Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog időnként egy...

Normális dolog időnként egy fröccsöt meginni terhesen?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm a 8. hónapban van, és időnként gond nélkül megiszik egy-egy hosszúlépést. Én ezen teljesen kiakadok, minden kutatás azt mutatja, hogy az alkohol a legkisebb mértékben is káros a magzatra, de ő nem foglalkozik ezzel a ténnyel, “az orvosa is enged 1 korty bort”. Szerintetek nem tök nagy felelőtlenség? Ti ittatok/innátok várandósan?

2021. máj. 22. 22:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
87%

Ja csak levegőt venni muszáj, fröccsözgetni meg mondjuk nem annyira. Nyilvan nem lesz a babának semmi baja 1 deci bortól, bár anyukát se értem minek meginni? Boldogabb a tudattól hogy igen, van bennem egy fröccs vagy mi? :D többet úgyse nagyon ihat még mondjuk annyit se kéne leverni, hogy fejbe vágja...


Az meg hogy régen mi volt hagyjuk... pl sima tejet is adták a babának, gondolom ma már nem csinálja senki...

2021. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a 3. trimeszterben nagyon alacsony volt a vasam, hiába szedtem 2 fele készítményt is. A nogyogyaszom javasolta hogy heti 1-2 alkalommal 1 dl vörösbort ihatnék.
2021. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
40%
Egy 2centes konyak, hamarabb lebomlik,mint a hiperszuper méhlazitó gyógyszerek. Szoval nem kell mindent hagyni, ami régen volt.
2021. máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
40%

Nekem kemenyedesee szaraz vörösbort javasoltak, én ittam parszor, 0.5-1 decit, nem azért, mert nem bírtam ki, egyébként és sem látom értelmet meginni egy deci bort, de a kemény édesen tényleg segitett. szerintem ez nem arról szól, hogy mit teszel vagy nem teszel meg a babadert, ha valaki nem iszok alkoholt attól meg lehet sokkal kevésbé jó, vagy gondoskodó anya, mint aki megiszik egy egy froccsot.

Egyébként iszonyat sok a tiltás a terhesség alatt és igen a hajfestést sem javasoljak, a vegyszerek miatt, a körmöst meg a fertozes veszély miatt, továbbá “nem szabad” retinol tartani kremeket használni, nyers vagy fustolt húsipari termeket enni, házi sajtot, nyíláson furdoben fürödni, kádban fürödni (pl én ezzel a másodiknal nem hagytam fel), most azért mert valaki a hajfestesrol es a ránctalanítójarol nem mondd le az igényes, aki kolbászt eszik az csak tajekozatlan, vagy kívánok, aki meg meg mer inni tényleg nyáron egy froccsot az alkesz és szar anya. Ennél sokkal nagyobb mennyiségű h alkoholfogyasztást vizsgáltak, mikor a brit anyák alkoholfigyasztasi szokásait vizsgáltak és meg a napi 3 sornel, tehát a rendszeres ivoknal sem mutattak ki később semmilyen együtt járást a baba egészségi állapota és az alkoholfogyasztás fölött.

Szerintem alkoholfogyasztásra ennek évente biztatni nem jó egy kismamát, főleg hogy a magyar gyakorlat az, hogy az egy deci bor javaslatot meghallva, sokaknál hamar egy üveg lehet belőle.

Az anyaság körül iszonyat sok az ítélkezés, szoptatas, tapszer, fogyas, kepernyo, kaja, etc.

2021. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Hu hat szerintem, akit a gyakorlerdeseken beszelsz ki, az nem a baratnőd.
2021. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
82%
Jaj, hát nekem meg az orvosom tanácsolta, hogy néhanapján lefekvés előtt kortyoljak el egy deci száraz vörösbort. Főleg a 35. hét felett. Nem tettem, nem is kívántam, de van aki meg igen. Oszt akkor mi van? Ennyitől aztán tényleg csak a gdm-esnek lesz rossz a mérés.
2021. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
65%

Èn most ittam meg egy decit a vacsorához, felhigitva 3 deci vizzel. Jol esett nagyon. Cigiztem a terhesség előtt, leszoktam róla amint terhes lettem, eszembe sincs rágyújtani. De ez a pici bor jól esett.

A hajamat is befestettem amint a 3.trimeszterbe léptem. Jártam körmöshöz amíg elbírtam sétálni odáig. Ettem gyorskajàt is, nem is egyszer. Sajnos az első trimeszterbe migrénes voltam nagyon nagyon. Vettem be Paracetamolt is.

Nem haragszom magamra egyikért sem. :)

Pontozzatok le nyugodtan. Én féltem eleget a terhességem elején. Nem kívánok megbolondulni. Boldogan várom a kisfiam. 38+4 hkm

2021. jún. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
igyon amennyid kivánja ameddig jol esik neki
2021. okt. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!