Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes hason viszkető kiütések...

Terhes hason viszkető kiütésekkel mi a teendő?

Figyelt kérdés

34. Héten vagyok, es tegnap óta viszket a hasam, mint az állat. Ma vettem észre sok apró kiütést a hasamon, kinézetre mint a szúnyogcsípés. Se mosószert, se tusfürdőt, semmit sem cseréltem.

Ez normális vagy el kellene mennem bőrgyógyászhoz?



2021. máj. 13. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp nézesd meg magad. Epepangás is lehet és az veszélyes.
2021. máj. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Epepangás nem jár kiütéssel, csak viszket, és jellemzően a tenyereken meg a talpakon kezdődik és éjszaka erősödik.


Ez valószínűleg csak sima PUPPP. [link]

2021. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Valóban a karomon kezdődött néhány napja, fiút várok és első terhesség:)

holnap kérek időpontot borgyogyaszatra, aztán megírom mi volt, hátha másnak is segít majd.

Köszönöm a tippeket. :)

2021. máj. 13. 20:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3. gyerekkel - ő is fiú - véresre vakartam magamat. (Éjjel a klotyón ülve vakaróztam) Combon, hason, karon.
2021. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp bőrgyógyász. Nekem is volt ilyen problémám. Vettek vért, hogy kizárják az epepangást. Szerencsére ez rendben volt, csak a viszketésre kellett tüneti kezelés. A bőrgyógyász irt fel kenőcsöt, amit a patikában kevertek ki nekem.

Addig is, amíg eljutsz bőrgyógyászhoz,kenegesd hidratálóval vagy babaolajjal. Ideig-óráig csökkenti a viszketést és nem golyózol be

Semmiképp se vakard! Minél jobban vakarod, annál rosszabb.

2021. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az ég világon senki nem tudta, hogy mi ez, aztán miután megszületett a baba az egyik csecsemős nővér mondta, hogy ez puppp volt
2021. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így jártam, első terhesség, fiúval.Ráadásul anno március 15.-én jött ki,a hosszú hétvégén,rendesen beparáztam.

Pici apró pörsenések az egész hasamon.


A nőgyógyász jót nevetett, azt mondta kenegessem rázókeverékkel, terhesség után elmúlik.

Valóban PUPP volt.


Természetesen Te ne bagatellizáld el, mert mint előttem írták,akár terhességi epepangás is lehet.

2021. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
+ P, bocs lemaradt :-)
2021. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A bőrgyógyász kevertetett rá kenőcsöt gyógyszertárban, 2 nap alatt elmúlt minden viszketés, 5 nap alatt a pöttyök is.

Rózsa kiütés van a papíromra írva.

2021. máj. 30. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!