Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki nem őrült a terhesseg...

Volt aki nem őrült a terhessegenek de megtartotta a gyereket és végül úgy érzi jól döntött?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Hirtelen nagyon nem örültünk, hanem borzasztóan megijedtünk amikor váratlanul terhes lettem (tudtuk, hogy hibáztunk, de nem számítottunk rá, hogy egy alkalomból egyből baba is lesz). Szerettünk volna közösen gyereket ezt tudtuk az első pilanattól, de nem akkor és ott, pedig már saját tulajdonú ingatlanunk is volt. Megtartottuk végül, nem is dillemáztunk sokat ezen, ma már 3 éves és ennél jobb döntést nem hozhattunk volna. A gyerekünk egy igazi kis csoda, nálunk minden a lehető legjobban alakult és egyszerűen nem lehetnénk boldogabbak, főleg, hogy ezúttal tervezetten várjuk a kistestvérét. :)
2021. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Én is így voltam. Az első hetekbe sokat sírtam, hogy most mi lesz. Még az abortusz is eszembe jutott, fogalmam se volt, hogy mit csináljak. De végül úgy döntöttünk, hogy megtartjuk. Amikor a mellkasomra tették születése után azonnal beleszerettem. Aztán meg lelkiismeret furdalásom volt, hogy hogy juthatott eszembe az abortusz. Nemsokára 7 hónapos a kisasszony és azóta is imádom. Nem hazudok vannak nehézebb napok(mint mindenkinél), de ez ilyen. Soha nem adnám semmiért se.
2021. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, válaszolni nem tudok, de engem is érdekel... 3-dik gyermekemet várom. Nem terveztük, és én szó szerint sokkot kaptam :(. Most 19 hetes vagyok. De sokszor most is eszembe jut, hogy jobb lett volna ha nem így történik. Utána meg nagyon lelkiismeret furdalásom van... Borzalmas Anya vagyok...
2021. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Két ismerősömnél is úgy alakult, hogy a harmadik gyerek nem tervezett volt, van, akinél pedig a második, de megtartották és ezt jó döntésnek tartják (az egyiknél az apa először nem akarta a gyereket, de aztán neki is megváltozott a véleménye). Olyan biológiai tényezők is segítik ezt, mint például a kötődés kialakításáért felelős oxitocin hormon, ami nagy mértékben termelődik szüléskor és szoptatáskor.
2021. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én úgy engedtem a páromnak, hogy úgy voltam vele, ááh, úgyis évekbe telik mire megfoganok. Nem tudom pontosan miért hittem ezt, de nagyon komolyan meg voltam róla győződve, hogy nekem nem fog simán menni.


Aztán nem így lett. Nálam is volt kétségbeesés, sírás, éneztnemakarom, nekemeznemmegy, stb. Már szegény párom mondta hogy akkor inkább vetessük el, de ennek így nincs értelme, hogy csak szenvedek.


Az valahogy nem volt sosem komolyan opció nálam hogy elvetessem. Mmint nyilván van olyan élethelyzet, de amiben most vagyunk, szinte a legideálisabb volt, nyilván ezért is merült fel a kérdés.


Szóval most 36 hetes vagyok és bár már nem pánikolok, azért borzasztó öröm sincs bennem. Abban reménykedek, amit a kettes írt, hogy majd elkap a szerelem ha meglátom. Mindenki ezt ígéri körülöttem :) Igyekszem nem aggodalmaskodni, és józanul felkészülni arra a részre, amire fel lehet, egyelőre nem tudok mást tenni.

2021. máj. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%
ki őrült? te?
2021. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!