Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki már megkapta a 2.oltás...

Van aki már megkapta a 2.oltást terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Én április 15-én kaptam az elsőt 12+5 hetesen. Akkor még nem volt ajánlott a második oltás, azóta ugye ez változott. Menjek szerintetek, vagy várjak még? 18 hetes leszek. Aki megkapta már, másabb volt az elsőtől? Voltak utána erősebb mellekhatatok esetleg?
2021. máj. 18. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Erősebb az immunreakció. Én ezért veszem fel még terhesen a másodikat is. Egy pici baba mellett nem tehetem meg, hogy napokig szarul legyek. Most még valahogy kifekszem :)
2021. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Én pénteken kapom, ha gondolod majd írok mi volt :) benne van, hogy erősebb az immunreakció, de nem feltétlenül. A barátnőm (nem terhes) hétvégén kapta a másodikat, de fáradékonyságon kívül semmi baja nem volt. A férjem viszont két napra lázas lett a második után. Nagyon egyénfüggő, hogy ki-hogy reagál, nem lehet megjósolni sajnos.
2021. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem ezt, pont ez miatt nem ajánlották a második oltást terhesség alatt. Nem tudhatod előre hogyan reagálsz rá, s ha napokig lázas leszel? Terhesség alatt az nagyon nem jó.


"A 38 Celsius fok fölötti lázra oda kell figyelni, mert az már aggodalomra adhat okot, a 39 Celsius fok fölötti láz szövődményeket is okozhat. Ha a láz eléri a 39.5 Celsius fokot, vetélést, szellemi fogyatékosságot, velőcső defektust okozhat, ezért nagyon fontos a láz csillapítása. A magzat állapotára nézve a terhesség első szakaszában a legsúlyosabb a láz jelenléte, a későbbi szakaszokhoz képest."

2021. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Azért adják a 12 hét után az oltásokat.

+ magzat így 100%, hogy antitestekkel fog születni, mert megkapja.


Én csak azért aggódtam, mert 33. héten vagyok, így ha 2-3 hétre kapom a második oltást, akkor éppen benne vagyok a 36. hétben. És ha koraszülésem lenne (amire semmi nem utal), akkor nagyon nagy szívás lenne lázasan vagy egyéb tünetek mellett még vajúdni is.

2021. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Ismerosom Pfizert kapott, 3het kulonbseggel, 37+6napra a masodikat, kicsit nyugtalanabb volt az ejszakaja es annyi-ezt mondta.
2021. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Általában az mRNS vakcinák okozta esetleges láz simán lemegy egy paracetamoltablettától. Ezért gondolják most már, hogy jobban megéri a második oltás által adott plusz védettség, mint amekkora hátrányt a könnyen csillapítható láz okoz.
2021. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

3-as, amiről írsz, az az első trimeszterre vonatkozik, akkor pedig alapból nem engedélyezett az oltás beadása. Ha megnézed a második oltás nyilvános statisztikáit, ott maximum 38 fokos láz fordult elő mellékhatásként, magasabb nem. Én konzultáltam háziorvossal és a nőgyógyászommal, 32 hetes vagyok, szerintük nyugodtan megkaphatom. Pedig a nőgyógyászom amúgy nagyon szigorú, még kádban sem enged fürdeni, szerintem ha bármi szakmai ellenvetése lenne szólna róla, például ő 34. hét után már nem javasolja személy szerint az oltást, ezt meg is mondta. Ha láz vagy hőemelkedés kijön, azt simán leviszi a panadol, amiből egy nap max hármat be lehet venni még terhesen is.

És még mindig jobb egy kis hőemelkedés, mint az oxigénterápia.

2021. máj. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan már nem vagyok terhes, 8 hónapos a kislányom, de hétfőn kaptam a második Pfizer oltást. Kicsit fáj a karom, de közel sem annyira, mint az első után. Ennyi a mellékhatás, szóval egyáltalán nem biztos, hogy erősebb lesz az immunreakció.
2021. máj. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, mint írtam, pénteken kaptam, semmi különös nem volt a második oltás után sem, csak ugyanaz az enyhe karfájdalom, mint az elsőnél. A baba ugyanúgy mocorog, mint eddig, minden ok. :)

Másik karba kértem, mint az előzőt, ha ez számít.

2021. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9, miért kérted másik karba? Én is ezen gondolkozom, azért, mert jobb kezes vagyok, de a gyomorégés miatt a bal oldalamon fekve alszom, és ez elég rossz volt az első oltás után is.
2021. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!