Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és milyen genetikai...

Mikor és milyen genetikai tesztet/teszteket érdemes megcsináltatni? Mennyibe kerül/kerülnek? Ti miket csináltattatok? Minden rendben volt?

Figyelt kérdés
2019. febr. 18. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a 12. heti kombinált tesztet csinaltattam meg, azon kívül a kötelező uh-k voltak, meg néha magán doki ranezett ultrahangon is a babára tethesgondozas alatt, a vége felé egyre sűrűbben mert nekem korán elkezdett meszesedni a méhlepényem ezért figyelni kellett hogy a végén normálisan fejlődik e még a baba. A kombinált teszt pontos árára sajnos nem emlékszem talán 30 ezer körül volt. Ez kiszűrte a legfontosabb genetikai rendellenessegeket, plusz ott mondták meg először a baba nemét. Vérvétel+uh vizsgálatból áll.
2019. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az árakat megtalálod neten, szolgáltatótól is függnek. A diagnosztika azért nem gyógyít... Én semmilyet nem csináltattam. Átgondolva invazívba nem mertem volna belemenni, az arányszámos vizsgálatok helyett csak egy prena-szerűnek (nem tudom, ma már milyen alternatívái vannak) láttam volna értelmét, ami biztos választ ad, de az túl drága volt (azt hiszem, 80-120ezer) ahhoz képest, hogy max. 3 hétre rá az ultrahangon sem látszott, hogy bármi ok lenne az aggodalomra. Ha látszott volna, lehet, hogy tovább megyünk máshol is megnézetni, bár még terhesség előtt azt beszéltük meg, hogy betegség esetén is megtartjuk. Egyébként az egyik gyerekünk minimális rendellenességgel született, de az egyikkel eljárással sem derült volna ki, meg nem is igényel kezelést.
2019. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk hete volt esedékes a 12 heti kombinált. 35ezer volt plusz kértem toxémia zűrét az 5ezer volt. Down kóra maga kockázat jött ki, prena teszt 75ezer ( így utólag ha újra kezdeném csak azt kérnék)Ha nem csak a downt szeretnéd kiszűrni hanem még féle genetikai betegséget (Edwards-kór és Patau-kór) akkor ott a Nifty ez 175 ezer volt az én dokimnál. Ezeknél a bab neme i kiderül.
2019. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első két gyereknél kombinált majd integrált tesztet csináltattunk. A harmadiknál a korom miatt prena tesztet. Az integráltak anno 16 ezer körük voltak 8-10 évvel ezelőtt, a prena 2 és fél éve 180 ezer volt.

Az első gyerkőcnél közepes kockázat jött ki Down-ra a kombinált teszten, ezért mentünk tovább, ott már minden rendben volt. A másodiknál már számoltunk azzal, hogy a magas Hcg értékem rontja az eredményemet, de azzal együtt is alacsony kockázat jött ki.

A harmadiknál, 37 évesen már nem kockáztattunk, kihagytuk a statisztikákon alapuló teszteket és egyből prenára mentünk. Minden rendben volt és a nemét is viszonylag hamar biztosan tudtuk.

2019. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a 11.heten panorama tesztet csinaltattunk. Van 3 fele, 170e, 190e es 210e, a legkisebb csomag az alap kromoszoma rendellenessegeket szuri es a legnagyobb pedig hat rengeteg mindent. Nekem az orvosom azert ajanlotta ezt, mert ez nem hormont meg anyai eletkor nez, hanem az anyai verben keringo magazti dns darabkakat vizsgalja, ezert nagyon megbizhato. Es persze a baba nemet is megmondja:)
2019. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor megcsinaltatom ezt a legnagyobbat. Bár én 24eves vagyok mire negszuletik mar 25leszsk mondjuk(remelem negszuletik, es nem lesz semmi baj) mi kulfoldon elunk, ezért a korom miatt tudom rá Sem fognak bagozni, de én még fogom csinaltatni, kerni fogom. Tekintettel, hogy a csaladban van siket néma, es szemproblemakkal kuzdo emberkek.
2019. febr. 18. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!