Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül egy kisbaba...

Mennyibe kerül egy kisbaba alt. havi költsége? Pelenka stb :)

Figyelt kérdés

2021. máj. 19. 12:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Kb 50 ezer ft-ba nálunk. Persze rengeteg kényelmi áruról lemondva + anyatejes táplálás esetén ez az összeg jelentősen csökkenthető.
2021. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ha olcsóbb pelust veszel akkor kb 6-7000 Ft (Babydream pl). A drágább pelus akár 15.000 is lehet/hó. De vannak rendelős oldalak ahol jó akciók szoktak lenni. Nekem tápszeres a gyerekem. Beba Supreme Ha Startot eszik. Receptes árnál olcsóbban jutok hozzá úgy 18.000 Ft/12 doboz ami 1.5 hónapra elég. Most már hozzátáplálok. 10-15 üveg bébiételt szoktam venni 5.000 körül van. Ezt ki szoktam egészíteni saját készítésű ételellel úgyhogy az is elég 1.5 hónapra. Most jelenleg semmi extra kiadás nincs, de az oltásai voltak eddig kb 80.000 plusz ha kellett gyógyszer az kb 10.000, popsikrém stb. Törlőnk fürdetőnk egy halommal van, nem kellett venni mostanában. Ruhát sem igazán mert rengeteget kaptunk, játékot se nagyon vettünk azon kívül amit kaptunk eddig. Most 6 hónapos
2021. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes, tápszeres, makkegészséges, táplálékallergiás, refluxos, feszes, hipotón, oxigénhiányos...?

Örököl ruhát, játékot...?

Mosható pelenka vagy eldobható?

Nem mindegy...

Két pl:

-egyik gyerek "problémás": havi 150 ezer volt az átlag.

-másik gyerek viszonylag egyszerű eset: amíg nem kellett hozzátáplálás és cipő, havi 10-ből megvolt.

2021. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Kb 40 plusz amit venni kell ruha, játék, stb
2021. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Ez sok mindentől függ, mint fentebb írták.


Mi mosható pelusozunk, az volt 50 ezer forint kezdésnek, de nincs vele már havi kiadás.


Csak anyatejes, szóval a kajája is nulla forint.


Az érkezése előtt turiztunk eleget és kaptunk is ruhákat, szerintem 7-8 hónapos koráig nem kell majd venni. Amúgy ilyen 250 forintokért vettük a ruhákat, szóval az sem lenne nagy költség, ha most kellene.


Hát ennyi, most lényegében pár hónapos koráig szerintem semmi extra nem kell egy babának, egy Espumisant váltottunk ki neki eddig, mert néha fáj a hasa.


Szóval, nekünk mondhatni semmibe nem kerül még, szerintem ez kb. egyéves koráig így is marad. Persze, más, ha fejlesztésre kell vinni egy babát, nálunk az egyelőre nem kellett szerencsére.

2021. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
5-ös vagyok, a popsitörlőt elfelejtettem, azt szoktam venni kb. 2-3 csomaggal egy hónapban, amit tényleg mindig venni kell :)
2021. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%
Kb. havi 100 eFt volt babakorban, de mi fűtünk is a szobájában, vizet is használ, stb.
2021. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
7...mert gondolod, hogy más nem fűt és nem használ vizet?
2021. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Hú, 7-es, más nem fűt szerinted, vagy mi? :D


Nekünk pl. padlófűtés van az egész házban, akkor is ment a szobájában a fűtés, mikor még meg sem volt, nehogy bepenészedjen a szoba. Nem hiszem, hogy számottevő összeg lenne az a szoba, meg az a kis fürdővíz sem, amit elhasznál...


Sőt, képzeld, lámpa is van a szobájában, mégsem nőtt meg az áramszámla :D

2021. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érti a #7, hogy a fűtés is pluszköltség lehet. Nálunk például lesz is, mert a baba szobáját sokkal jobban fűteni fogjuk, mint a ház többi részét (szobánként külön szabályozható). A fürdőt is jobban be kell majd fűteni a fürdetés miatt. Ha valaki nehezen jön ki, fontos, hogy erre is számítson.
2021. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!