Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák,akik megkapták a...

Kismamák,akik megkapták a Covid elleni védőoltást, hanyadik hétben kaptátok meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok kismamák


Olyan kismamákhoz szól a kérdésem, akik megkapták már a védőoltást


Hanyadik hétben kaptátok meg a Covid elleni védőoltást?

Melyiket kaptátok?

Jelentkezett-e bármilyen tünet, illetve mellékhatás?


Ez nekem,és másoknak is aki ide téved nagy segítséget ad, mert nagyon sokan döntésképtelenek


Köszönöm



2021. ápr. 28. 14:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
46%

Barátnőm oltás után 5 nappal veszitette el a babáját 18 hetes volt. Pfizert kapott

Előtte semmi probléma nem volt. Várják az orvosszakértői véleményt.

De amúgy, logikus, ha a ciklust felboritja, borulnak a hormonok, ami terhesen nem túl szerencsés.

2021. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%

#1 Melyik városban történt ez, és hány éves volt a barátnőd?

Csak azért kérdezem, mert ilyen esetről nem hallottam eddig, de elég gyorsan utána tudnék nézni, hogy valós-e az esemény.

Itt jegyezném meg, ha nem valós, amit írsz, akkor nem csak a GYIK adminnak jelentem.

Továbbá az USÁ-ban sok százezer állapotos nőt oltottak Pfizerrel és Modernával, és egyetlen eset sem volt, amikor az oltás miatt vesztette volna el a babáját az asszony. Szóval a történeted valószínűleg hazugság. Ráadásul egy veszélyeztetett embert bizonytalanítasz el az oltással kapcsolatban. Az állapotos nőkre fokozott veszélyt jelent a covid fertőzés. A magas láz, és maga a vírus is megölheti a magzatot ÉS az anyát is. Ezzel tisztában vagy?

Szóval várom a kért adatokat...

2021. ápr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
Ez az adat engem is érdekelne orvostanhallgatóként. Ha nem igaz amit állít az első hozzászóló, a rémhírterjesztésért is felelőssé tehető.
2021. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
63%

Elég sok kismama ismerősöm van, mindannyiuk teljesen jól van az oltás után. Mind Pfizert kaptak. Egy valakiről tudok, aki elvetélt, ő nem tudta, hogy terhes, mikor oltották.

Amúgy én már pár hónapja be vagyok oltva és nem borult fel a ciklusom, szóval ez azért nem igaz mindenkire.

2021. ápr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%
Ismerősöm felesége is megkapta az első oltást, az ő babája koraszülött lett. Valamilyen ismeretlen erő okozta biztosan, véletlenül se a vakcina.
2021. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

27 hetesen.

30hetesen pedig császaroztak, a babát vitték a koraszülöttre (még ma is ott van) én meg 1hétig altatásban voltam lélegeztetőn.

2021. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
46%

#5 Mert amúgy eddig soha nem léteztek koraszülöttek.


#6 Ha lélegeztetőn voltál, akkor nem az oltás miatt voltál ott, hanem elkaptad a covidot. A kérdés nem erről szólt. De mondjuk ezekről az esetekről sem hallottunk sehol, bár még a sajtó is lehozta volna özönvízzel, de még ott sem olvashatunk ilyesmiről.


Március 30-tól lehetett várandósként regisztrálni. Azóta 4 hét és egy nap telt el. Tehát ha feltételezzük, hogy az első napon megkaptad az oltást, három hét múlva császároztak, éés még egy hétig voltál lélegeztetőn, akkor ma jöttél ki a lélegeztetőről. Értem... Hihetően hangzik...

2021. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%

Eléggé aljas dolog ilyen szinten hazudni és ezzel másokat akár életveszélybe sodorni, mint 1,5, és 6.

JANUÁRI safety report az USÁ-ból:

[link]

"v-safe Reports

During December 14, 2020–January 13, 2021, v-safe enrolled 1,602,065 vaccine recipients who completed at least one survey; 814,648 (50.8%) received Pfizer-BioNTech, and 787,417 (49.2%) received Moderna vaccines. The median recipient age was 46 years (range = 16–110 years); 1,106,656 (69.1%) were women. There were 10,825 (0.68%) enrollees who reported that they were pregnant at the time of vaccination, and 262 (0.02%) reported a positive pregnancy test result after vaccination. Solicited local and systemic reactions were similar between persons receiving first doses of Pfizer-BioNTech and Moderna vaccines. Injection site pain, fatigue, headache, myalgia, and chills were most frequently reported (Figure). Enrollees reported more reactions on the day after vaccination than on any other day. For the Pfizer-BioNTech vaccine, reactions were more frequent after the second dose than the first; the reported rate of fever and chills was more than four times higher after the second dose than after the first (Table 2)."

Fordítás:

"Biztonságos jelentések

2020. december 14-től2021. Január 13-ig a v-safe 1 602 065 oltást kapott, akik legalább egy felmérést kitöltöttek; 814 648 (50,8%) kapott Pfizer-BioNTech, 787 417 (49,2%) Moderna oltást. A medián fogadó életkor 46 év volt (tartomány = 16–110 év); 1 106 656 (69,1%) nő volt. 10 825 (0,68%) beiratkozott volt, aki arról számolt be, hogy terhes volt az oltás idején, 262 (0,02%) pedig pozitív terhességi teszt eredményt jelentett az oltás után. A helyi és szisztémás reakciók hasonlóak voltak az első Pfizer-BioNTech és Moderna vakcinát kapó személyek között. Az injekció beadásának helyén jelentkező fájdalomról, fáradtságról, fejfájásról, myalgiáról és hidegrázásról számoltak be leggyakrabban (ábra). A beiratkozottak több reakciót jelentettek az oltást követő napon, mint bármely más napon. A Pfizer-BioNTech vakcina esetében a reakciók a második adag után gyakoribbak voltak, mint az első; a bejelentett láz és hidegrázás aránya több mint négyszer nagyobb volt a második adag után, mint az első után (2. táblázat)."


Egyetlen esetben sem riportoltak olyan esetet, amikor az oltás MIATT veszítette volna el valaki a babáját.


[link]


Akik hazugságokat terjesztenek, és ezzel emberi életeket veszélyeztetnek, azok mégis mit gondolnak, hogy következmények nélkül lehet megtenni mindent?

2021. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és a 66 Millió oltott közül összesen 74 oltás utáni haláleset történt, egyiknél sem tudták bizonyítani, hogy az oltás következtében húnytak el. Tehát a fenti 1 106 656 állapotos nőnek semmiféle problémája nem volt, és a jelentés még csak arra sem terjed ki, hogy hány hetes terhesen kapták az oltást.
2021. ápr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%
6. Baromi hihető. Kb. most kellett, hogy leszedjenek a gépről, nyilván olyan jól vagy már, hogy ide írogass.
2021. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!