Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek olyan akinél...

Van köztetek olyan akinél anya/anyós nem örült, hogy úton van az unoka?

Figyelt kérdés

Mi most próbálkozunk a babával, viszont a férjem anyjával nem túl rózsás a kapcsolat. Néha teljesen normális, máskor viszont mindent a férjem fejéhez vág, ami eszébe jut (sajnálja, hogy nem adta árvaházba 4 évesen, amikor a férjem apukája lelépett és ehhez hasonló kedves dolgokat). Engem nem igazán kedvel, mert elvettem tőle az egyetlen fiát, de azért az esküvő óta nagyjából tudjuk moderálni magunkat egymás társaságában és jópofizunk egymással. Ennek ellenére kicsit félek tőle, hogy megint milyen hisztirohamot fog kapni, ha bejelentjük neki, hogy kisbabánk lesz, miket fog a fejünkhöz vágni. Elég lelkis vagyok, úgyhogy engem ezek eléggé meg tudnak viselni.

Másoknál volt már olyan, hogy a szülők nem éppen pozitívan álltak hozzá a baba kérdéshez? Hogy kezeltétek?


2016. jún. 5. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk azért nem örültek mert akkor jöttünk össze. Anyukàm azt mondta végül hogy az én döntésem hogy megtartom-e, az èn gyerekem, a màsik 'mama' pedig egyből nekemesett hogy miért nem szedek gyógyszert, meg miért nem mondtam el előbb a fiànak mert akkor el lehetett volna vetetni (a kedves 'anyuka' csak a 3. hónapban tudta meg és azt hitte a fia sem tudta addig). Hàt mit ne mondjak úgy menekültem ki a lakàsból hogy làbam nem érte a talajt! Egyébként mivel nem vèdekeztünk vettem be esemèny utàni tablettàt (a mai napig nem hiszi el a csalàdja) és miutàn gyanakodni kezdtem együtt csináltuk a tesztet és kèrdés sem volt hogy ha pozitív akkor megtartjuk.

Lassan 3 èves a lànyunk és van màr mégegy (tervezett) babànk, mindenki nagyon szereti őket!


Nagyon sajnàlom a pàrodat amiért ilyen az anyja, de ez remek ok arra hogy miért ne foglalkozz azzal hogy mit gondol/mond!! Ha valamit szólni mer nyugodtan mondjad csak hogy nem neki szülöd, csak azért mondod el hogy ne màstól tudja meg

2016. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom! :)

Most várjuk a második gyerekünket,van egy 2 éves kislányunk, de a mamát nem érdekli. Persze a lányomat szereti (mind a kettő tervezett, munkahely, saját ház, autók, rendezett háttér adott), de jelenleg nem repes az örömtől. Persze engem nem szeretnek :) gondolom ez is benne van a dologban...

2016. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósom megpróbálta lebeszélni a fiát a gyerekről! Nem akarta, hogy megtartsuk. Pedig nem rövid kapcsolat, saját lábon állunk, jol élünk nem is 20 évesek vagyunk es nekem van már egy fiam, szóval pontosan tudom mekkora es milyen felelősség egy gyerek. Megtartottuk a picit természetesen es anyós azóta megjatsza h milyen boldog, h nagymama lesz... Nem találkozom amúgy vele es látom h csak alakoskodik. Es soha nem fogom elfelejteni, hogy a férjemet rá akarta beszelni arra, hogy ne akarja a babát. Sajnos gyűlölöm érte, pedig normálisan álltam hozzá! Valószínűleg lesznek viták, és meg fogom neki mondani alkalom adtán, hogy pontosan tudom az egészet, mert a férjemmel mi mindent megbeszelunk...
2016. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, igen, anyósom.

Szerinte korai volt 9 év párkapcsolat után 30 és 31 évesen, megfelelő (önálló) anyagi háttérrel (2 jó fizetés, megtakarítás).

Képes volt megkérdezni, hogy biztos, hogy megtartjuk? Persze, a tervezett gyereket csakis az ő kedvéért elvetetjük.

Azóta mindjárt 1 éves a csaj, és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor látta, de közben úton-útfélen dicsekszik az unokával, minket pedig telefonon oszt látatlanban, hogy milyen szar szülők vagyunk.

2016. jún. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ajjajj! Nem túl jók a kilátásaink akkor. :/ Nem értem, hogy miért kell ezt csinálni néhány fiús anyukának. Eddig minden barátom anyukájával jól kijöttem, csak pont a férjem anyja ilyen rosszindulatú. :( Eléggé félek tőle, hogy mi lesz majd ha már meglesz a baba. :(
2016. jún. 6. 08:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen,első fiunknál nagyon ellene voltak,azt akarták,hogy elvetessük,pláne anyósék,anyukám is,hogy nem való nekünk gyerek,meg adjam örökbe aztán egyszer csak elkezdett neki vásárolni,fellelkesedett, anyósoméknál ez tovább tartott meg akarták nekem tiltani,hogy befejezzem az 1 évet a főiskolából és,hogy náluk kell lakni,szerencsére nem vagyok olyan típus aki hagyja magát,és a párom is velem értett egyet,aztán szépen belenyugodtak,később ki akarták sajátítani na az se egyszerűbb,egyedül Apukám volt aki elfogadta.Most másodszorra Apa és anyósék nagyon örültek,Anyukám viszont kiakadt kb 4 hónap volt mire lehetett beszélni vele a babáról,bár még mindig vannak kedves megjegyzései..az okot nem értem lassan 7 éve vagyunk együtt a párommal,5 éves a fiunk,mindketten dolgozunk,van lakásunk,mégis mindig az anyagiakkal jön,érdekes de ez van,igyekeztem nem beszélni neki a témáról,mert amúgy sem érdekelte sose kérdezte hogy vagyok semmi, mikor kiderült,hogy valószínű a 2. is fiú akkor változott a helyzet...
2016. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!