Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. heti genetikai Uh-ra...

12. heti genetikai Uh-ra mikor érdemes (kb. hány hetesen) időpontot kérni?

Figyelt kérdés

Ma vagyok kereken 7 hetes terhes. Pont egy héttel ezelőtt voltam terhesség megállapításon, ahol minden rendben volt, volt szívműködés.

Legközelebb 9 hetesen fogok menni UH-ra és utána akarok csak a védőnőhöz. Elég csak azután kérni időpontot? Nem szeretnék lemaradni az időpontokról, de túl korán se akarok kérni, mert most még olyan kicsit a terhesség. A Czeizelbe szeretnék amúgy menni. Kinek hogy volt?



2021. máj. 25. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalább egy hónappal érdemes. Én már most kérnék a biztonság kedvéért.
2021. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7+6 hetesen voltam először dokinál terhességmegállapításon, én még aznap kértem időpontot, ahová csak tudtam, genetikaira is
2021. máj. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Czeizelbe szerintem is érdemes már most kérni. Ahova én járok, oda kb jövő hétre is lenne most hely, de felkapottabb helyekre jobb minél előbb.
2021. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hűha, rendben, köszönöm szépen a hasznos infókat!
2021. máj. 25. 16:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is Czeizelt választottam, 7 hetesen már kértem mert egy hónappal előbb tényleg kell, hogy választhass az időpontokból, neked is jó legyen. CRL értékkel adnak csak időpontot!

Ha szeretnéd hogy az apuka bemehessen, jelezd az időpont kérésnél és olyan dokihoz mehetsz aki engedi (van amelyik nem szereti).

2021. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valóban érdemes már most.

Ugyanakkor ha lehet, ne a 13. hétre foglaltass, hanem korábbra, mert benne van, hogy többet nő a (most még) embrió.

Én 7+5-nél kértem időpontot az Istenhegyibe (13+1-re), pontosan 3 héttel később kiderült hogy +1 hétnyit nőtt, így hirtelen 11+5 lettem. Egész hosszúhétvégét végigizgultam, mi lesz velem, kapok-e helyet, kigyűjtöttem vagy 6 helyet ami még szóba jöhet Pesten (Tritonlife, Maternity, stb.), végül ma reggel hívtam is egyből őket és simán tudtak adni új időpontot pár nap múlvára.

2021. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Nekem meg csak a genetikain derült ki, hogy 1 héttel nagyobb, mégse problémázott senki, hogy emiatt korábban kéne menni. 12+6 naposra kaptam időpontot, 13+6-nak mérték
2021. máj. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es, azért nem problémáztak, mert még pont belefértél a megszabott időbe. Ezeket a vizsgálatokat 13+6-ig végzik, a 14. terhességi héttől (illetve ha akkora méretet ér el a magzat) már nem alkalmas a tarkóredő mérés a kockázat megállapítására.

Ugyanazt tanácsolom a kérdezőnek, amit Te tettél, hogy ne a 13. hétre foglaljon, mert ha nő az embrió többet mint gondolták, akkor könnyen lehet hogy kicsúszik az időből.

Ez csak az UH-ra vonatkozik, a laborteszteket (kombinált vagy a genetikaiak) kicsit később is el lehet végeztetni.

2021. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 3 héten keresztül hívogattam az intézetet (magánba megyek, de a nevet nem írom, nem célom rossz hírt kelteni), mire tudtak időpontot adni, aztán meg beszólt a telefonos nő, hogy ezt a 7-8. héten kellett volna intézni, mondtam is neki, hogy köszi, én próbáltam. 😃 Nekem a 14. hét közepére adtak időpontot (13+4), tehát, ha a 12 hetes UH-n kiderül, hogy gyorsabban nő, már meg sem tudják csinálni (ha ez lenne, majd megkérem a magán dokim, hogy járjon közbe).

Szóval szerintem, amikor az UH-n van szívhang és tudod a CRL méretet, már érdemes.

2021. júl. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!