Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses vércukorvizsgálat...

A terheléses vércukorvizsgálat hogyan zajlik? Azt tudom hogy inni kell valami rossz löttyöt.

Figyelt kérdés
2008. dec. 7. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ehgyomorra odamesz, vert vesznek, majd meg kell inni azt a lottyot. Ezutan kb 45 perc, 1 ora mulva ujbol vert vesznek. Igy nezik meg, hogy mennyi a reggeli vercukrod, illetve a cukros lotty utan hogyan dolgozza fel a cukrot a szervezeted. Amugy nem olyan rossz az a lotty, ki lehet birni. Bar en kulfondon vagyok, nekem igy csinaltak, de gondolom az eljaras nem orszagfuggo.
2008. dec. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem gyerekkoromban 2x próbálták megcsinálni sztm ugyanezt a vizsgálatot. Elsőre kihánytam minden kortyot, így nem sikerült, másodjára a felét sikerült meginni, de akkor is öklendeztem tőle mint állat...
2008. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom, hogy mitől függ, de nekem fél liter tejet és egy db zsemlét kellett elfogyasztani, nem pedig "édes löttyöt".
2008. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nemrég voltam ezen a teszten. Éhgyomorra kellett menni, sőt, előző este 6-7-től nem ehettem már semmit, és csak vizet ihattam. Legalábbis ezt kérték. Ott pedig reggel leevték az első adag vért, aztán meg kellet innom azonnal a cukros löttyöt. A védőnőm tanácsára vittem sima citromos teát, azzal keverte fel a cukrot az ápolónő, és így teljesen iható volt. Egy óra múlva megint vért vettek, aztán egy óra múlva megint (tehát, összesen 3szor), és ezután jöhettem el. Nem volt vészes egyáltalán, ha viszel valami olvasnivalót, akkor még halálra unni sem fogod Magad a vérvételek között.
2008. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
éhgyomorra kell menni.A cukros löttybe vihetsz citromot,vagy citromlevet.Én jól meglöttyintettem a citromlével és máris iható /kicsit édes/ limonádé lett.
2008. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Szia!Na igen,ahány kórház,annyi szokás.Szerintem a legpontosabb infót a védőnőd mondja majd el,ha eljött az ideje.Ne izgulj,semmi komoly...!
2008. dec. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk (Margit k.) 75 gr glükózt feloladnak 3 dl vizben. Lehete bele tenni citromot és 10 perc alatt kell meginnei. Vesznek ivás előtt és miután megittam utána 2 óra múlva vért.
2008. dec. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos: 75g cukor 2 dl víz (lehet citromlével javítani).

0.perces vérvétel (ivás előtt) 30perces 60 perces 90.perces 120 perces vérvétel. Az értékekből egy görbe rajzolódik ki. Ami egy fordított U betűhöz kell hasonlítson jó estben. Van ahol csak a 0.percben meg a 120.percben vesznek vért ez pontatlan, hiszen nem tudni, hogy a göbe csúcs hol volt. A tejes módszer pontatlan a nőgyógyászok nem szeretik.

Kibirható a procedúra, szerintem a babáér megéri.

üdv.: 2 gyermekes anyuka

2008. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!