Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki semmilyen vitamint nem...

Aki semmilyen vitamint nem szedett a terhesség alatt, folsavat sem, lett belőle valamilyen gondja?

Figyelt kérdés

12. Hétben vagyok és megállás nélkül hányok. Ha barmit eszem, iszom, azt, ha nem, savat. A vitaminnal is

Felhagytam, mert az is csak azonnal kijön. Remelem hamarosan jobb lesz, de nagyon aggodom, hogy a baba így nem kap meg

Minden tápanyagok.



2021. máj. 23. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A folsav raktárak feltöltése terhesség előtt fontos, a baba a te szervezetedből, raktáraidból kapja a neki szükséges tápanyagokat. Ilyenkor még olyan mint egy élősködő (bocsi a megfogalmazásért). A vitaminhiány nálad okozhat gondot, attól még a szervezeted biztosítja neki azt amire szüksége van.
2021. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
12. hetig szedtem,de hanytam tole,igy védőnő tanácsára abbahagytam. Vegig gondtalan varandosagom volt,minden tokeletes volt,nem lett baj
2021. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

nem szedtem semmit sem


van 3 egészséges gyerekem a legnagyobb most érettségizik szuper eredményei lettek a kiadott megoldások láttán

5 tárgy emelten angolul :D ooolyan büszke vagyok rá, állatorvos akar lenni 10 éves kora óta


a fiam most kezdte az elsőt (középsuli) eddig kitűnő

a legkisebb lány szinten kitűnő tanuló

2021. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Folsavat szedtem, mást nem.

Két fiam 4 kg-mal született most pedig mindenórás kismama vagyok,elvileg ő is szép nagy baba lesz :)

2021. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Folsavat szedtem pár hónapig, terhes lettem, elkezdtem a terhesvitamint, 7. héttől hányás szülésig, se kaja, se vitamin, a lányom tökéletes súllyal született, semmilyen vitaminhiánya, elmaradása nincs, nekem vashiányom lett, 8 fogam ment annyira tönkre, hogy ki kellett húzni.
2021. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek nagyon megnyugtato válaszok
2021. máj. 23. 16:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, a baba nem, legfeljebb Te szenvedhetsz kárt. A hányás elvileg hamarosan véget ér, a jellegzetesebb hiánytünetek az anyában inkább a terhesség közepétől alakulgatnak ki. Pl. vérszegénység, vashiány, B12, D hiánya. Vannak egyébként cseppként bevihető étrendkiegészítők is, amit elég a szádban tartani, nem hányat meg. Folsav meg úgyis inkább a fogantatás előttől a 12. hétig kell, h. kivédjen egy-két jellegzetes (bár elég ritka) vázfejlődési rendellenességet, szóval azt nem vitaminhiány miatt szedik amúgy sem.
2021. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő nekem azt mondta ne aggódjak, mert a baba kiveszi a szervezetedből, ami neki kell. Első trimeszterben annyora rosszul voltam, fogytam 5-6 kilót is. Alig maradt bennem valami.
2021. máj. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is kihánytam mindent az 5. héttől de tervezés idején is szedtemmár a folsavat és az 5. hétig is.

Utána is próbálkoztam de hiába.

Nálam a vas volt még probléma hogy semmilyen formában nem tudtam bevenni. Vagyis végül a rágótablettát lenyeltem egyben és úgy sikerült.

2023. szept. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!