. Legalábbis nekem ezt mondta a háziorvosom..

2021. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Hát meg mindig van egy kevés barnás folyás és csak azt olvastam mindenhol, hogy szigorú fekvés én másfél hete csak wc és zuhany miatt keltem fel,de ma mondta az orvosom, hogy óvatosan de mozoghatok és kell is mivel én clexane szúrom magam. Eddig is táppénzen voltam csak a háziorvosom át ad a terhesgondozónak nekem ezek új dolgok mert én Sk-ból jöttem ide férjhez és ott teljesen máshogy megy a dolog.
2021. máj. 13. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nekem is teljesen új dolgok, pedig itt nőttem fel :) de első várandósságom, úgyhogy nem nagyon van tapasztalat, maximum amiket hallottam barátnőktől! :)

Kaptál a hematómára valami gyógyszert? Hány hetesek vagytok?

2021. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem volt már vesztésem, de még a szívhangig se jutottunk el. Most nagyon bízunk benne, de ez a hematóma a frászt hozta ránk, de mondta az orvosom plussz korházba is voltam, hogy most már sokkal kisebb mint a baba, szépen lassan ki fog ürülni! Velfemet kaptam plussz emelték az ultrogestant plussz 3x2 magneb6 szedem!. 8+1naposak vagyunk és 17mm a babó❤️ Te hol tartasz? Te kaptál rá valamit? Vigyázz magatokra 😊
2021. máj. 13. 20:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is az ultrogestanhoz hasonló progeszteront szedek. Nekem szerencsém volt, mert a méhszájnál volt a hematóma, állítólag akkor veszélyes nagyon, ha a baba felett van, mert akkor viheti magával őt is egy vérzés. :/ Mi már 11+1 naposak vagyunk, 2 napja csökkentem a progeszteron adagot, elvileg a 12 héten már nem fogom szedni, ha a szervezetem is engedi🙏

Te is vigyázz magatokra nagyon és próbálj meg nem sokat idegeskedni!!! 😊 (bagoly mondja verébnek... :D)

2021. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen,nekünk felette van ezért is nagyobb a pánik, de bízom az orvosomba,már "csak" 8mm szóval szépen csökken, remélem tényleg nemlessz baj! Hát igen ez a folytonos idegeskedés nagyon nemkéne, de hát már most anyukák vagyunk és aggódunk ❤️ Boldog és problémamentes babavárást kívánok 😊🙏
2021. máj. 13. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!